Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Poradnik G`MIC wprowadzenie (plug-in GIMP-a)

  1. #1
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Poradnik G`MIC wprowadzenie (plug-in GIMP-a)

    Poradnik
    G`MIC wprowadzenie
    ver. 1
    11-05-2010r
    Osobiście zachęcam do stosowania G’MIC plug-inu do GIMP, który zawiera w sumie już 169 filtrów.
    G`MIC to "uniwersalny" plug-in, który oferuje dynamiczną aktualizację listy filtrów przetwarzania obrazu i efektów.
    Z technicznego punktu widzenia, G'MIC zawiera pełną listę instrukcji tłumacza przetwarzania obrazu. Instrukcje te mogą być następnie łączone w różne efekty obrazu (każdy użytkownik może stworzyć własny filtr w języku G'MIC i dodać go do plug-ina, bez kompilacji).
    Plug-in umożliwia bieżącą aktualizuję listy filtrów poprzez Internet updates (poprawia się w czasie).
    Plug-in, integruje wiele różnych efektów (m.in. oferuje wszystkie funkcje GREYCstoration (poprzez Anisotropic smoothing), ale zwiększono możliwości odszumiania i oprócz standardowego Anisotropic smoothing obecnie G'MIC zawiera nie mniej niż 6 różnych procedur inteligentnego odszumiania w tym: Patch-based smoothing.
    W G'MIC ver.1.3.5.0 pojawił się nowy filtr "Deconvolution” (Dekonwolucja). Na podstawie klasycznego algorytmu iteracyjnego Richardson-Lucy, używamy tej metody do ostrzenia zdjęć (albo "deblurowania"), funkcjonuje całkiem dobrze na niektórych bardzo rozmytych – poruszonych zdjęciach (jeśli nie są zbyt uszkodzone przez szum).

    Oczywistym jest że brak możliwości w takim opracowaniu omówić wszystkie filtry zawarte w G`MIC, tym bardziej, że niektóre są w implementacji bardzo proste.
    Pozostałe mnie osobiście nie interesują.

    Jak zawsze Poradnik jest w formacie pdf.

    http://zbyma.gimpuj.info/Poradnik_G%...adzenie%20.pdf wymiana linka /apz

    Jest to pierwsze opracowanie.
    Również ramach strony autora Project Managera David Tschumperlé jak i innych stron w internecie brak jest zbiorczej informacji dla wersji Windows.

    Myślę że będzie to opracowanie pomocne dla wielu zainteresowanych.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez apz ; 16.10.16 o 02:18
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  2. #2
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Poradnik_G`MIC_wprowadzenie _cz. 2

    Poradnik
    G`MIC wprowadzenie cz. 2
    z dnia 12-11-2010r
    Po raz kolejny zachęcam do stosowania G’MIC plug-inu do GIMP, który w ver. 1.4.5.0 zawiera w sumie już ponad 206 filtrów.
    Project Manager David Tschumperlé.

    Oczywistym jest że nie mam możliwości w takim opracowaniu omówić wszystkie nowe filtry zawarte w G`MIC.
    Najszerzej omówiłem nowy filtr Rendering/3d lathing: Wytaczanie (lathe)
    Dowolna krzywa jest wytaczana (obracana) wokół ustalonej osi obrotu. Ten algorytm umożliwia wykonanie modeli wszystkich brył obrotowych.
    oraz
    Nowym filtrem Rendering/3d extrusion: Rendering/3d Wytłaczanie
    Filtr jest bardzo podobny do poprzedniego filtra „3 d lathing ", ale tym razem 3d extrusion wytłacza profil 2d, zamiast obracania. Jak poprzednio jest również możliwe zastosowanie tekstury.
    G’MIC oferuje teraz również kilka "animowanych" filtrów, większość w menu "Sequences" i jeden "Layers morphing" w menu warstw.
    W drzewie filtrów w menu Sequences (animacji) doszły 3 filtry, jednym z nich jest omówiony
    3d image object.
    Korzystając z okazji szerzej omówiono wykorzystywaną w nich animację GIF.
    Możliwość wykorzystania animacji PNG zostanie opublikowana w oddzielnym poradniku.

    Jak zawsze Poradnik jest w formacie pdf.

    http://zbyma.gimpuj.info/Poradnik_GM...dzenie_cz2.pdf zmiana linka na aktywny/apz

    Jest to druga część opracowania.
    Myślę że Poradnik będzie pomocny dla wielu zainteresowanych.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez apz ; 16.10.16 o 02:19
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  3. #3
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Uaktualnione linki do poradników:
    http://zbyma.gimpuj.info/Poradnik_GM...dzenie_cz2.pdf
    http://zbyma.gimpuj.info/Poradnik_G%...adzenie%20.pdf wymienione linki na aktywne/apz
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez apz ; 16.10.16 o 02:22
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Podobne wątki

  1. Poradnik Nowa wersja GIMP v2.9.2
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18.02.17, 15:52
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.07.16, 18:27
  3. Poradnik Grupy warstw w GIMP-ie
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30.12.13, 16:17
  4. Plug-in animowany PNG (APNG) do Gimp
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30.11.10, 09:30
  5. Poradnik - Jedno okienkowy GIMP
    By zbyma72age in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.11.09, 16:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.