Strona 1 z 1051 12311511015011001 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10501

Wątek: Zdjęcia lotnicze

  1. #1
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Zdjęcia lotnicze

    Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej fotek samolotów postanowiliśmy (lessie i Yx ) założyć jeden temat, do którego będziemy wrzucać tego typu foty. Mamy nadzieję, że wszyscy pozostali forumowicze zaszczycą nas podobnymi zdjęciami (liczymy po cichu na motoko, kaczego...)

    Ale żeby nie robić od początku bałaganu i uczynić wątek jasnym i przejrzystym chcielibyśmy wprowadzić pewne ustalenia co do wrzucania fotek. Po pierwsze niech będą ciekawe, zarówno pod katem ujęcia/schematy malowania, techniki (np: paning, zbliżenia), "sprzyjających okoliczności przyrody i miejsc" (foty nocne, ciekawe miejsca, wschody, zachody, burze itp...) Po prostu chcemy uniknąć 50 fotek jednego modelu i tej samej linii stojących na płycie w jednym i tym samym malowaniu.

    Odnośnie technicznej strony to najlepiej żeby pliki były nie za małe ale i nie za duże (powiedzmy max 1024 pix dłuższego boku a minimum 800 pix).

    Przy fotce powinna być jakaś informacja odnośnie tego co na niej jest, kiedy i gdzie została zrobiona, ideałem byłoby gdyby zawierała exif lub info o technicznej stronie, co i jak było robione, co obrabiane.

    Przykładowy podpis wyglądałby tak:

    Model: Antonow An-124 "Rusłan"
    Miejsce: Wrocław (lub jak ktoś woli kod w systemie międzynarodowym EPWR)
    Data: xx.xx.xxxx
    Informacje techniczne: f/11, 1/50 sek, z ręki.
    Opis: (czy jest fajnie tam robić zdjęcia, jakaś śmieszna sytuacja itd.)


    Kod:
    Model:
    Miejsce:
    Data:
    Inf. tech:
    Opis:
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

  2. #2
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    z przyjemnoscia bede cos wrzucal, jak sie trafi okazja, lotnisko to ocean mozliwosci jesli chodzi o okazje do focenia, tylko nie bede tam smigal co tydzien raz na jakis czas na pewno. male samoloty tez sa w zasiegu zainteresowan? jesli tak, to powinno byc latwiej, bo malych lotnisk to mam ze 4 w poblizu. ale, ale. jest maly problem-kompletnie sie nie znam na samolotach... reszta informacji jak najbardziej, ale nazw, a juz odmian to ode mnie nie wymagajcie (mimo, ze w sumie robie w tej branzy-ale jeszcze tylko pare dni )
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  3. #3
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria



    Model: Boeing 767-300 American Airlines
    Miejsce: Punta Arenas, Chile
    Data: 11.III.2006
    Inf. tech: 1/320 f/5.2 ISO64 @ 17.4mm
    Opis: Jako pierwsze zdjęcie do galerii dodałem to. Dlaczego? Otóż pokazuje, że wiele nie trzeba aby zrobić zdjęcie samolotu i to nie najgorsze. Nawet aparat nie musi kosztować 5000PLN.
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

  4. #4
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    taaak, z Exif może być, ale model marka itp to inna bajka. mam śmigłowiec o którym nie wiem nic poza tym, że zachodni . Możecie sami to uzupełniać bo ja nie wiem i nie będę szukał
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    żeby nie by gołosłownym to dzisiejsza ( 22.02.2007 ) ciekawostka we Wrocku:
    Rusłan - Antonow An-124, jeden z największych samolotów transportowych.
    Zrobione przy paskudnej pogodzie na podejściu , dane w exifie, zmniejszone i wyostrzone bez shopowych fajerwerków.
    Jutro ma się pojawic kolejna atrakcja - C-17 Globemaster, też wielkie bydlę ale tym razem amerykanski będzie...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p2238785vi1_204.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	124,5 KB
ID:	1103   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p2238775hs4_150.jpg
Wyświetleń:	627
Rozmiar:	116,3 KB
ID:	1104  

  6. #6
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    taaak, z Exif może być, ale model marka itp to inna bajka. mam śmigłowiec o którym nie wiem nic poza tym, że zachodni . Możecie sami to uzupełniać bo ja nie wiem i nie będę szukał
    Więc co do modeli dużych samolotów to zachęcam strony Airliners.net gdzie można wyszukać po REGU (rejestracja samolotu) i się pokażą wszystkie dane na temat samolotu. Jeżeli się nie uda to piszcie na PRIV do mnie albo lessie'go a wtedy wam odpiszemy i będziecie mogli wszystko wpisać w swoim poście.
    __________
    pozdrawiam
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    większoś maszyn potrafię rozpoznac - jesli ma się numer rej ( pod skrzydłem lub na kadłubie ) to już żaden problem z identyfikacją. Generalnie to foty mają by ciekawe, to jest ważniejsze niż nazwa. Maszyny wchodzą w grę wszystkie, jak ktoś ma ciekawego szybowca to też może wrzucac. Śmigłowce jak najbardziej.
    Pamiętajmy - albo ciekawa fota albo ciekawostka lotnicza albo jedno i drugie.
    Tu ciekawe malowanie "tygryska" - Mig 21UM Fishbed na wystawie w Krzesinach pod Poznaniem z jesieni zeszłego roku.W czerwcu 2007szykują się tam pokazy dynamiczne z udziałem polskich F-16. HDR z 1 Rawa

  8. #8
    Awatar Peniek242
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    KRK
    Posty
    539
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Czesc, swietny pomysl z tymi samolotami by je tu wrzucac, w koncu powstal lotniczy worek. Szkoda, ze nie przylecial AN-225 choc nie wiem czy by we WRO wyhamowal.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    wylądowac to pewnie by wylądował, gorzej jakby miał się poderwac załadowany...

    dzisiaj mówię już dobranoc....

  10. #10
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    lessie cos nie widac tej ostatniej fotki. Chyba sie nie dodala. => Juz jest, nieaktualne.

    Pomysl z takim jednym watkiem rzeczywiscie dobry. Ja sam nigdy nie focilem samolotow, ale do Okecia mam niedaleko, wie c moze sie kiedys skusze... Na razie to musze wyzdrowiec, bo ciagle jeszcze lykam antybiotyk
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Podobne wątki

  1. prawo lotnicze a KAP
    By dobas in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 3.08.12, 20:16
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.10.10, 23:09
  3. Zdjęcia z lotu ptaka - lotnicze - aerofoto
    By Aero73 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 29.06.10, 22:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.