Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: Dylemat sprzętowo - lojalnościowy

  1. #51
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    A które to aparaty oprócz analogów daja teraz surowy materiał???

  2. #52
    darkelf
    Gość
    Strasznie ciężko się czyta takie wątki, ktoś decyduje się zmienić system i pisze na publiczne forum aby potwierdzili, że warto. Zawsze przy tym używa takich slów jak DR czy plastyka obrazu i zawsze chce dokładnego potwierdzenia, o ile procent jego zdjęcia staną się lepsze po wydaniu pieniędzy na nowy sprzęt. Niech ktoś mu wreszcie napisze, że tak, będą mu wychodziły lepsze zdjęcia i wątek wreszcie zdechnie

  3. #53
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Poczytałem trochę i jak zwykle wsadzę kij w mrowisko.
    Najzabawniejsze są porady przejścia na ff. FF awansował już do Mitologii Dobrej Fotografii tylko jakoś nikt nie widzi podstawowych problemów - gabarytów, kłaopotów z optyką i ceny.
    Gabaryty - chyba wiadomo. Zaręczam, że po trzecim sezonie 99% kończy tak samo - ma piękną torbę gratów domu i kompakcik w kieszeni. Naprawdę znam wielu fotogrfafów i taka jest kolej rzeczy. No ale prestiż takiej torby bywa bezcenny...
    Problemy z optyką - polecam przyjrzeć się w kąt cropom z takiego np. 24-70 i pełnym kadrom. Do tego, szeroki nowoczesny zoom do cropa będzie na nim pracował sprawniej niż odpowiednik ff. Zoomy dla ff są olewane, wysyp świetnych obiektywów ostatnich lat dotyczy praktycznie tylko cropa.
    No i cena - sama puszka to pikuś. Trzeba mieć szkiełka jeszcze. A może się zdarzyć, że jasne przymknięte drogie szkiełko ff na ff pracuje gorzej niż ciemniejsze cropowe na cropie.

    Dziś wszedłbym w 550D. 18Mpx po resajzie do 10 da taką siekierę, że nie ma co porównywać...
    No ale to moje zdanie. Na co dzień i tak łażę z penem, canona biorę do studia.

  4. #54
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Zoomy dla ff są olewane, wysyp świetnych obiektywów ostatnich lat dotyczy praktycznie tylko cropa.
    Dobre...







    Jest piątek wieczór. Widać, że ludzie już po kielichu

  5. #55
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Poczytałem trochę i jak zwykle wsadzę kij w mrowisko.
    Najzabawniejsze są porady przejścia na ff. FF awansował już do Mitologii Dobrej Fotografii tylko jakoś nikt nie widzi podstawowych problemów - gabarytów, kłaopotów z optyką i ceny.
    Ja uciekłem z cropow i nigdy więcej w cropa nie wlezę, nie ma szans (chyba ze mnie bieda do tego zmusi).
    Mitologia moze sie bierze z tego ze nie wszystkich stac. Dla zaawansowanego amatora który chce mieć jakość ,crop to tylko smutny półśrodek.


    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Gabaryty - chyba wiadomo. Zaręczam, że po trzecim sezonie 99% kończy tak samo - ma piękną torbę gratów domu i kompakcik w kieszeni. Naprawdę znam wielu fotogrfafów i taka jest kolej rzeczy. No ale prestiż takiej torby bywa bezcenny...
    Znowu prestiż i inne mumbo jumbo. Ludzie którzy na serio pstrykają mają gdzieś to co ktoś ma w torbie (fotograficznej).

    Jak mi się nie chcę nosić ciężkiego sprzętu to biorę 5d (bo jest plastikowe i lekkie) + stałkę, żaden pen lub inny croper nie zrobi mi tak ładnego obrazka (być może rzecz gustu).

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Problemy z optyką
    ???

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Dziś wszedłbym w 550D. 18Mpx po resajzie do 10 da taką siekierę, że nie ma co porównywać...
    No ale to moje zdanie. Na co dzień i tak łażę z penem, canona biorę do studia.
    Tu się zgadzam z dokładnością do pewnego detalu, wywołuje foty z Canona i Sony do 12mpix, wygląda wystarczająco dobrze....

    Swoja drogą JM, ile używałeś cyfrowego FF?



    Cytat Zamieszczone przez euroliberty Zobacz posta
    jest piątek wieczór. Widać, że ludzie już po kielichu
    hehe
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 30.04.10 o 23:56 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #56
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    A może się zdarzyć, że jasne przymknięte drogie szkiełko ff na ff pracuje gorzej niż ciemniejsze cropowe na cropie.
    Może się zdarzyć.
    Ale żeby nie gadać po próżnicy załączam dwa zdjęcia. Pisanie "na sucho" o tym co "może się zdarzyć" zostawmy jasnowidzom.
    Jedno zrobione znakomitym (wiem, bo miałem!) ZD 14-54, chyba na pełnej dziurze; drugie przymkniętym kilka działek szkiełkiem na ff, takim ze sklepu, bez dodatkowej kalibracji itp.

  7. #57
    piotrek204
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Ogladalem odbitki (13x18, 21x15) wyprodukowane z 5D Mark II
    i po mimo, ze sprzet jest swietny to ludzie wskazywali
    na moje zdjecia jako ladniejsze i ostrzejsze a przeciez
    Uwielbiam te wymyslone historie na poczekaniu, jak nie mam mowy o cropie to jest kola do bicia z d300, jak o cropie to mityczny kolega z 5d.

    Ostrzejsze powiadasz, olek jest przeciez znany z idealnej ostrosci i nieskonczenie ostrych szkiel ZD.
    Oczywiscie do 21x15 5d odpada, tutaj trzeba siegac po e620, ale poniewaz mam 5d to zerknij na to:
    budzetowy szeroki kat na pelnej klatce, tak, ekstremalne rogi nie sa idealnie ostre, a ogolnie zdjecie to mydlo (bez obrobki)
    http://gallery.dziki.pl/17-40-4L/DPP_0002?full=1
    Tutaj szklo za 100PLN, mydli az boli (prosto z puchy)
    http://gallery.dziki.pl/17-40-4L/DPP_0002?full=1
    Tutaj studyjne, tez mydlo koszmarne, ale moze 9x13 sie uda uzyskac
    http://gallery.dziki.pl/70-200-4L-IS/DPP_0017?full=1

    Jak juz jestes taki przekonany w swoich pogladach to zapraszam na jakis wspolny plener, ten sam motyw, ja dam zdjecie prostu z puchy a ty bedziesz doklejal piksele w czym Ci sie podoba. Chetny?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Gabaryty - chyba wiadomo. Zaręczam, że po trzecim sezonie 99% kończy tak samo - ma piękną torbę gratów domu i kompakcik w kieszeni. Naprawdę znam wielu fotogrfafów i taka jest kolej rzeczy. No ale prestiż takiej torby bywa bezcenny...
    Gdybym sie nie przesiadl z 40D na 5D to moze bym uwierzyl.

    Wymiary - mit.
    5D jest pomijalnie wieksze i ciezsze od 50D.
    Nie mozna porownywac do 550D, poprostu matryc FF w tej wielkosci puszkach JESZCZE nie ma. Ale M9 przeogromna nie jest.

    Mam dwa spacerzoomy, 24-105L i 28-80/3.5-5.6
    Ten drugi jest wielkosci 15-55, optycznie lepszy, ten pierwszy nie jest lekki, nie ma byc lekki.

    Upakowanie matrycy, naprawde dziala cuda. Szkla ktore mialem na cropie zlapaly oddech na FF, daja wieksza ostrosc per piksel w stosunku do 40D, jak przeskaluje do 10MPix to ciezko zlapac mydlane szklo.
    Glupie 50/1.8 w pelni otwarte jest poprostu ostre.

    Ciesze sie jak dziecko z tej przesiadki, jak tylko wyjdzie xxxD z matryca FF biore go, lekkie i male szkla FF istnieja, tylko nie maja L w nazwie.

    Cropa typu 550D kupilbym do jednego celu, gdybym potrzebowal:
    - ptaki i inne zwierzaki, lub inne sytuacje gdzie "wydluzanie ogniskowej" jest przydatne.

    Gdybym mial szalony pomysl wydania wiekszej kasy to bralbym M9 i jakies 35/1.4, pozamiatane jak dla mnie.

    http://americatopten.blogspot.com/20...d-it-audi.html
    Mozna porownac do wojny cropowej z FF na koncu. Gadajcie sobie co chcecie, ja juz wiem ze warto wydac raz kase i miec swiety spokoj.
    Ostatnio edytowane przez piotrek204 ; 1.05.10 o 10:53 Powód: Automatyczne scalenie postów

  8. #58
    EuroLiberty
    Gość
    Skoro kolega 2em podjął już decyzję o zmianie systemu https://forum.olympusclub.pl/showthr...889#post624889 , to może warto odpuścić? Wątek i tak zmierza w kierunku, jak wcześniej każdy jemu podobny.

    Pozdrawiam

  9. #59
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Skoro kolega 2em podjął już decyzję o zmianie systemu https://forum.olympusclub.pl/showthr...889#post624889 , to może warto odpuścić? Wątek i tak zmierza w kierunku, jak wcześniej każdy jemu podobny.

    Pozdrawiam
    Chyba masz racje. Pozwolę sobie zamknąć wątek. Znowu zaczyna się bicie piany i przekonywanie o wyższości świąt Wielkiej Nocy na świetami Bożego Narodzenia. Niech każdy odnajdzie swoją ścieżkę sprzętowego rozwoju. Chciałbym aby kiedyś te dyskusje przeniosły się na pole zdjęć. Sprzęt to tylko dodatek. To forum mimo, że technicznie jest poświęcone Olympusowi, to jest też forum fotograficznym i czasami chciałoby się poczytać kłótnie o sposobie kadrowania zamiast kolejnego sporu między zwolennikami "cropa" i "ff".

    Edit:
    Kolega 2em poprosił o dopisanie słów podziękowań, co niniejszym czynię.

    Cytat Zamieszczone przez 2em
    Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i sporo wartościowych sugestii.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 1.05.10 o 16:29 Powód: na sekundę otwieram

  10. #60
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Dopiszę tylko, że Janko Muzykant zamieścił ciekawą polemikę w wątku Kupą mości panowie, bo kupa zawsze ma rację..., który w pewnym sensie jest kontynuacją niniejszego wątku. Odsyłam więc tam, bo obecnie otwieranie tego, lub połączenie obu spowoduje bałagan.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. E1 i dylemat co do obiektywu.14-54, 11-22, czy 12-60
    By kaammiil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 28.12.10, 13:56
  2. GF1 czy PEN - mam dylemat!
    By TOKIN in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 15.12.10, 19:38
  3. dylemat
    By Dawid in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1.10.09, 22:37
  4. Dylemat: 50-200 + 25/f1.4 vs. 35-100
    By tymczasowy_ in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 1.08.07, 12:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.