Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wyjazd do ciepłych krajów

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Wyjazd do ciepłych krajów

    Witam serdecznie! W połowie marca wybieram się na okres pięciu tygodni do Indii i Nepalu. Oczywiście chciałem wykonać całą masę ciekawych zdjęć. Dysponuję aparatem Olympus C-765 UZ, który dotychczas spisywał się zupełnie przyzwoicie, jest on jednak zupełnie "goły", bez żadnych dodatków. Mam wielką prośbę - o poradę jaki sprzęt mam dokupić (obiektywy, filtry, ewent. większe karty, zapasowy akumulator, itp.), na co zwrócić uwagę. Różne wiadomości znajdują się na Forum, jednak może dobrze byłoby je zebrać w jednym miejscu, zbliżają się wakacje i wyjazdy, również dla tak mało doświadczonych "fotografów" jak ja. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar johan
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Siedlce
    Posty
    546
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Napewno kupiłbym dodatkowe karty pamięci, albo lepiej fotobank. W następnej kolejności filtr polaryzacyjny, no i tulejkę coby go mieć gdzie nakręcić.
    Co do obiektywów, a raczej w przypadku C-765 konwerterów to możnaby się pokusić o coś szerokątnego.
    Dodatkowy aku mile widziany.
    pzdr
    E-620 | HLD-5 | 14-42 | 40-150 |
    5DmkII | 50D | C20/2.8 | C28/1.8 | C50/1.4 | C85/1.8 | C100/2.8L IS | C200/2.8L II | 300/2.8L IS | TC 1.4X II | TC 2.0X II | 580exII

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Tulejka i polar...

    zdecydowanie.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Zdecydowanie kup jakis fotobank albo cos innego, na co bedziesz mogl zrzucac zdjecia, bo przez 5 tygodni zapewne zrobisz ich bardzo duzo. Jesli masz, to mozesz zabrac ze soba jakiegos laptopa, tylko, ze to duze i ciezkie, wiec nieporeczne. Ale zawsze jako magazyn zdjec w hotelu moze czekac. Lepiej fotobank, albo jeszcze jedna karte pamieci, gdyby ta, ktora masz w aparacie sie zapchala. Jesli planujesz jakies dluzsze wycieczki (np. calodniowe), to lepiej kup zapasowy akumulator, bo bedziesz zly, jak aprat Ci padnie po pol dnia. Nasadka szerokokatna do widoczow tez sie przyda, filtr polaryzacyjny rowniez, do nasycenia barw i zminimalizowania odbic. Moze jeszcze jakas UV, sluzaca jako ochrona przedniej soczewki przed brudem i zarysowaniami. W przypadku wycieczek (i w ogole przy fotografowaniu), przyda sie tez jakis zestaw do czyszczenia optyki. Jakas sciereczka, gruszka, plyn, bo bedzie Ci sie przednia soczewka obiektywu brudzic.
    Pzdr, mam nadzieje, ze jest to co napisalem dla Ciebie pomocne
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    tak jak napisali koledzy, a już napewno filtr polaryzacyjny. Moi znajomi wrócili jakieś 2 miesiące temu z Nepalu no i niestety cyfra bez filtra przyniosła wyblakłość kolorów w skutek dosyć mocnego światła. Co prawda można później pobawić się i poprawić w PS ale po co, przy kilkuset zdjęciach to będzie mordęga.

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję za cenne rady. Postaram się odwdzięczyć ciekawym zdjęciem po powrocie. Pozdrowienia

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Być może moja odpowiedź to już musztarda po obiedzie ale napiszę. Po pierwsze gratuluję wyprawy, mam nadzieję kiedyś takową odbyć w tamte rejony Azji... Co do porad - za poprzednikami - przede wszystkim musisz zadbać żeby mieć gdzie zrzucać pliki i żeby mieć czym zasilać aparat.
    Ja osobiście na takową wyprawę oprócz cyfry z pewnością bym zabrał manualną lustrzankę z dwoma, trzema skałkami i zapasem rolek slajdów, uważając żeby ich nie przegrzać gdzieś... Obecnie taki sprzęt można kopić całkiem niedrogo a frajda niesamowita - jak ktoś lubi taką zabawę...
    Udanej wyprawy...
    P.S. Za rady poprzedników możesz się odwdzięczyć dając punkty "pomógł"...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. Obiektyw 11-22mm i wyjazd do Egiptu Pomocy!!!
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27.01.10, 20:11
  2. Potrzebna pomoc- lustro na wyjazd
    By mariusz_791 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30.03.08, 15:16
  3. Olimpusy z różnych krajów...
    By steve13 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22.06.04, 07:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.