Strona 110 z 111 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.091 do 1.100 z 1107

Wątek: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

  1. #1091
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Widzę, że patent do zwijania drutu na ogrodzenia zaowocował własną konstrukcją zwijaka

    Podpytam - jak zorganizowałeś system hamowania/spowalniania obrotu rolki? Z własnych doświadczeń wiem już jak ważna jest kontrola prędkości rozwijania i zwijania linki. Istotne jest też to, by kręcąca korba nie połamała nam palców, gdyby latawiec dostał się nagle w strugę szybko przemieszczającego się powietrza - rolka potrafi dostać wtedy sporego przyspieszenia, nad którym trudno zapanować...
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  2. #1092
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez JacSlo Zobacz posta
    Widzę, że patent do zwijania drutu na ogrodzenia zaowocował własną konstrukcją zwijaka

    Podpytam - jak zorganizowałeś system hamowania/spowalniania obrotu rolki? Z własnych doświadczeń wiem już jak ważna jest kontrola prędkości rozwijania i zwijania linki. Istotne jest też to, by kręcąca korba nie połamała nam palców, gdyby latawiec dostał się nagle w strugę szybko przemieszczającego się powietrza - rolka potrafi dostać wtedy sporego przyspieszenia, nad którym trudno zapanować...
    Z tego co widać kolega ma tylko zatyczkę jako blokadę, hamulca nie widzę. Ja do swojego miałem alu blachę przymocowaną z boku i śruba z klockiem dociskowym.
    Kurcze nie raz się to przydało bo utrzymać to czasem ciężko było.....

    Do tego zestawu mam taki duży korkociąg który pozwala utrzymać mi zwijak na ziemi. Dzięki czemu mogę zająć się innymi rzeczami a latawiec sobie lata - poprawka latał. Bardzo przydatny przyrząd

  3. #1093

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez JacSlo Zobacz posta
    Widzę, że patent do zwijania drutu na ogrodzenia zaowocował własną konstrukcją zwijaka

    Podpytam - jak zorganizowałeś system hamowania/spowalniania obrotu rolki? Z własnych doświadczeń wiem już jak ważna jest kontrola prędkości rozwijania i zwijania linki. Istotne jest też to, by kręcąca korba nie połamała nam palców, gdyby latawiec dostał się nagle w strugę szybko przemieszczającego się powietrza - rolka potrafi dostać wtedy sporego przyspieszenia, nad którym trudno zapanować...
    No rzeczywiście hamulca w tym urządzeniu nie mam, jest tylko blokada rozwijania. Trzeba będzie posłuchać doświadczonych ludzi i o czymś pomyśleć.

  4. #1094
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    @nipo80 - Takowy korkociąg, służący pierwotnie jako przenośny punkt mocowania smyczy dla psów, też kiedyś zakupiłem sugerując się radami w różnych dyskusjach. Nie miałem jednak jeszcze okazji z niego skorzystać. Mój nawijak ma taśmę, którą przerzucam przez plecy/ramię (jak w torbie na laptopa) i tak wędruję z latawcem stanowiąc "mobilny punkt zaczepu" Myślę jednak, że przyda się na okoliczność operowania latawcem solo - na razie wszystkie sesje prowadziłem w towarzystwie przynajmniej jednej osoby, na której pomocne ręce mogłem liczyć...
    @peha - Po zakupie zwijaka z hamulcem tarczowym, z regulowaną siłą hamowania oraz możliwością blokady/zwalniania wolnobiegu (przydatne w trakcie zwijania) nie wyobrażam sobie teraz operowania latawcem, do którego mam podpięty sprzęt fotograficzny, w inny sposób. Swoje pierwsze doświadczenia w lotach zdobywałem z nawijakiem kółkowym i dzięki temu przekonałem się z jaką siłą latawiec ciągnie przy różnej prędkości wiatru i ile trzeba się natrudzić, żeby go np. sprowadzić na ziemię... Dało mi to też wyobrażenie, czego brakuje w tak prostym rozwiązaniu i jakimi cechami powinien charakteryzować się "zwijak idealny".

