Strona 2 z 117 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1164

Wątek: Zegarki, zegarynki i cebule ;)

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Mieszka w
    Lublin
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Głupie pytanie, ale ile trzeba dać kasy, zeby mieć przyzwoicie pracującego automata (czyli przynajmniej tak fajnie jak Seiko CAL. 7S26) składanego przez człowieka?
    Mam takie Seiko President (Seria 5), cena 350 zł (nie sądzę jednak by był produkowany w całości od deski do deski przez człowieka, ale udział ludzi w jego produkcji jest znacznie większy niż przy kwarcówkach)

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    133
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Mam takie Seiko President (Seria 5), cena 350 zł.
    Też mam seiko z tej serii. Pilota. Kapitalny jest. Jestem bardzo zadowolony (Oprócz strasznie świniącego się szkiełka :/), ale mocno bym się zastanowił, czy mechanizm, który jest w modelach za 200zł jest pieczołowicie i z dusza składany przez pracowite rączki.

Mieszka w
    Lublin
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    dokłądnie to posiadam w tej chwili:
    http://cdn2.overstock.com/images/products/L12384747.jpg

a to był mój pierwszy zegarek (szkoda, że go nie zachowałem, bo wziąłbym za niego dziś sporo kasy):
    http://img98.imageshack.us/img98/160...onika2atz5.jpg
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 3.06.10 o 12:03

| OlyJedi
    Mieszka w
    Świebodzice
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Mało który zegarek mechaniczny to w pełni dzieło człowieka. Jednak sporo to produkcja taśmowa. Nawet Rolex
    Seikacze serii 5 to niedościgniony wzór taniego mechanika. Dobra jakość, dusza i dobra cena. Konkurować mogą jedynie zegarki chińskie, ale jakościowo nie umywają się do Seiko.
    Seiko to swoisty fenomen. W świecie miłośników zegarków najbardziej ceni się firmy produkujące zegarki i własne mechanizmy do nich, In House. Seiko od najtańszych zegarków po 200 zł, poprzez droższe do takich za 500 000 zł stosuje własne mechanizmy, tak w zegarkach mechanicznych jak i kwarcowych.
    Wracając do Kinetic, Spring etc. Tak, moim zdaniem to czy zegarek jest mecahniczny, czy kwarcowy - decyduje rodzaj "napędu". Napęd w kineticu to prąd, tyle, że nie z baterii a z prądniczki. W mechanicznym sprężyna, naciągana ręcznie, w automacie taka sama sprężyna naciągana układem automatycznym poruszanym wahnikiem. W spring Drive - cały zegarek napędza sprężyna. Jedynie układ balansowy zastąpiony jest regulatorem. Generalnie dałoby się wymontować układ regulatora, zmontować balansowy - i będzie chodził. Kiedy do kwarca zamontujesz sprężynkę zamiast źródła prądu - nadal masz bezużyteczny układ elektroniczny. Upraszczając - tu mamy do czynienie z elektroniką, a tam z czystą mechaniką. To co w spring Drive da się zastąpić mechanicznym odpowiednikiem, tego nie da się w kwarcu. W kwarcu, Kineticu wskazówki poruszane są silniczkami przez proste przekładnie, cewka, układy, itp. W mechaniku, automacie, springu poruszane ,są wyłącznie za pomocą sprężyny i zębatek. Można się sprzeczać, że Spring to cos w rodzaju hybrydy. W kineticu, nie ma żadnych wątpliwości, że to rasowy kwarcak. Jak pisałem wcześniej - geneza powstania kinetica jest poszukiwanie sposobu na obejście baterii. W spring drive chodziło o zlikwidowanie podstawowej wady zegarka mechanicznego jaką jest niedokładność. Można zrobić to mechanicznie np poprzez zastosowanie Tourbillonu, niwelującego różnice w położeniu zegarka (pion, poziom, katy), ale ta zabawa automatyczni ustawia zegarek na cenę powyżej 50 000 euro. Spring drive osiąga to taniej.
    Do tego dochodzą zegarki kamertonowe, elektryczne i elektromechaniczne, ale to przeszłość. Oddzielna kategoria to kwarcowe LCD.

ps
    Za tę elktronike wziąłbyś jakieś .... 50 zł - pojawiają się często na allegro.
    Ostatnio edytowane przez Adrian ; 3.06.10 o 13:47
    Pozdrawiam
    E-510, 14-42, 40-150 (stary), 35, fl-36
    IS 3000, Tough 3000, Zenit 122,
    Nikon d7000, 18-105, 50/1,8

Mieszka w
    Lublin
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    widziałem sporo droższe Elektroniki 1 (moja była tym modelem, ale z trochę innym wyglądem, rdzawobrązowy panel zamiast niebieskiego i bardziej kwadratowy kształt z zaokrąglonymi kantami) Zegarek dostałem w 1980 roku. Był niemal niezniszczalny Czyli gniotsa-niełamiotsa, sporo przeżył. Z czasem mi się zawieruszył gdy przesiadałem się na coraz to nowsze zegarki. U mnie cykl życia zegarka na ręku to około 2 lata, po tym czasie mi się nudzą

EuroLiberty
    Gość
    Za namową ludzi z gmtforum zamieniłem Aquaracer'a na Aquagraph'a.

