Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Dla upartych, czyli z E-420 na ptaki

  1. #11
    Awatar marynowskhy
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    dobas żeby nie kosztowało 30 000 na przykład a nadal było stałką, canonierzy mają 300/2.8 i 300/4
    ech, o tym sprzęcie to by można godzinami...
    tak jak pisałem, na dzień dzisiejszy zostaje w M42 (budżet) i próbuje bardzo mocno zrobić jakąś dobrą fotkę.

    tak naprawdę to nie bawiłem się jeszcze 50-200 i muszę go kiedyś zmacać w jakimś sklepie, najlepiej z konwerterem. Może to na niego warto odkładać...

    Kaz de Wro, miałem Takumara na celowniku ale ktoś mi go sprzątnął z ebaya. Zostaje jeszcze pare manualnych zabawek na bagnet NIKONA, Tokina 300/2.8 i słynna aczkolwiek nieuchwytna w polsce JASZMA.
    Ostatnio edytowane przez marynowskhy ; 22.06.10 o 23:05

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Gratulację zarówno podejścia jak i efektów ! Chodź zazwyczaj mam podobne pomysły w tej jednej kwestii nie wymyślałem i po postu kupiłem 70-300 i nie żałuję. Chociaż taka manualna 300/4(,5) na pewno w torbie kiedyś zagości

    Czekam na więcej zdjęć
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  3. #13
    Awatar marynowskhy
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hrr, dzięki.

    Trochę więcej fotek można zobaczyć na moim fotoblogu

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    przedewszystkim gratuluje ducha walki jak dla mnie a na ptaszkach sie malo znam fotki sa bardzo fajne i bardzo przyjemnie sie je oglada o sprzecie nic nie bede pisal bo wole jeszcze raz na te fotki popatrzec ,ps.nastepny watek do ktorego bede z przyjemnoscia zagladal ,pozdrawiam.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  5. #15
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Ptaszki bardzo przyjemne. Fajnie uchwycone popatrzeć miło.

    Zazdroszczę Tobie takiego zróżnicowania ptasiego rodu ,

    u mnie tylko sikorki, wróble, kosy i szpaki, ale mimo to od czasu do czasu też kieruję na nie obiektyw.

    Gratuluję zaciętego podejścia i życzę dalszych sukcesów.

    Dłuższe szkło na pewno ułatwi Tobie focenie i zapewni wiele radości.

    Pozdrawiam
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  6. #16
    Awatar marynowskhy
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki wszystkim za pochlebne opinie. Z chęcią posłucham też jakiegoś "marudzenia".
    Rol6 patrząc na twoją lokalizację to wystarczy wyjść na pola, najlepiej w okolice jakiegoś stawu, bajora albo innej kałuży i poczekać z godzinkę, dwie. Powinno się coś ciekawego pokazać. Nie gwarantuje efektów za pierwszym razem, czasami trzeba znaleźć właśnie to jedno konkretne miejsce.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Bardzo fajne zdjęcia ptaszorów, świetne kadry, jedyne do czego bym się przyczepił to wielkość fotek (wstawiaj najlepiej 800 na dłuższym boku) i chyba brak obróbki (podostrzenia) po zmniejszeniu...
    Pozdrawiam
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    307
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Fajne fotki. Szkoda,że nie ciut większe.
    Przechodziłem podobną ewolucję sprzętową - też szukałem czegoś wśród szkieł M42. Robiłem też eksperymenty z nakręcanymi telekonwerterami, ale efekty były niezbyt ciekawe, więc tego kierunku raczej nie polecam. Wydaje mi się, że ze sprzętu, który wymieniłeś największy potencjał ma Tair. Ja osobiście doszedłem do w miarę satysfakcjonującego mnie zestawu: Sonnar 300/4 + ruski konwerter K-6B do średniego formatu - co daje w sumie 600/8 (efekty - ostatnie 9 fot w mojej galerii - zapraszam do rzucenia okiem).
    BTW: Gdzie ustrzeliłeś pliszki cytrynowe? z tego, co wiem można je spotkać tylko nad Biebrzą i nad Zatoką Pucką.
    Pozdrawiam i życzę następnych udanych łowów!

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    354
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marynowskhy Zobacz posta
    dobas żeby nie kosztowało 30 000 na przykład a nadal było stałką, canonierzy mają 300/2.8 i 300/4
    ech, o tym sprzęcie to by można godzinami...
    My też mamy Ostatnio była sztuka na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1086953722, nie było chętnych

  10. #20
    Awatar marynowskhy
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    hijacintus dzięki!
    Parę fotek z twojej galerii naprawdę po pozazdroszczenia!
    Jak radzisz sobie z tak ciemną kombinacją? ( f8 ) Ja do tej pory zmuszony byłem używać ISO 800 na moim E-420 co wpływa dewastująco na jakość fotek.

    Odkryłem niedawno, że w połączeniu z MTO-11CA olek prześwietla notorycznie i ustawiłem kompensację na -1.0 co dało mi możliwość strzelania na ISO 400. Zrezygnowałem też z naświetlania "do prawej" na rzecz czasu, który jest dość ważny przy takich ogniskowych. Tym niemniej cały czas mam wrażenie że gdzieś coś poruszyłem. Zastanawiam się nad Lampą i domowej roboty extenderem do niej (soczewka fresnela ), powinno dać wystarczający zasięg i może "wyciągnie" dodatkowe szczegóły z ptaszyska.

    Osobnym zagadnieniem jest ostrzenie przez malutki wizjer, mam powiększającą muszlę i dandeliona. Mam też totalny brak pewności że zdjęcie będzie ostre

    A pliszki cytrynowe szaleją w rezerwacie BEKA niedaleko Mrzezina.

Podobne wątki

  1. E-3 50-200 SWD AF-C ptaki w locie
    By Centus in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 20.04.11, 19:24
  2. ptaki - ZD300/2.8
    By outback in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.10.10, 08:08
  3. Ptaki
    By Karol K. in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.01.07, 18:43
  4. Ptaki
    By dka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21.11.06, 19:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.