Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jaki monitor NEC czy Dell

  1. #1
    | OlyJedi Awatar outback
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Crows Nest
    Posty
    66
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Jaki monitor NEC czy Dell

    Moj dylemat to: NEC MultiSync P221W-BK 22 kontra Dell U2410,
    bardzo prosze o ewentualne uwagi pomocne w wyborze monitora, glowne zastosowanie to obrobka zdjec.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    354
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    W sprawie tych Delli mogę się wypowiadać w samych superlatywach. W pracy mam dwa takie monitorki, i świećą naprawdę ładnie Cenowo też chyba nie wychodzą najgorzej.

    Na pewno Dell odrobił lekcję i poprawił swoje monitory. W domu mam poprzednika 2410, czyli 2408 i on jest sporo gorszym monitorem, przede wszystkim ma nierówne podświetlenie w rogach. No ale w domu mi aż to tak nie przeszkadza

    Tu masz test Dell 2408
    http://reviews.cnet.com/lcd-monitors....html?tag=also

    Co do porównania tych dwóch monitorów. To NEC jest mniejszy, bo ma tylko 22 cale. Ja z 24 cali niżej już raczej nie zejdę, dla mnie wielkość ma znaczenie Im więcej miejsca, tym lepszy komfort pracy i to jest ważne.

    Tu masz test Nec P221
    http://reviews.cnet.com/lcd-monitors...-33416987.html
    Ostatnio edytowane przez jacek00 ; 28.07.10 o 08:52

  3. #3
    qbic
    Gość
    Nec .

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    popieram - NEC - korzystam z 21 calowego, bez problemu dał się skalibrować.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    odkopuję temat

    Zdecydowałem się kupić większy monitor. Dotychczasowa praca na 13-calowym laptopie daje się we znaki nie tylko przy obróbce zdjęć.
    Zastosowanie: Głównie praca z tekstem, środowiska programistyczne, czyli im większy tym lepszy, kilka otwartych przyborników i okien daje więcej swobody.
    Obróbka zdjęć jest ważna, ale nie na tyle żeby wydawać grubo ponad 1000, 1200 zł mimo to wolałbym mieć poprawnie odwzorowane barwy, dlatego wybrałem monitory z matrycą IPS lub PVA.
    Wybór koncentruje na dwóch modelach:
    Dell U2311H
    lub
    Samsung SyncMaster F2380
    wersja ekonomiczna:
    SAMSUNG SyncMaster 2333T
    Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z tymi monitorami, lub czymś podobnym będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    pozdrawiam
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Tych Samsungów nie polecam, o mało nie kupiłem F2380, jednak obejrzałem go w Vobisie i obraz był sporo poniżej moich wymagań.
    Może DELL 2209WA? To też nie jest mistrzostwo, kiepsko oddaje przejścia tonalne koloru skóry w cieniach. Ale i tak jest lepszy od tego Samsunga.
    Jak chce się coś jeszcze lepszego to zostaje NEC i Eizo.

    Aha, jeśli czasem grasz i oglądasz filmy, to na tym DELLu nie zauważyłem żadnego smużenia, obraz jest super. I jeszcze jedna jego wada, nawet ustawiony na najmniejszą jasność nieźle daje po oczach.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #7
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Jak chce się coś jeszcze lepszego to zostaje NEC i Eizo.
    Niestety NEC i Eizo są poza budżetem :/ może kiedyś, kiedy będę już zarabiał miliony
    Dzięki za rade w sprawie SAMSUNGA. Jestem świadomy, że w tym przedziale cenowym nie kupie nic profesjonalnego, jedynie coś przyzwoitego, mimo to wolałbym kupic względnie świadomie.
    Problemem jest to że nie widziałem ich nigdzie na żywo (Media, Saturn Euro, Vobis) pozostaja opinie i testy z internetu. Jak na razie liderem rankingu jest DELL
    Co do grania, to juz przeszłość, ciągnie mnie jedynie powrotu do jakiegoś dobrego RPG'a więc nie potrzebuje mikrosekundowego czasu reakcji. Filmy tylko od czasu do czasu, wolę je oglądać w kinie
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

  8. #8
    Alleg_pl
    Gość
    Dell 2209WA i NEC Multisync P221W
    NIC sie nie umywa do tych 2 monitorów w cenie do 1000 i do 1500zł.

    Jesli chcesz mam do sprzedania rocznego Della 2209WA, za powiedzmy 700zł.

    Korzystalem z niego jako 2 monitoraz neciem P221W, jednak niedawno mialem przypływ gotówki i zakupiłem 2gą sztukę NEC'a.

    Jakosciowo poza faktem, że nie jest to szerokogamutowiec, nie odbiega znacznie od NEC'a, natomiast bije na głowe wszelkie TN+ i wariacje...
    co do oddania przejsc tonalnych w cieniach nie mogę się zgodzic. Na początku również mialem z tym problem, nawet pisałem na forum OC o tym, natomiast prawidłowa kalibracja matrycy załatwia CAŁKOWIECIE problem dziwnych poswiat, żółtawych obwódek, i dziwnych przejść tonalnych.
    Ostatnio edytowane przez Alleg_pl ; 27.12.10 o 20:15

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Alleg_pl - możliwe, że masz rację. Bo u mnie problem był większy na domyślnym profilu producenta, jak zmieniłem na inny, poprawiło się, ale ideału nadal nie mam.
    Choć ja właśnie jeszcze nie mam kalibratora, więc tu może być pies pogrzebany.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  10. #10
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    Dell 2209WA i NEC Multisync P221W
    NIC sie nie umywa do tych 2 monitorów w cenie do 1000 i do 1500zł.

    Jesli chcesz mam do sprzedania rocznego Della 2209WA, za powiedzmy 700zł.

    Korzystalem z niego jako 2 monitoraz neciem P221W, jednak niedawno mialem przypływ gotówki i zakupiłem 2gą sztukę NEC'a.
    Czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy Dellem 2209 i modelem który podałem? 23 calowy jest mniej prądożerny i ma dodatkowy cal za jedyne 50 złotych więcej. Ta różnica kusi
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

Podobne wątki

  1. Jaki monitor do obróbki zdjęć
    By Plumek in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 331
    Ostatni post / autor: 5.07.14, 23:34
  2. Jaki monitor CRT pod Gimpa?
    By Iwo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.10.09, 08:33
  3. Jaki monitor powie ci prawde?
    By Zenek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2.06.04, 19:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.