Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 101

Wątek: Makro do Olympusa E 420

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wolf84 Zobacz posta

    Mi się Krzysiu Cugowski wyświetla Bynajmniej nie w lesie
    przepraszam podałem link do galerii
    miało być
    https://galeria.olympusclub.pl/displ...at=19603&pos=4

  2. #22

    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    SILESIA/Bytom
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Popieram opinię użytkownika Bodzip. Swietne rozwiązanie z heliosem, sam go używałem za czasów kompatu. Nie dość że możesz go używać do makro to też spisuje sie idealnie jako portretówka. Ostrzy nawet przy otwartej przyslonie.

    pozdrawiam
    E420, ZD14-42, ZD 40-150 3,5-4,5 F, Helios 44m-4, Jupiter 37A,Pentacon 50mm 1,8F Lampa FL36 + wiele akcesoriów.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Mam dwa pytania odnośnie tego Heliosa.
    Jakiś czas temu czytając o alternatywnych stalkach dla systemu 4/3 trafiłem na informacje o tym obiektywie. W chwili obecnej poszukuję jakiegoś taniego rozwiązania dla makro - nie jest to wprawdzie moja ulubiona dziedzina fotografii ale nie mam możliwości częstych wypadów w plener za to dysponuję niezłym domowym ogrodem i niedalekim parkiem wiec mógłbym spróbować makrofotografii.
    Chciałem już brać tego Raynoxa 250 na próbę ale ponownie trafiłem na wzmiankę o Heliosie 44-2 i mam kilka pytań.
    - Czy to prawda, że fotografując tym obiektywem (makro i nie tylko) trzeba ustawiać kompensację na +1.5 bo inaczej często zdjęcie wychodzi skopsane i czy nie uwydatnia on szumów na zdjęciu (wg. jednego blogu).
    Co właściwie daje chip w adapterze m42? - wcześniej napotykałem tylko informacje o tym żeby brać adaptery dobrej jakości z blokadą a ostatnio natrafiłem na dandelion m42. Jakie potwierdzenie AF on posiada? -wydawało mi się, że niezależnie od obiektywu i przesciówki m42 powinien działać tylko manual fokus ze strony body.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Co właściwie daje chip w adapterze m42?
    Dandelion pozwala na potwierdzanie ostrości przez aparat. Czyli jak ręcznie naostrzysz obraz to aparat zrobi "pik" i zamruga dioda w wizjerze.
    ponadto można ustawić ogniskową obiektywu (przydatne przy IS) oraz pewien zakres przysłon. (obie ostatnie wartości zapiszą się w EXIF fotki).
    Można jeszcze więcej, ale to się rzadko robi (np opis obiektywu czy fotografa )
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  5. #25
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    - Czy to prawda, że fotografując tym obiektywem (makro i nie tylko) trzeba ustawiać kompensację na +1.5 bo inaczej często zdjęcie wychodzi skopsane i czy nie uwydatnia on szumów na zdjęciu (wg. jednego blogu).
    Pomiar światła przy jasnym manualnym obiektywie potrafi nieco szaleć. Dużo zależy od sposobu mierzenia światła i zastosowania, bądź nie, maskownicy. Generalnie nie jest to problem, zawsze po testowym zdjęciu można wprowadzić korekcję, albo spojrzeć na histogram w trybie LV. Co do "uwydatnienia szumów" na zdjęciu - hmmm - nie brzmi to logicznie, nie wiem o co chodzi, może daj link do tego bloga.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Jeśli dandelion daje sygnał o nastawieniu ostrości to już coś bo kilka razy bawiłem się MF (Olek + Kit) i wiem, że uzyskanie potwierdzenia ostrości wymaga wprawy - mnie zawsze ta mała kropeczka gdzieś mrugnie i znowu jej szukam Jeśli zdecyduję się na jakieś szkła m42 to wezmę jednak ten dandelion.

    Karol - poniżej wkleiłem adres tego blogu o współpracy Heliosa z m42, niestety nie ma tam tej informacji o szumach a tylko o problemach ze światłem i co nieco o powłokach w obiektywach. O tych problemach z szumami wspomniał jak pamiętam użytkownik nikona D80 chyba na forum (nie pamiętam jakim) - zapytałem z ciekawości czy to możliwe.

    http://www.szuman.eu/archives/668-Ol...gwint_m42.html

  7. #27

    Dołączył
    May 2010
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wolf84 Zobacz posta
    Podepnę się pod temat bo też szukam czegoś na początek do E-420. EX-25 testowałem z ZD 14-42mm, problem jest taki że cokolwiek można zarejestrować dopiero na 42mm i do tego trzeba dosłownie oprzeć obiekt na szkle aby złapać ostrość. Myślę nad Zuiko 35mm ale tutaj aby uzyskać 1:1 również trzeba oprzeć się na obiekcie (robaczki i inne żyjątka odpadają zatem). Pytanie czy "spiąć pośladki" i nabyć ZD 50, Sigmę 105 lub 150 czy jednak wybrać sporo tańszy ZD 35?

    P.S.
    Tadziora - napisz co Ci przysłali i jakie wrażenia?
    Witam,
    powiem wam że dopiero zaczynam przygode z macro,ale ten obiektywik jak narazie zaspokoił moje nie zbyt wygórowane wymagania,jestem z niego bardzo zadowolony,i puki co nie myśle nad kupnem,czegoś bardziej wypaśnego bo naprawde nie trzeba(przynajmniej dla mnie).Jak znajde czas to prześle więcej zdjęć a jak narazie jedno przykładowe zdjęcie:
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7092634.JPG
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	501,4 KB
ID:	36723  

  8. #28

    Dołączył
    May 2010
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie umiem załadować więcej zdjęć więc wkładam po jednym
    Może nie są najlepszej jakości ale jak mówiłem dopiero się ucze.Naprawde pasuje mi ten obiektyw,no może dlatego że nigdy nie miałem innego
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7042608.JPG
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	393,0 KB
ID:	36724  

  9. #29

    Dołączył
    May 2010
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    I jeszcze jedno
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7042615.JPG
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	365,9 KB
ID:	36725  

  10. #30

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    30
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Witam,
    nie chcę robić bałaganu, a mam podobne pytanie, więc się dołączę.

    Pomimo tego, że nie znam się na parametrach i robię tylko zdjęcia to staram się was zrozumieć, ale nie zawsze mi to wychodzi ;p Także prosto spytam: Czy obiektywem ZD 35 jest się w stanie zrobić zdjęcie hmm np. pyszczka mrówki? Może przesadziłam, a jeśli tak to jaki obiektyw polecacie do takiego makro? No i jeszcze czy ruchome robaczki takim obiektywem da się poskromić?
    (mam Olympus e-410, więc instynktownie myślę, że nie różni się od tego z tematu...).

Podobne wątki

  1. Obiektywy makro do olympusa
    By kozak-wow in forum E-System
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 16.04.09, 12:08
  2. ZD50 Makro + EC20 - zdjęcia makro
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 08:16
  3. Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 08:03
  4. Makro kompaktem, a makro lustrem
    By Dar-i-jush in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22.09.07, 13:25
  5. Makro / Super Makro
    By Pazurek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5.09.04, 22:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.