Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pierścienie makro

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Pierścienie makro

    Witam!

    Znalazłem ostatnio na Allegro pierścienie makro i usłyszałem o tym dopiero po raz pierwszy. Czy zakładając taki pierścień uzyskuje tylko lepszy zakres ostrości minimalnej czy również większe odwzorowanie? No i jak zachowuje się światło - coś mam przeczucie, że będzie ciemniej... Jakie są wady, zalety? Wersja EKO - plastikowa - wytrzyma to wagę średniej 50mm?

    Z góry dzięki za info.

    Pozdrawiam!

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Uzyskasz tez większe odwzorowanie.

    Będzie ciemniej.

    Wady: Ciemno. Zabawy z przesłoną (kwestia blokowania przeysłony).

    Wersja eko? TO za ile są plastikowe jak metalowe są za 20zł?

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Faktycznie, są tanie metalowe. Za taką kasę warto spróbować, jak nie wyjdzie to mała strata. Dzięki wielkie i pozdrawiam!

  4. #4
    Awatar Gaudama
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Posty
    42
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez asstellyte Zobacz posta
    Witam!

    Znalazłem ostatnio na Allegro pierścienie makro i usłyszałem o tym dopiero po raz pierwszy. Czy zakładając taki pierścień uzyskuje tylko lepszy zakres ostrości minimalnej czy również większe odwzorowanie? No i jak zachowuje się światło - coś mam przeczucie, że będzie ciemniej... Jakie są wady, zalety? Wersja EKO - plastikowa - wytrzyma to wagę średniej 50mm?

    Z góry dzięki za info.

    Pozdrawiam!
    Jeżeli zakładasz takie pierścienie do nowoczesnego aparatu, w którego obiektywie przysłona jest przymykana elektronicznie, to takie pierścienie powinny mieć styki do przenoszenia sygnałów pomiedzy korpusem a obiektywem. W przeciwnym przypadku nie bedzie działał AF (to mały ból, bo i tak ostrość musisz ustawiać zbliżając i oddalając aparat) oraz nie będzie działać przysłona. Oznacza to że będziesz robił foty na pełnym otworze, co z kolei oznacza że głębia ostrości praktycznie nie będzie istnieć. Z tego co piszesz wnioskuję że te pierścienie to są właśnie takie, bez styków i kupowanie ich jest -moim zdaniem- niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy.
    Firmowy pierścień Olympusa (jest tylko jeden rozmiar) jest wyposażony we wszystko co potrzebne, ale kosztuje kilkaset złotych. Inne, dość tanie rozwiązanie w kwestii makro, to soczewki nakręcane na obiektyw. Ich cena zależy głównie od rozmiaru gwintu na obiektywie. Są skuteczne i dość wygodne w użyciu bo nie ma potrzeby ściągania obiektywu. Zakłada się odpowiednią ich kombinację (w komplecie są 4 soczewki o różnej mocy). Obraz nie ciemniej tak bardzo jak w przypadku użycia pierścienia makro. Ich wadą jest to że (dotyczy tanich) są pozbawione powłok i zdjęcia bywają nieco gorszej jakości. Nie zawsze jest to widoczne.
    Bardzo dobrym i tanim rozwiązaniem jest użycie przejściówki z bagnetu na gwint M42, do tego pierścienie od zenita lub prakticy, oraz stary obiektyw od któregoś z tych aparatów, wyposażony w ręcznie sterowaną przysłonę.

Podobne wątki

  1. Pierścienie do FL-36 zamawiam!
    By SPyCH in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 2.03.13, 08:31
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.07.11, 14:41
  3. Makro początki(Helios + pierścienie)
    By mat1321 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22.04.11, 13:14
  4. Pierścienie pośrednie
    By Dzieju in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29.08.09, 06:26
  5. Pierścienie pośrednie 4/3
    By marcinpolniak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.06.08, 13:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.