Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: Dylemat sprzętowo - lojalnościowy

  1. #1
    | OlyJedi Awatar 2em
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice, Katowice, Poland, Poland
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Dylemat sprzętowo - lojalnościowy

    Witajcie, od pewnego czasu noszę się z zamiarem zmiany systemu na canon. Mam subiektywne odczucie stanięcia przed ścianą ze swoim e-510, zd70-300, zd 14-54 i zd 50/2 oraz dwoma kitami i lampą fl 36. Dodam, że jestem świadomym plusów e-systemu np. dobra optyka sredniej półki.

    To co mnie wkurza to:
    a/ spora głębia ostrości (marzy mi się mniejsza), jak to w 4/3
    b/ mała dynamika tonalna dająca mocno sie we znaki szczególnie przy wyciąganiu szczegółów z ciemnicy lub prześwietleń z rawów.
    c/sławetne szumy powyżej 400, no i bądź co bądź mało rozwojowy sprzęt jestli idzie o optykę na przyzwoitym poziomie (stagnacja w szkłach do 2 tys złotych b. duża).

    To o czym myślę jeśli chodzi o zmianę to canon 450d lub 40d (tutaj jednak przeraza mnie ciężar puchy w górach) z takimi szkłami jak:
    - Tamron SP Autofocus 90mm f/2.8 plus pierścienie
    - Canon 50/1.4
    - coś szerokiego do landszaftów, ale tu się jeszcze nie rozeznałem

    Bartdzo proszę szczególnie ludzi "siedzących" w sprzęcie o wyrazenie swego zdania na temat takiej zamiany. Apeluję jednocześnie by nie toczyć małych wojenek systemowych.

  2. #2
    qbic
    Gość
    Ja powiem to co zawsze mówię omijaj cropa na kilometr, lepiej weź nawet używane 5D.

    Co do tego:

    - szeroko - tanio można dorwać Sigmę 15-30mm
    - makro - nie wiem czy do makro AF potrzebny (kwestia gustu zapewne)
    - 50 1.4 - ma sens, jak kasy brak 50 1.8 (właśnie się bawię tą wydmuszką)

    Nie wiem jak bardzo masz napięty budżet....

  3. #3
    | OlyJedi Awatar 2em
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice, Katowice, Poland, Poland
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ze sprzerdaży starego kupię nowy, a to co mam w poście pierwszym. Chciałbym byśmy jednak rozważania ciągneli mysląc o 450d (40d), bo na body chciałbym do tysiąca wydać raczej nie więcej.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Nie siedze w sprzecie.Jednak jak ja bym zmienial to tylko na pelna klatke.Jednak z drugiej strony jesli nie zarabiasz na fotkach i robisz to co pokazujesz w galerii to zadna zmiana sprzetu nie jest Ci potrzebna.Nic lepiej niczym nie zrobisz.

  5. #5
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez 2em Zobacz posta
    Ze sprzerdaży starego kupię nowy, a to co mam w poście pierwszym. Chciałbym byśmy jednak rozważania ciągneli mysląc o 450d (40d), bo na body chciałbym do tysiąca wydać raczej nie więcej.
    Jeśli się przesiadać, to na FF. Rozumiem ludzi, którzy celują w D300s czy 7D ze względu na zainteresowanie fotografią przyrodniczą, ale Ty używasz przede wszystkim szerokiego kąta. Co, zyskasz przesiadając się na 450D czy 40D? Niewiele lub nic.

    Fotografuj tym, co masz. Zbieraj kasę i wróć do tematu za jakiś czas.

  6. #6
    S4INT
    Gość
    Też bym stawiał na używane 5D. Do landszaftów to piękna puszka (a raczej matryca).

    Z szerokich to tanio kupisz S15-30, S17-35 (najlepiej z HSM), T17-35. Pierwszy z wypukłą soczewką, więc filtrów nie założysz, nie każdy potrzebuje ich do krajobrazu (ja np żadnego nie mam z filtrem, choć jeszcze niedawno mogłem nakręcać).

    Na makro się nie znam, nie doradze. Ale tamron jest bardzo chwalony. W razie czego coś starszego manualnego - i tak będziesz jechał na MF.

    50 - przydatna ogniskowa na FF.

    Polecam zmiane jednak na pełną klatke, nie bierz pod uwagę tych cropów, to półśrodki na które szkoda czasu. 5D to zupełnie co innego, jeśli chodzi o jakość obrazka, a wszelkie wady który doskwierały Ci w Olympusie znikną (mala GO, duża rozpiętość, szumy).

  7. #7
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    j.w. zmiana na to co proponujesz jest bez większego sensu.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar 2em
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice, Katowice, Poland, Poland
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    5D nie wchodzi w grę, bo finanse (zerknołem szybko na alledrogo i idą mniej więcej po 7 - 12 tys), bo cięzko (dla mnie ważna sprawa). Chętnie posłuchałbym o dynamice tonalne oraz głębi ostrości faktycznie odczuwalnej nie na testach tych którzy mieli doczynienia z e-systemem (w moim przypadku e-510) a 450d/40d.

    Mirek54 - nic lepiej niczym nie zrobię tzn. aż tak źle?

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez 2em Zobacz posta
    5D nie wchodzi w grę, bo finanse (zerknołem szybko na alledrogo i idą mniej więcej po 7 - 12 tys), bo cięzko (dla mnie ważna sprawa). Chętnie posłuchałbym o dynamice tonalne oraz głębi ostrości faktycznie odczuwalnej nie na testach tych którzy mieli doczynienia z e-systemem (w moim przypadku e-510) a 450d/40d.

    )
    Ale po co chcesz słuchać. Masz na sieci masę zdjęć zrobionych tym sprzętem. Zarówno testowy tablic jak i zdjęć z życia wziętych (polecam flickr.com )

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez 2em Zobacz posta

    Mirek54 - nic lepiej niczym nie zrobię tzn. aż tak źle?
    To nie chodzi o to czy zle czy dobrze.To Twoje hobby.Do tego co przedstawiasz w galerii nic Ci wiecej nie potrzeba.Jednak jesli chcesz cos inaczej ,innego fotografowac i uwazasz,ze sprzet Ciebie ogranicza ,to zmien
    Rowniez bariera u Ciebie to gotowka.Pamietaj ,ze to tylko twoje hobby,hobby nie za wszelka cene.Mozna w rozny spsob dochodzic do celu.Jesli masz w domu mysz to pulapka na mysz bardzo czesto wystarczy,ale mozna tez dom wysadzic w powietrze i tez myszy sie pozbedziesz.

Podobne wątki

  1. E1 i dylemat co do obiektywu.14-54, 11-22, czy 12-60
    By kaammiil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 28.12.10, 13:56
  2. GF1 czy PEN - mam dylemat!
    By TOKIN in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 15.12.10, 19:38
  3. dylemat
    By Dawid in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1.10.09, 22:37
  4. Dylemat: 50-200 + 25/f1.4 vs. 35-100
    By tymczasowy_ in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 1.08.07, 12:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.