Strona 367 z 369 PierwszyPierwszy ... 267317357365366367368369 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3.661 do 3.670 z 3684

Wątek: Foto łowy

  1. #3661
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    w Poznaniu jeden żeruje nad Maltą.

    Wieczorem robi się małą atrakcją, psy nie wiedzą jak się zachować - dziwnie pachnie nie ucieka - jednym słowem bardzo dziwny kot , turyści o niebo lepiej - wyciągają telefony i filmują a bóbr ma wszystkich w poważaniu i zajmuje się swoimi sprawami.
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

  2. #3662
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    467
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Witam.
    Nie dawno w wątku "technika fotografowania ptaków" opisałem mój pomysł na budowę czatowni ze styropianu. Pomysł nie zdobył Waszego uznania choć mi on się nadal podoba, ale jak wspomniałem w ww.wątku nie mam własnego gruntu do jego zrealizowania. Drewnianej konstrukcji też na razie nie biorę pod uwagę żeby znów mi jej ktoś nie rozebrał na opał. Ale przecież coś trzeba mieć. Postanowiłem , że zbuduję czatownię w formie szałasu z materiałów które znajdę na miejscu. Tak więc nie włożyłem w tą konstrukcję ani złotówki. Nie użyłem tam ani jednego gwoździa , ani jednej zszywki i ani kawałka sznurka. Patyki na konstrukcje powiązałem pnączem którego tam jest pełno. Nie wiem jak ta roślina się nazywa ale jest dość mocna. Konstrukcja przetrwała trzy wichury i nadal stoi. Całość obłożyłem badylami suchego rdestu i obwiązałem przy pomocy owych pnączy wiązkami suchej trzciny. Podobnymi wiązkami zasłoniłam wejście żeby do środka nie przedostawało się zbyt dużo światła. W środku wykopałem i oszalowałem patykami dołek. Siadam na kawałku styropianu żeby nie złapać "wilka" a nogi wkładam do tego dołka i jest w miarę wygodnie. Dla niektórych takie warunki mogą być zbyt spartańskie ale to nie SPA. Jakieś pięć metrów przed czatownią wkopałem konar dla myszołowa i całość była gotowa. Jeszcze tylko trzeba było zatrzeć błotem lub ziemią miejsca ucinania patyków bo z dala błyszczały jak lusterka. Trochę pracy było ale zero kosztów. Najgorsze okazało się gdy spadł pierwszy śnieg. Dopiero wtedy zobaczyłem po śladach na śniegu ile tam przechodzi ludzi. Wcześniej widziałem tam tylko trzech spacerowiczów z psami. Z jednym nawet pogadałem bo zainteresował się moją pracą ale poza tym miejsce wyglądało na spokojne. Dopiero śnieg pokazał ,że jest ot szlak którym wędkarze chodzą nad Wisłę. Na szczęście oni okazali się nie groźni i mało zainteresowani moim miejscem. Mniej więcej raz w tygodniu podrzucałem tam trzy lub cztery porcje rosołowe. Niestety pogoda jakoś mi nie dopisywała aż do początku marca kiedy to wybrałem się na pierwszą zasiadkę. Przed samą zasiadką przychodziłem tam co dziennie przez pięć dni i przynosiłem po trzy porcyjki rosołowe. Rezultat i samą czatownię przedstawiam Wam do wglądu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z dala.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	832,6 KB
ID:	188789   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konar.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	880,1 KB
ID:	188790   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wejście.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	935,5 KB
ID:	188791   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wewnątrz.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	722,7 KB
ID:	188792  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pnącza.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	2,32 MB
ID:	188793   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cięcia.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	739,8 KB
ID:	188794   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	myszołó 2.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	415,8 KB
ID:	188796   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	myszołó.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	740,6 KB
ID:	188795  


  3. #3663
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Fajna konstrukcja a i wyniki dyżuru w zasiadce całkiem przyjemne.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #3664
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Patrzy na Ciebie
    ... masz plusa
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #3665
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    trochę pracy Cię to kosztowało, ale i efekty czatowania są
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  6. #3666
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Witam.
    ... Mniej więcej raz w tygodniu podrzucałem tam trzy lub cztery porcje rosołowe. Niestety pogoda jakoś mi nie dopisywała aż do początku marca kiedy to wybrałem się na pierwszą zasiadkę. Przed samą zasiadką przychodziłem tam co dziennie przez pięć dni i przynosiłem po trzy porcyjki rosołowe. Rezultat i samą czatownię przedstawiam Wam do wglądu.
    Wytrwałość nagrodzona, ładne ujęcie.
    Powodzenia.

