Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: E-520 Tryb obrazu

  1. #1

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-520 Tryb obrazu

    Witam
    Od pewnego czasu jestem użytkownikiem E-520 .Napstrykałem trochę fotek i postanowiłem kilka z nich uwiecznić na papierze . Okazało się , że kolory na zdjęciach są zbyt intensywne .
    W menu aparatu zmieniłem tryb obrazu z vivid na natural a potem na muted .Wynik cały czas ten sam , kolory są zbyt intensywne . Zastanawiam się czy korzystając z funkcji trybu obrazu vivid natural czy muted parametry pracy aparatu są zapisane fabrycznie czy trzeba je ustawić samemu za pomocą suwaków umieszczonych w menu (suwaki mam ustawione na 0) .
    Pozdrawiam
    Bugi

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Rob w rawach-reszta w programie do obrobki zdjec.Aparat ma za maly procesorek,zeby zadowolic.

  3. #3
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bugi27 Zobacz posta
    Witam
    Od pewnego czasu jestem użytkownikiem E-520 .Napstrykałem trochę fotek i postanowiłem kilka z nich uwiecznić na papierze . Okazało się , że kolory na zdjęciach są zbyt intensywne .
    W menu aparatu zmieniłem tryb obrazu z vivid na natural a potem na muted .Wynik cały czas ten sam , kolory są zbyt intensywne . Zastanawiam się czy korzystając z funkcji trybu obrazu vivid natural czy muted parametry pracy aparatu są zapisane fabrycznie czy trzeba je ustawić samemu za pomocą suwaków umieszczonych w menu (suwaki mam ustawione na 0) .
    Pozdrawiam
    Bugi
    Może pokazać jakieś zdjęcie (zmniejsz do 800x600 przed wysłaniem na forum).

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Zmień punkt, w którym wywołujesz, ja dopiero metodą prób i błędów doszedłem u którego z nich, fotolab robi najlepsze.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #5

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za odzew .Chyba przyjdzie mi robić w raw-ach, choć obróbka kosztuje trochę czasu.
    Jeżeli chodzi o fotolab to korzystam z Fotojokera .Problem jednak nie jest związany z fotolabem .Fotki oglądane na monitorze też mają intensywne kolory .Przed zrobieniem zdjęć na papierze myślałem, że to sprawa ustawień monitora.
    Napiszcie, jeśli można, z jakich fotolabów wy korzystacie
    Pozdrawiam
    Bugi
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zak.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	455,3 KB
ID:	38705  

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Przy takiej gamie EV matryca nie wyrabia z automata,trzeba troche jej pomoc.Wiec obrobka sie klania.RAW tu by sie napewno lepiej sprawdzil.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 6.09.10 o 10:08

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bugi27 Zobacz posta
    ...
    Jeżeli chodzi o fotolab to korzystam z Fotojokera .Problem jednak nie jest związany z fotolabem .Fotki oglądane na monitorze też mają intensywne kolory .Przed zrobieniem zdjęć na papierze myślałem, że to sprawa ustawień monitora.
    Napiszcie, jeśli można, z jakich fotolabów wy korzystacie
    Pozdrawiam
    Bugi
    Natknąłem się na podobny problem w tej sieci. Po odebraniu fotek okazało się, że wszystkie uciekły w stronę brązowego. Widać to było szczególnie na kolorystyce nieba. Trochę lepiej wyglądały fotki na papierze matowym.

    Później w innym fotolabie Gość polecił mi wyszukać zdjęcie na którym z tyłu w nadruku wpisane, że nie ma żadnych korekt i tak poustawiać kontrast i jasność monitora aby oryginał był zbliżony do wersji na papierze.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Czemu intensywne?Moim zdaniem są ok,ale to moja subiektywna ocena.

  9. #9

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Właśnie wróciłem z Zakopanego gdzie chodziłem po górach i oczywiście robiłem zdjęcia. Fotki robiłem tak jak koledzy radzili w RAW-kach Teraz nadszedł czas by je trochę obrobić.Używam programu Olympus Master 2 zaktualizowanego do najnowszej wersji. Nie wiem jak do tego się zabrać by zdjęcia były na jakimś amatorskim dobrym poziomie. Może są jakieś publikacje, które w prosty sposób objaśniają te kwestie.Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
    Bugi

Podobne wątki

  1. Stabilizacja obrazu w E-5
    By rafrr in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 23:30
  2. E-520 i stabilizacja obrazu
    By sybic in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.10.10, 21:33
  3. E-510 stb obrazu...
    By martinero in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19.12.08, 01:03
  4. drżenie obrazu
    By kranu in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 2.07.08, 08:45
  5. Plastyka obrazu.
    By dawid_ in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29.01.08, 11:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.