Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Cześć chce kupic aparat uzywany do 1500zl pomozcie na co zwrocic uwage

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Cześć chce kupic aparat uzywany do 1500zl pomozcie na co zwrocic uwage

    Czesc tak jak w tytule potrzebuje waszej pomocy w kupnie aparatu bo zona truje ze chce miec lustrzanke bo jej kompakt nie daje rady. Poczytalem tu i tam i znalazlem pare aparatow na allegro a z nich najbardziej podoba mi sie e-510 tylko zauwazylem ze sprzedajacy nie kiedy podaja liczbe zrobionych zdjec przez aparat. Mam rozumiec ze lustrzanka wytrzyma do jakiejs ilosci i potem nadaje sie tylko do kosza. Jesli uwarazcie ze powienienim sie zaiteresowac innym modelem lub marka to napiszcze z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi w moim temacie bo mi sie bardzo przydadza przy poczatkach zabawy w fotografii polprofesjonalnej a od czegos trzeba zaczac. Andrzej

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Za tą cenę dorwiesz nowy sprzęt.

    Czy to lustrzankę czy pena / nexa.

    Praktycznie nie ma róznicy co wybierzesz, wszystko zapewni odpowiednią jakosć i pozwoli się rozwinąć.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    ja mam ,byc moze glupie pytanie,ale czym sie rozni 510 od 520? poprostu szukam taniego aparatu dla znajomej w raczej marnym budrzetem,i tak tylko podpytuje,dzieki.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    judasz- praktycznie niczym, ten drugi jest szybszy, nowszy soft i PODOBNO mniej szumi (mi sie w to nie chce wierzyc)

    Sam niedawno sie o to pytalem. Na twoim miejscu e510 bym kupil, ostatnio body widzialem zza 750zl i to chyba nawet tu, na forum.

    W Olku to mi sie najbardziej teraz podoba zestaw (oczywiscie taki lajtowy)
    e510/520 - nacisk na 510 ze wzgledu na cene
    14-54 I - uzywane to okolo 1k zl
    40-150 - stare... max 500zl
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  5. #5
    pat.p
    Gość
    Hej.

    Zakup pierwszej lustrzanki z powodu ograniczeń kompaktu często kończy się rozczarowaniem. Amatorzy lustrzanek często z przykrością reagują na "surowy" obrazek, generowany przez w ich mniemaniu doskonalszy "na wyjściu" sprzęt od zwykłego kompakcika.
    W lustrzankach ingerencja we wstępną obróbkę obrazu jest mniejsza - trzeba nastawić się na samodzielne wprowadzanie poprawek (wyostrzanie, kontrast, kolory itp.). Najlepiej używać formatu RAW i pracować w edytorach. Wówczas efekty mogą być rzeczywiście znakomite. Ale trzeba się na to nastawić. Czy Twoja Żona to wie i tego chce? Poza tym lustrzanka jest cięższa, ma wymienne obiektywy (to generuje koszty... przynajmniej w perspektywie)...

    Może lepiej pomyśleć o czymś pośrednim? Między lustrzanką a kompaktem? Jeśli miałbym proponować używany sprzęt do 1500, polecałbym piękny, wyposażony w znakomity obiektyw aparat Sony R1. Nowy - może być PEN lub E-PL1.
    Jeśli lustrzankę - Olympus wydaje się ok, ale obiektyw 14-42 dawany w zestawie jest znacznie gorszy od 14-54. Warto pomyśleć od razu o tym drugim, ale to przekroczy budżet.
    Ostatnio widziałem w FJ Olympusa E-420 z kitem za 1100.

    Pozdrawiam
    Pat

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    judasz- praktycznie niczym, ten drugi jest szybszy, nowszy soft i PODOBNO mniej szumi (mi sie w to nie chce wierzyc)

    Sam niedawno sie o to pytalem. Na twoim miejscu e510 bym kupil, ostatnio body widzialem zza 750zl i to chyba nawet tu, na forum.

    W Olku to mi sie najbardziej teraz podoba zestaw (oczywiscie taki lajtowy)
    e510/520 - nacisk na 510 ze wzgledu na cene
    14-54 I - uzywane to okolo 1k zl
    40-150 - stare... max 500zl

    dzieki wielkie za odpowiedz,tak wlasnie pomyslalem,a roznica w cenie jest,jak juz mowilem to nie dla mnie jak mam 520 z 14 54 40 150 i kita 14 42 dlatego pomyslalem ze jak moja znajoma kupi sobie 510 body a ja dam jej kita na poczatek,to bedzie mogla szalec do woli ,znaczy do momentu kiedy zobaczy czego jej tak naprawde brakuje ,dzieki jeszcze raz,plusik leci,pozdrawiam.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wiesz jak to bedzie ja bede nosil aparat wiec waga nie gra roli natomiast aparatem bedziemy sie zaglebiac w tajniki fotografowania

  8. #8
    | OlyJedi Awatar lukasz78
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    347
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Przeglądałeś giełdę na forum?

    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=74692

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rally_krakow Zobacz posta
    Mam rozumiec ze lustrzanka wytrzyma do jakiejs ilosci i potem nadaje sie tylko do kosza.
    A powiedz, klawiatura wytrzyma np. 10 lat pisania? Monitor milion godzin świecenia? No nic nie jest niezniszczalne, lustro te kilkanaście-kilkadziesiąt-kilkaset tysięcy zdjęć zrobi, potem jak coś to można wymienić migawkę/mechanizm lustra/co tam zawiedzie. Ale w cenie mało opłacalnej przy zakupie taniego body.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    nie no ok tylko nie wiem jaka jest srednia dla aparatu dlatego pytam fachowcow tak przegladalem i gielde u was i znalazlem cie na allegro tylko daleko oddemnie bo ja jak co to podjade ogladnac aparacik a pen i sony nawet spoko tylko nie ma lampy wbudowanej

Podobne wątki

  1. 12-60 - na co zwrócić uwagę przy kupnie?
    By rah in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15.11.10, 00:40
  2. Pomozcie mam malo czasu,a chce kupic cyfrowke!!!
    By sam in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20.05.06, 23:49
  3. C-765 na co zwrócić uwagę przy zakupie?
    By rademenez in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.09.04, 13:38
  4. jak sprawdzic uzywany aparat przed zakupem?
    By tom soyer in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.07.04, 23:30
  5. Chcę kupić aparat cyfrowy
    By Jacek K in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10.08.03, 19:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.