  7. #3667
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Podziwiam za cierpliwość i pomysłowość. Efekt super!
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  8. #3668
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Bardzo dobrze, zmień tylko konar na delikatniejszy.
    Odnośnie bobrów, tak jak pisałem ich działalność widać w wielu miejscach, od lat widzę ślady po ich wycince drzew, a teraz dopiero odkryłem jak je poobserwować na żywo .
    Nie wiem czy to przypadek, ale już 3-krotnie wraz z rodzinką mogłem pooglądać jak sobie gałązki skrobią, wystarczyło podjechać samochodem po godzinie 20-stej. Nie boją się samochodu, kieruję na nie światła i tak od niechcenia chwile sobie siedzą, później powoli jakby im coś delikatnie nie pasowało schodzą do wody i płyną spokojnie, wystarczy jednak otworzyć drzwi od auta i postawić nogę na gruncie, to momentalnie zrywają się jak poparzone.
    Radość choćby z takiej obserwacji - wielka
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  9. #3669
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    467
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kasprzyk Zobacz posta
    Bardzo dobrze, zmień tylko konar na delikatniejszy.
    Odnośnie bobrów, tak jak pisałem ich działalność widać w wielu miejscach, od lat widzę ślady po ich wycince drzew, a teraz dopiero odkryłem jak je poobserwować na żywo .
    Nie wiem czy to przypadek, ale już 3-krotnie wraz z rodzinką mogłem pooglądać jak sobie gałązki skrobią, wystarczyło podjechać samochodem po godzinie 20-stej. Nie boją się samochodu, kieruję na nie światła i tak od niechcenia chwile sobie siedzą, później powoli jakby im coś delikatnie nie pasowało schodzą do wody i płyną spokojnie, wystarczy jednak otworzyć drzwi od auta i postawić nogę na gruncie, to momentalnie zrywają się jak poparzone.
    Radość choćby z takiej obserwacji - wielka
    Ciekawa obserwacja. Niestety w miejscu gdzie ja je widuję nie da się podjechać nawet rowerem. Mam takie pytanie z całkiem innej beczki. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z radiowym wyzwalaczem migawki? Chodzi mi o to czy to się sprawdza na odległości jakie oni podają w parametrach np. 80m. Ewentualnie jakiś sprawdzony producent. Mam miejsce gdzie prawie zawsze spotykam pustułkę ale nie ma mowy o budowie w tym miejscu czatowni.

  10. #3670
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    949
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Witam.
    Nie dawno w wątku "technika fotografowania ptaków" opisałem mój pomysł na budowę czatowni ze styropianu. Pomysł nie zdobył Waszego uznania choć mi on się nadal podoba, ale jak wspomniałem w ww.wątku nie mam własnego gruntu do jego zrealizowania. Drewnianej konstrukcji też na razie nie biorę pod uwagę żeby znów mi jej ktoś nie rozebrał na opał. Ale przecież coś trzeba mieć. Postanowiłem , że zbuduję czatownię w formie szałasu z materiałów które znajdę na miejscu. Tak więc nie włożyłem w tą konstrukcję ani złotówki. Nie użyłem tam ani jednego gwoździa , ani jednej zszywki i ani kawałka sznurka. Patyki na konstrukcje powiązałem pnączem którego tam jest pełno. Nie wiem jak ta roślina się nazywa ale jest dość mocna. Konstrukcja przetrwała trzy wichury i nadal stoi. Całość obłożyłem badylami suchego rdestu i obwiązałem przy pomocy owych pnączy wiązkami suchej trzciny.. Dopiero śnieg pokazał ,że jest ot szlak którym wędkarze chodzą nad Wisłę.
    No to chłopie zaimponowałeś mi. Takie konstrukcje to tylko z wagarów w podstawówce pamiętam. Zdjęcia myszaka bardzo ładne, więc bakcyla złapałeś. Najlepiej czatownie robić z tego co rośnie wokół, tak jak to zrobiłeś. Nie polecam styropianu bo jak znudzi Ci się ta zabawa zostanie śmietnik na długie lata. Czatownie fajnie się buduje, jednak większość zapomina aby potem posprzątać więc najlepiej jak znaturalizuje się samo. Życzę udanych fotołowów.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

Podobne wątki

  1. Zimowe łowy
    By bruder in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 4.11.12, 00:07
  2. Foto E-1
    By niwi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 9.08.11, 08:02
  3. Świat Obrazu - Konkurs fotograficzny "Bezkrwawe łowy"
    By Plumek in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2.12.10, 13:43
  4. foto cd
    By Paolo905 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29.07.08, 23:15
  5. E-500 w www.Foto-Raj.pl
    By rychu_lhotse in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.10.05, 19:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.