    Sprawę doposażenia zwijaka własnej konstrukcji np. w hamulec dociskowy, o którym wspominał @nipo80, warto rozważyć zanim latawiec zostanie wypuszczony pierwszy raz w powietrze - nie warto ryzykować walki z materią i stresów podczas lotów, które powinny być frajdą
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  5. #1095
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Ja mam samoróbkę korkociągu dla psów który przechodzi przez rączkę zwijaka.

    Jutro może zrobię zdjęcia. Ja zawsze jeździłem solo rzadko kiedy miałem ręce do pomocy. Z FK 180 można było się bawić samemu ale większe FK to już nie zabawa.
    Ja jeśli odbuduję zestaw KAP to chyba z deltą....

  6. #1096

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie wiem czy tu ktoś zagląda. Mam na sprzedaż latawiec HQ Powerkites KAP Foil 3.0, linkę Climax Black Line 260 daN oraz wiatromierz. Latawiec na Allegro https://allegro.pl/latawiec-hq-power...c-000af7f6a840 reszta na pozostałych aukcjach.
    Czekałem od kwietnia na pierwszy lot, w końcu udało się odbyć dwa laty na lince 200 m. Drugi lot to porażka, straciłem kamerę z gimbalem i mam dość. Obawiam się że mogło by być w przyszłości jeszcze gorzej. Latawiec spisuje się bardzo dobrze przy stabilnym wietrze praktycznie wisi w bezruchu w miejscu przesuwając się tylko w lewo lub prawo ze zmianą wiatru to chyba zasługa 7 metrowego ogona. Ciągnie niesamowicie, sprzętu o wadze ok. 700g nawet nie poczuł. Parę zdjęć na aukcji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	330,4 KB
ID:	204770
    Ostatnio edytowane przez peha ; 8.10.18 o 11:42

  7. #1097
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    No tak bywa ja też straciłem i latawiec i aparat i gimbala Takie ryzyko cały czas się zastanawiam czy zestaw odbudować - jak już to chyba tylko z deltą - mniej wygodna w transporcie ale za to mniej ciągnie.
    Linki trzeba wymieniać co jakiś czas..... W sumie mało aktywnych KAP-erów zostało - drony robią swoje - chociaż ja uważam że to zupełnie inna bajka.

  8. #1098
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Po tegorocznych wakacyjnych lotach myślałem, że temat robienia zdjęć z latawca odłożę do kolejnego sezonu, gdy wiatr znowu powieje z odpowiednią mocą i stałością, by się wznieść z aparatem w powietrze, a tymczasem... okazuje się, że w okresie zimowym będę miał okazję pomajsterkować przy uchwycie na aparat.

    Wszystko przez szkolenie UAV, w którym uczestniczyłem w listopadzie Dzięki niemu, po zaliczeniu egzaminu państwowego, uzyskałem możliwość wykonywania lotów wielowirnikowcami do 25 kg. I nie miałoby to żadnego wpływu na loty latawcem, gdyby nie fakt, że trenując do egzaminu państwowego używałem symulatora lotów modeli RC. Mając do dyspozycji jedynie pad do gier komputerowych pomyślałem, że fajniej byłoby ćwiczyć manewry wirtualną maszyną z prawdziwą aparaturą jako kontrolerem. Ponieważ szkolenie odbywało się na maszynach pewnej, dominującej na rynku chińskiej firmy produkującej drony, znalazłem całkiem tani (acz dobry) odpowiednik aparatury, na której odbywałem loty prawdziwymi maszynami.