U mnie cykl życia zegarka na ręku to około 2 lata, po tym czasie mi się nudzą
    Ja wcześniejszy zegarek Tissot'a nosiłem ponad dziesięć lat. Nowy nabytek będę nosił minimum dwa razy dłużej

Jeśli ktoś lubi często zmieniać zegarki, to chyba nie ma sensu kupować czegoś droższego.
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 3.06.10 o 14:49 Powód: Automatyczne scalenie postów

Mieszka w
    Lublin
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Ja wcześniejszy zegarek Tissot'a nosiłem ponad dziesięć lat. Nowy nabytek będę nosił minimum dwa razy dłużej

Jeśli ktoś lubi często zmieniać zegarki, to chyba nie ma sensu kupować czegoś droższego.
    To zależy, SEIKO noszę już 3 lata i mi się nadal podoba. Kwestia trafienia na zegarek który będzie się naprawdę podobał. U mnie to niestety kompromis pomiędzy tym co się lubi, a tym na ile mnie stać. Dlatego marzę o spring drive, ale na razie go nie kupię bo mnie nie stać. można to porównac do optyki do lustrzanki, kupiłem 9-18 bo na 7-14 mnie nie stać. Obiektyw się sprawdza, ale jak mnie będzie stać to nie zawaham się i kupię 7-14

Z telefonami miałem podobnie do czasu kupienia PocketPC. Od tego momentu nie lecę za nowinkami, a kupuję raczej modele, które spełniają potrzeby (np. "niezniszczalny" szajsung za cos około 150 zł, tani, ale ideał)

EuroLiberty
    Gość
    U mnie to niestety kompromis pomiędzy tym co się lubi, a tym na ile mnie stać. Dlatego marzę o spring drive, ale na razie go nie kupię bo mnie nie stać.
    Jak w przypadku każdego. Inaczej zamist TAG Heuer Aquagraph miałbym Panerai Luminor GMT.

Dobrym rozwiązaniem jest IMO szukanie okazji. Przykładowo zegarki już nie produkowane, a pochodzące z wystaw są tańsze o kilkadziesiąt procent (jak mój). W przypadku zegarków nowszy wcale nie musi oznaczać wizualnie i technicznie lepszego. Jest zwyczajnie inny.

Niektóre firmy jak Maurice Lacroix prowadzą dziwną politykę. Politykę dwukanałowej dystrybucji. Na ebay lub allegro oryginalny, nowy, z rachunkiem i gwarancją producencką Maurice Lacroix nowy można kupić za 30%-50% ceny salonowej. To, nie żarty. Wszyscy o tym wiedzą, że zegarki tej firmy są "puszczane" bokiem za dużo mniejsze pieniądze.

Ostatnimi czasy podobną sytuację można zaobserwować w przypadku firmy ORIS. Świetne zegarki o bardzo dobrym współczynniku cena/jakość, które bez problemu kupisz o kilkadzisiąt % taniej niż w salonie.

I na konic pozostają wyspecjalizowane sklepy/komisy. Zegarek w stanie perfekcyjnym kupisz 50%, a często 30% jego pierwotnj ceny.

Ja lubię dostać dużo płacąc relatywnie mało. Dlatego szukam, szukam, szukam... nie bardzo lubię wspierać firmy swoimi pieniędzmi. Przynajmniej nie w takim stopniu jakby one sobie tego życzyły

Rozeznam się w kwestii Spring Drive.

Pozdrawiam

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria

zegarek

witam
    moja definicja zegarka
    -wskazywać dokładnie czas
    -nie trzeba nakręcać/wymieniać baterii
    -przystępna cena

znalazłem coś co mnie zadowoliło

http://www.allegro.pl/item1046012209...0_gratisy.html

pozdrawiam
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria

Seiko

Bardzo lubiłem tę firmę ale IMHO niestety Seiko ma w Polsce pecha do reprezentanta.
    Próbowałem zamówić od f-my Zibi bransoletkę do niestandardowego zaczepu. W Niemczech też poległem.
    Zegarek jest fajny bo tytanowy i z perpetural calendar.
    Ostatnio zresztą nie widziałem w ofercie Seiko tytanowych z perpetural calendar. Zresztą ja już i tak nie widzę małych cyferek datownika

Teraz wybrałem firmę, która sama zajmuje się dystrybucją i ma przedstawicielstwo w Polsce.

Z ciekawości się zapytam. Czy wy faktycznie nurkujecie z zegarkami powyżej 2000 zł?
    Za mniejszą cenę można już kupić komputer nurkowy z wymienną szybką.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów