Strona 16 z 41 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 405

Wątek: Pierwszy ślub/wesele - dylemat.

  1. #151
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Dajcie se spokoj, jeden wie swoje drugi swoje reszta tylko moze sie przygladac i z was nabijac. Myslalem ze jak powiedziales RC ze to nie partner dla ciebie do dyskusji to ze to sie skonczy...
    Nie wiem czy wy zawsze musicie miec takie problemy, jednemu z tym sie dobrze foci drugiemu z tamtym, najlepiej samemu sprawdzic co cie zadowala a co nie.

    Fakt ze cos daje takie same efekty jak co innego za 2x wieksza cene to juz tego nie trzeba tlumaczyc, bo tak od zawsze ze wszystkim jest- zawsze znajdziesz tansza alternatywe.
    Ostatnio edytowane przez Czaroz ; 27.07.10 o 00:26
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  2. #152
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Mam dla uczestników dyskusji pewną propozycje/eksperyment. Niech każdy znajdzie najbliższy teatr. Znajdzie w nim oświetleniowca. Pogadajcie z nim o budowaniu sceny światłem. Poobserwujcie go przy pracy. Może nawet wkręćcie się na jakąś próbę i obserwujcie jak to się dzieje, że ciemna scena przy odrobinie pracy zamienia się w pałac choć są na niej tylko aktorzy, kilka rekwizytów i światło.

    Naprawdę nie ma sensu przekonywać siebie na wzajem, że użycie jednej lub drugiej techniki jest słuszne i pasuje do każdej sytuacji. Oglądanie się na innych i ślepe naśladownictwo też nie jest dobre. Chyba zdajecie sobie sprawę, że za kreacje zdjęcia odpowiedzialny jest fotograf, a nie to czy lampa była pod odpowiednim kątem i miała wizytówkę bądź "danonka". To truizm, powtarzany do znudzenia.

    Ja, na przykład, nim znalazłem swoje ulubione ustawienia zdążyłem znienawidzić lampę, wrócić do niej, popróbować z różnymi rozpraszaczami, wizytówkami, czarnymi, kartonowymi tubusami, etc. Traktując to jako eksperyment/zabawę można zobaczyć jak wiele sposób jest na to by modelować światło (nie tylko sztuczne) o pożądanym kierunku, kształcie, strukturze.

    Jedno mi się podoba w tej dyskusji. Świetnie, że w wątku pojawiły się przykłady tego co widać gdy zastosuje się jedną z przytaczanych technik. Pomagajmy sobie, a nie sprowadzajmy dyskusje do tego, kto ma racje.

  3. #153
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pieciek Zobacz posta
    A tak na marginesie - oglądałem właśnie ten filmik wklejony wyżej - moglibyście mi wytłumaczyć, czy, i jaki jest sens błyskania lampą na zewnątrz, skierowaną 45' w przód, z mydelniczką na palniku? bo jakoś tego nie łapię...
    To kompletnie bez sensu. Cała moc idzie w kosmos, powiększa się dziura ozonowa, kury sąsiadom przestają się nieść, a scenę oświetla minimalna ilość światła. To samo można osiągnąć dopalając z wyczuciem palnikiem z założoną szybką rozpraszającą. I wykorzystując ułamek mocy w porównaniu z tamtym ustawieniem.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 27.07.10 o 08:12
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #154
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    Darku, jestes moim mistrzem oderwania od rzeczywistości chociaz kolegów z Canonami zazdrosze ;D
    Witam !

    Dziekuje za komplement z Twojej rzeczywistosci gdzie slowa
    Mariusha sa dla Ciebie jedyna prawda o fotografii

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  5. #155
    Alleg_pl
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Dziekuje za komplement z Twojej rzeczywistosci gdzie slowa
    Mariusha sa dla Ciebie jedyna prawda o fotografii

    Pozdrawiam
    u made my day. again.

    ale wiem, twoje zdjecia ogladali znajomi i stwierdzili ze sa lepsze

  6. #156
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    u made my day. again.

    ale wiem, twoje zdjecia ogladali znajomi i stwierdzili ze sa lepsze
    Witam !

    Rozumiem, ze wszystko Wiesz lepiej i na pewno swietnie znasz moich znajomych i masz pojecie o jakich zdjeciach byla mowa

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  7. #157
    Alleg_pl
    Gość
    jak ktos pisze niestworzone historie to nie musze widziec zdjęc. zresztą pokazałes już slubne fotki i tylko z grzecznosci nie skomentowałem. ale tak jak juz wczesniej napisałem, liczy się ze młodzi zadowoleni, a reszta ***** ****


  8. #158
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Tommy_G
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Vevey, Szwajcaria
    Posty
    639
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Rozumiem, ze wszystko Wiesz lepiej i na pewno swietnie znasz moich znajomych i masz pojecie o jakich zdjeciach byla mowa

    Pozdrawiam
    Ja grzecznie się przypominam, że czekam na twoje weselne fotki z kościoła. Już pytałem w tym wątku kilka stron wcześniej...

    pzdr.

    T.
    E-3, 8, 9-18, 12-60, 30, 50, 70-300, metz 58AF-1
    Mój wątek
    Mój blog

  9. #159
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    jak ktos pisze niestworzone historie to nie musze widziec zdjęc. zresztą pokazałes już slubne fotki i tylko z grzecznosci nie skomentowałem. ale tak jak juz wczesniej napisałem, liczy się ze młodzi zadowoleni, a reszta ***** ****

    Witam !

    Mozesz podac konkrety ? Jakie to sa te... Niestworzone historie
    ktore wypisuje ?

    Prosilbym o cytowanie pelnych wypowiedzi a nie
    skrecanie... tendencyjnych przykladow wyrwanych z kontekstu zdania.


    Pozdrawiam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Tommy_G Zobacz posta
    Ja grzecznie się przypominam, że czekam na twoje weselne fotki z kościoła. Już pytałem w tym wątku kilka stron wcześniej...

    pzdr.

    T.
    Witam !

    Podeslij mi na priva adres e-mail to Ci wysle.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 28.07.10 o 09:26 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  10. #160
    | OlyJedi Awatar RafiFB
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    51
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ciekawy wątek. Generalnie system nie może mieć słabych punktów przy foceniu na wymagającym ślubie. Jeszcze nigdy nie zakładałem nic na lampę, choć zdarzały się ciemności iście egipskie. Puszka z czystym wysokim iso, jasne szkiełko i mocna lampa zawsze dadzą radę. Sprzęt trzeba wykorzystywać do granic możliwości i kombinować - inaczej - jaki to ma sens?
    Nikon W oczekiwaniu na FF od Olympusa...

Podobne wątki

  1. Wesele z E-510
    By witus in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21.08.09, 00:38
  2. Wesele i SP-560 UZ
    By fotoamator2891 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 10.07.09, 16:16
  3. Ślub i wesele
    By sonya in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27.09.07, 08:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.