Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Cześć chce kupic aparat uzywany do 1500zl pomozcie na co zwrocic uwage

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rally_krakow Zobacz posta
    statyw????
    No .

  2. #22
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    rally_krakow, czy możesz zacząć używać wielkich liter, interpunkcji, polskich znaków jeśli da radę? Strasznie trudno czyta się taki potok słów. W Firefoxie jest podkreślanie błędów

    Taka drobna rada: poczytaj, jakie są aparaty, co powinien aparat mieć - dużo tego w internecie, a potem sam najlepiej zdecydujesz. Bo wiesz, my Ci doradzimy lustrzankę ze stałką, a Ty się potem zapytasz, gdzie jest zoom. Doradzimy ultrazooma jakiegoś, powiesz, że filmiki złe kręci. Zerknij, jakie są parametry i funkcje, co byś sam wiedział, czego chcesz. To ułatwi podjęcie dobrego wyboru.

    A w temacie, lustro czy kompakt czy mikrus jakiś, to już sam zdecyduj. Na wakacje to raczej coś małego, z kompaktów ostatnio patrzyłam fajne są Panasonici TZ - dobry zoom, jakość ogólna jak na kompakty dobra. Z luster to masz np. serię E-4X0 bez stabilizacji i E-5X0 ze stabilizacją, double kit na wakacje spokojnie starczy, oczywiście jakość zdjęć (ah ta mała głębia ostrości lustrzankowa ) inna, ale i wymiary i 2 obiektywy.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  3. #23
    Alleg_pl
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rally_krakow Zobacz posta
    statyw????
    no.

  4. #24

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    robie wielkie oczy co do statywu i wiem co to jest, tylko myslame ze trzeba patrzec na jakies parametry w aparacie aby zdjecia wychodzy dosc dobre. Wczoraj popoludniu bylem w fotojoker i pan mnie umocnil ze trzeba jednak kupic sobie lustrzanke. Oczywiscie obiektyw w standardzie z aparatem ma zoom x5 i trzeba sobie kupic drugi, ale na allegro ludzie sprzedaja z drugim obiektywem juz owiele lepszym wiec uda mi sie cos kupic w tej cenie.

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    jezeli pan ci powiedzial ze w lustrzance jest zoom x5 a ty chcesz kupic jeszcze ( lepszy ) to lepiej kup cos innego albo posiedz z nami na forum i poczytaj dokladnie o co kaman bo cos mi sie wydaje ze zaliczysz WIELKA wtope i nie bedziesz zadowolony z zakupu,poadrawiam.
    http://www.degial.com/photoessays/versus.htm
    ps.na bardzo szybkiego znalazlem.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  6. #26
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rally_krakow Zobacz posta
    trzeba patrzec na jakies parametry w aparacie aby zdjecia wychodzy dosc dobre
    Tak, trzeba patrzeć na parametry. I przy kupnie i przy fotografowaniu.

    Przy kupnie to sprawdzasz jak długi czas naświetlania obsługuje aparat, jakie są tryby pracy lampy błyskowej (slow2 etc), jak bardzo szumi, czy ma wstępne podniesienie lustra jeśli to lustro, czy ma redukcję szumów poprzez odejmowanie czarnej klatki... Większość luster tak, sporo kompaktów nie. I tyle, lepsze, gorsze, ale zdjęcia w nocy prawie każdym aparatem zrobisz (prawie, bo pomijam jakieś Mediony czy Technaxxxy )

    Przy fotografowaniu za to masz duuużo więcej rzeczy do pamiętania i do myślenia, od tego jaka ma być ekspozycja zdjęcia, co chcesz osiągnąć, jaką głębię ostrości potrzebujesz (subtelny portret na tle miasta, widoczek etc), czyli jaką przysłonę ustawić, do tego czas naświetlania - czy ma być długi by usunąć przechodniów czy krótki bo nie chcesz poruszyć, czułość iso - w zależności od poprzednich parametrów oraz własnej tolerancji na szumy. Dalej lampa błyskowa, czy jej użyć, jeśli tak to jak: błyskać na 1 czy 2 kurtynę, jak silnie. Balans bieli, tryb RAW zazwyczaj się przydaje, bo czemu nie Wstępne podniesienie lustra, odejmowanie czarnej klatki... Dodaj do tego filtry artystyczne i inne drobnostki...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rally_krakow Zobacz posta
    Oczywiscie obiektyw w standardzie z aparatem ma zoom x5 i trzeba sobie kupic drugi, ale na allegro ludzie sprzedaja z drugim obiektywem juz owiele lepszym wiec uda mi sie cos kupic w tej cenie.

    Zobacz sobie na e510/420/410 z szkelkiem 14-42 i potem 40-150
    Gosciu zapewne pokazal ci jakiegos N z 18-105, sadze ze to ci spokojnie styknie (np d60 + 18-105)

    Statyw sluzy do dluzszego naswietlania bez poruszen.
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  8. #28
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    Zobacz sobie na e510/420/410 z szkelkiem 14-42 i potem 40-150
    Gosciu zapewne pokazal ci jakiegos N z 18-105, sadze ze to ci spokojnie styknie (np d60 + 18-105)

    Statyw sluzy do dluzszego naswietlania bez poruszen.
    Kolega pisal, ze w byl fotojokerze wiec w ciemno obstawiam ze Sony bylo na tapecie... I goraco namawiano na jakze wysmienity sprzet z wdzieczny logiem alfy deklasujacy wszystko pozostale co jest na rynku...

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  9. #29

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zgadza sie sprzedawca zachwalal sony

  10. #30
    pat.p
    Gość
    Sony tez daje radę. Olek jest ok, ale warto przeanalizować różne możliwości.

    Pozdrawiam
    Pat

Podobne wątki

  1. 12-60 - na co zwrócić uwagę przy kupnie?
    By rah in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15.11.10, 00:40
  2. Pomozcie mam malo czasu,a chce kupic cyfrowke!!!
    By sam in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20.05.06, 23:49
  3. C-765 na co zwrócić uwagę przy zakupie?
    By rademenez in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.09.04, 13:38
  4. jak sprawdzic uzywany aparat przed zakupem?
    By tom soyer in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.07.04, 23:30
  5. Chcę kupić aparat cyfrowy
    By Jacek K in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10.08.03, 19:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.