Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Szerokie M42

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Szerokie M42

    Co polecicie z szerokich szkiel pod M42, najszerszy jaki mam to 58 helios, a mam duzo pomyslow wymagajacych szerokiego kata, chcialbym zeby to bylo jak najtansze, jasnosc nie gra roli. Mysle ze przedzial od ok.20mm do ok.35mm to najlepszy chyba, szerszych nie ma co bo beczka... Jesli sie myle to poprawcie mnie i naprowadzcie na dobra droge.

    Pozdrowka i z gory dzieki
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar oczko
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    226
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Pentax K7 + Sigma 70-200II +DA 18-55WR + Tamron 17-50 f/2.8 + Samyang 85 f/1.4 + Helios f/2.0 + Metz 58 AF-1
    zapraszam na moją stronę: http://pawellysik.iportfolio.pl/ i zachęcam do współpracy

  3. #3
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    CZJ Flektogon 20mm f4 jest tańszy od wersji 2,8 a ostre są obydwa dopiero od f8 więc nie ma co przepłacać za jaśniejszą wersje. To najlepsze szerokie szkło M42 jakie miałem w rękach, a miałem ich niemało.

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez czmielek Zobacz posta
    CZJ Flektogon 20mm f4 jest tańszy od wersji 2,8 a ostre są obydwa dopiero od f8 więc nie ma co przepłacać za jaśniejszą wersje. To najlepsze szerokie szkło M42 jakie miałem w rękach, a miałem ich niemało.
    Mam tego Flektogona, jest ok, ostatnio naświetlałem nim jakieś slajdy. Szczerze pisząc to nie bardzo widzę jego zastosowanie na matrycy 4/3, pewnie, że można, ale co zyskuję względem chciażby kita? Tracę AF i zooma. Nie czarujmy się crop 2x jest fajny do tele, z 50mm robi portretówkę, można się pobawić w makro, ale szerokie obiektywy projektowane pod kliszę mają w 4/3 niespecjalnie atrakcyjny kąt widzenia - przestają być szerokie. No ew. z fisheye'a może być fajny efekt.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja chce pod zenita, zeby nie bylo. A ten flektagon to ile mniej wiecej i ogolnie w ilu najmniej bym sie zamknol z kwota? Tam widzialem ze jedna z tych aukcji to 381pln druga znowu ok. 80pln takze w jakich mniej wiecej?
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  6. #6
    | OlyJedi Awatar enter
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    ale czy musi być M42 ?

    bardzo dobre optycznie jest szkiełko Tamrona Adaptala
    3,5/17mm i na ebay można je kupić w podobnej cenie co 2,8/20 Fleka a jest dużo lepszy optycznie

    tu link do opisu
    http://adaptall-2.com/lenses/51B.html

  7. #7
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Flektogon ponizej 500zł to MZ okazja w dzisiejszych czasach. oczywiście wszystko zależy od konkretnego egzemplarza i od jego stanu. Uważaj te tańsze mogą mieć mocowania EXY a nie M42 no i zwróć uwagę na ogniskową bo flektogony były 20, 35 i 50.
    Ostatnio edytowane przez czmielek ; 5.05.10 o 16:01

  8. #8
    Awatar Kasza
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Miałem pentacona 29/2.8 MC chwalony na forach. Kupiłem tanio nie używany i szybko sprzedałem. Przy makro dawał fajne efekty fajny bokeh z bliska ale jak próbowałem zrobic nim ujęcie krajobrazu to bardzo słabo wypadł w porównaniu z kitem. przymieżam się jeszcze do OM 28/2.8 jak będzie tanio na gieldzie fotograficznej spróbuję.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar enter
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kasza Zobacz posta
    Miałem pentacona 29/2.8 MC chwalony na forach. Kupiłem tanio nie używany i szybko sprzedałem. Przy makro dawał fajne efekty fajny bokeh z bliska ale jak próbowałem zrobic nim ujęcie krajobrazu to bardzo słabo wypadł w porównaniu z kitem. przymieżam się jeszcze do OM 28/2.8 jak będzie tanio na gieldzie fotograficznej spróbuję.
    pentacon jest słaby
    przez jakiś czas miałem bardzo ostrego Tamrona 2,5/28mm - i z bliska i z daleka dawał dobry obrazek

    teraz mam też piękną sztukę Mira 10a 3,5/29mm zaletą jest to że ostrzy od 20cm i ma dość sporą skale odwzorowania

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja niestety, nie moge wybierac/przebierac w sztukach, poczekam na jakiegos "kretyna" co bedzie sprzedawal jakies cacuszko typu flektagon za grosze ;P

    Dzieki za podpowiedzi. Chyba jednak, jak bedzie kasa, padnie na tego pentacona, no wybacz, przebacz ale, szerszy od 58mm-jest, dosyc dobre swiatlo-jest, cena nie za wysoka-jest. Czego chciec wiecej :P


    EDIT: Jakbym chcial do cyfry to po co bym bral M42, chyba tylko po to zeby miec portretowke, na ~50mm. Ja chce do Zenita/Praktici aktualnie. Takze musi byc M42
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

Podobne wątki

  1. Skąd bardzo szerokie tło polipropylenowe?
    By Joki in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.11.09, 22:58
  2. Na szeroko ... czyli Wasze szerokie szkła do OM
    By mar1no in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10.08.08, 22:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.