    Do aparatury (nadajnika) dołączany jest odbiornik, a stąd już niewielki krok do sterowania serwomechanizmami. Gdy aparatura dotarła pomyślałem, że pora przerobić swój uchwyt, w którym mam zamontowany układ "auto-KAP/AuRiCo" od Brooxes, który obraca aparatem w trybie interwałowych zmian położenia. Rozejrzałem się po rynku serwomechanizmów i znalazłem takie, które będą się nadawać do zastosowania w uchwycie. Plan jest taki, że zyskam możliwość ustawiania aparatu pod dowolnym kątem i dzięki temu przejmę kontrolę nad kadrowaniem swoich zdjęć, co do tej pory zależało od pracy sterownika obrotów i podmuchów wiatru.

    Ponieważ na uczelni, na której pracuję zbliża się przerwa świąteczna będę mógł przystąpić do przeróbki. Nie omieszkam podzielić się tu swoimi doświadczeniami w tym zakresie
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  9. #1099
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez JacSlo Zobacz posta
    Po tegorocznych wakacyjnych lotach myślałem, że temat robienia zdjęć z latawca odłożę do kolejnego sezonu, gdy wiatr znowu powieje z odpowiednią mocą i stałością, by się wznieść z aparatem w powietrze, a tymczasem... okazuje się, że w okresie zimowym będę miał okazję pomajsterkować przy uchwycie na aparat.

    Wszystko przez szkolenie UAV, w którym uczestniczyłem w listopadzie Dzięki niemu, po zaliczeniu egzaminu państwowego, uzyskałem możliwość wykonywania lotów wielowirnikowcami do 25 kg. I nie miałoby to żadnego wpływu na loty latawcem, gdyby nie fakt, że trenując do egzaminu państwowego używałem symulatora lotów modeli RC. Mając do dyspozycji jedynie pad do gier komputerowych pomyślałem, że fajniej byłoby ćwiczyć manewry wirtualną maszyną z prawdziwą aparaturą jako kontrolerem. Ponieważ szkolenie odbywało się na maszynach pewnej, dominującej na rynku chińskiej firmy produkującej drony, znalazłem całkiem tani (acz dobry) odpowiednik aparatury, na której odbywałem loty prawdziwymi maszynami.

    Do aparatury (nadajnika) dołączany jest odbiornik, a stąd już niewielki krok do sterowania serwomechanizmami. Gdy aparatura dotarła pomyślałem, że pora przerobić swój uchwyt, w którym mam zamontowany układ "auto-KAP/AuRiCo" od Brooxes, który obraca aparatem w trybie interwałowych zmian położenia. Rozejrzałem się po rynku serwomechanizmów i znalazłem takie, które będą się nadawać do zastosowania w uchwycie. Plan jest taki, że zyskam możliwość ustawiania aparatu pod dowolnym kątem i dzięki temu przejmę kontrolę nad kadrowaniem swoich zdjęć, co do tej pory zależało od pracy sterownika obrotów i podmuchów wiatru.

    Ponieważ na uczelni, na której pracuję zbliża się przerwa świąteczna będę mógł przystąpić do przeróbki. Nie omieszkam podzielić się tu swoimi doświadczeniami w tym zakresie
    Hej,
    A co z podglądem na żywo?

    Pozdrawiam
    Nipo80

  10. #1100
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Podgląd na żywo zapewnia mi mój aparat (Stylus Tough TG-4) i aplikacja (Ol.Share) w telefonie. Aparat posiada bowiem możliwość transmisji obrazu poprzez WiFi i daje się też tą drogą sterować. Do kilkudziesięciu metrów daje radę bez problemów.

    Przy okazji tej przeróbki muszę też wreszcie zrobić pomiary zasięgu WiFi - chcę sprawdzić czy metalowa konstrukcja rigu nie blokuje mi sygnału. Mam niejasne podejrzenie, że antena WiFi w tym modelu aparatu jest wbudowana od spodu, a więc w miejscu, gdzie w rigu mam "półeczkę" pozwalającą mocować korpus za pomocą śruby... Może jest szansa na zwiększenie zasięgu i tym samym wykonywanie zdjęć z nieco większych pułapów.
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Fotografia latawcowa
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.01.09, 15:58
  3. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.