Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Obiektyw m-42 portret E-500

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    ...daje piękny bo-keh...
    To rzecz subiektywna. Ja nie cierpię bokehu z Takumarów. Wg. mojej skromnej osoby daje majzy jakby ktoś nieumiejętnie bawił się fotoszopem.

    Ale o gustach się nie dyskutuje. Ja polecam Olympusa OM 50/1.4. Najpiękniejszy bokeh (IMHO naturalny, bez przegięć) jaki kiedykolwiek widziałem. Podobny efekt daje Palcolar 50/1.8.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 3.04.10 o 21:29
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kaz de Wro Zobacz posta
    Eddie idealnie by było 85mm na pełnej klatce, ale u Olego też można. Robiłem na 135/2.5 i byłem zadowolony. Tym bardziej na 105/2.8, długo nie szukając na flickr:
    [...][/SIZE]
    Mi chodzi głównie o dwie rzeczy. Tak długa ogniskowa deczko spłaszcza obraz. Ponadto, żeby zrobić portret z tłem przy takiej ogniskowej trzeba mieć naprawdę kawał przestrzeni za plecami
    A, no i zapomniałem o jeszcze innej rzeczy jaką jest trafienie z ostrością przy tak dużej odległości, szczególnie przy wizjerach E-5xx/4xx.
    Ostatnio edytowane przez Eddie ; 3.04.10 o 21:51
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  3. #13
    Toster_88
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez simbi Zobacz posta
    Wiesz co, kobieta właśnie jest przy pieniądzach i chce zaszaleć, a Ty już straszysz, że za drogo. :P
    Żeby tak moja kobieta myślała o obiektywach będąc przy kasie


    Cytat Zamieszczone przez simbi Zobacz posta
    [...]z 55 jest różnie, teraz widzę pewną ofertę za 400 (SMC, bo samo Super jest za 250 zł - tylko, ze słyszałam, ze lepiej brać z powłokami SMC?)[...]
    Eh, jeszcze rok temu Tak 1.8/55 chodzil za 200zł
    Tu całkiem dobra oferta: http://allegro.pl/item978843862_aj_s...mm_piekny.html

    SMC to lepsze powłoki antyodblaskowe


    Do szerszego portretu fajne też może być coś z ogniskową 35mm (= 70mm w Olku): Flektogon 2.4/35 (kup teraz =336zł) lub Mir 24 2/35 (kup teraz =286zł; poprzednia licytacja tego obiektywu, którą miałem zamiar wygrać skończyła się ceną ~900zł ).


    [obiecuję już więcej nie edytować ]
    Ostatnio edytowane przez Toster_88 ; 3.04.10 o 23:30

  4. #14
    | OlyJedi Awatar enter
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Toster_88 Zobacz posta
    [...]


    Do szerszego portretu fajne też może być coś z ogniskową 35mm (= 70mm w Olku): Flektogon 2.4/35 (kup teraz =336zł) lub Mir 24 2/35 (kup teraz =286zł; poprzednia licytacja tego obiektywu, którą miałem zamiar wygrać skończyła się ceną ~900zł ).


    [obiecuję już więcej nie edytować ]
    mir 24 w porównaniu do Fleka jest słaby
    flektogon ma bardzo ciekawą charakterystykę pracy - ostrzy już od ok 20cm i nawet przy apsc przy portretach nie robi z nosa wielkiego kartofla

    potem oczywiście pancolar ale w 4/3 trzeba mieć kawałek przestrzeni żeby zrobić popiersie

Podobne wątki

  1. PORTRET ;)
    By Arecki in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30.04.07, 11:16
  2. Portret B&W
    By WUJEK MARO in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.01.07, 00:09
  3. Portret
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23.08.06, 16:24
  4. Portret na m42
    By dka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 7.08.06, 20:00
  5. portret
    By OKO in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.07.05, 00:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.