Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: sigma 30mm oraz 50mm pierwsze wrażenia

  1. #11
    Alleg_pl
    Gość
    35-100 niema swd, anyway,
    nie mam zamaru ci tu odowadniac ze 50/2 jest wolne, swoje zdanie na ten temat mam, bo jak zacznie jezdzic po zakresie to juz mozna zapomniec o zdjeciu.

    [napisalbym cos ale sie znowu systemowa wojna zacznie, nie chce mi sie...]

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Gundi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Muszyna / Kraków
    Posty
    927
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    ZD 50 jest wolne.

    kropka.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar polmos
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    norwegia
    Posty
    21
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Moją ocenę zuiko 50mm oparłem na własnych subiektywnych odczuciach.
    Subiektywne oceny mają do siebie to, że odzwierciedlają odczucia danej osoby i jakakolwiek dyskusja, czy ich negacja wydaje mi się mało sensowna. Ja widzę tak, ktoś inny inaczej i ok.

  4. #14
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez polmos Zobacz posta
    Subiektywne oceny mają do siebie to, że odzwierciedlają odczucia danej osoby i jakakolwiek dyskusja, czy ich negacja wydaje mi się mało sensowna.
    W takim razie ich prezentacja nie ma sensu, bo nie maja żadnego odniesienia do rzeczywistości (albo mają szczątkowe).
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 13.03.10 o 12:16

  5. #15
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    W takim razie ich prezentacja nie ma sensu, bo nie maja żadnego odniesienia do rzeczywistości (albo mają szczątkowe).
    qbic a odkąd to wolno prezentować tylko oceny zgodne z rzeczywistością?
    ZD50 to nie jest demon prędkości bo to obiektyw makro, ale w dobrych warunkach oświetleniowych spisuje się więcej niż przyzwoicie, jest też bardzo pewny w ustawianiu ostrości, nie przypominam sobie sytuacji w których moja 50tka nie trafiała z ostrością więc nawet jeśli, to były to marginalne sytuacje.
    zonkinho, jeśli 14-54 nie jest szkłem portretowym to okazuje się że 70% moich zdjęć, wykonałem niewłaściwym szkłem , wybacz ale nie kumam Twojej miłości do papierowej GO i nie rozumiem od kiedy w zdjęciu portretowym model musi być wyseparowany z tła?
    Problemy autora wątku z trafnością AF w sigmie na 99% biorą się własnie z małej GO.
    pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  6. #16
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez polmos Zobacz posta
    Moją ocenę zuiko 50mm oparłem na własnych subiektywnych odczuciach.
    Subiektywne oceny mają do siebie to, że odzwierciedlają odczucia danej osoby i jakakolwiek dyskusja, czy ich negacja wydaje mi się mało sensowna. Ja widzę tak, ktoś inny inaczej i ok.
    A ja wiem, że każda ocena choć próbujesz być obiektywny, nigdy do końca tak nie jest. Dzieje się tak z miliona powodów, choćby pogoda, ciśnienie atmosferyczne itp. Obstaje za polmosem, jego wątek jego opis...można się z tym zgadzać lub nie ale to bardzo subiektywne jest.

    A tak OT to zazdroszczę możliwości pobawienia się tyloma naprawdę zacnymi szkłami

    świetny opis Gratuluję !!
    Dzięki
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

  7. #17
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez willow32 Zobacz posta
    qbic a odkąd to wolno prezentować tylko oceny zgodne z rzeczywistością?
    Nie napisałem nic takiego, tylko o sensie takich wypowiedzi. Jak ktoś lubi opowiadać koszałki no to spoko, ale nie widzę sensu publikowania tego.

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez polmos Zobacz posta
    w końcu nie wytrzymałem i ... kupiłem oba - 30mm oraz 50mm.
    Rewelacja .
    A ja jakoś nie mogę kupić żadnego z tych trzech, nie potrafię się zdecydować.
    Fantazja nie wystarczy, potrzebne jeszcze pieniądze. Żeby kupić wszystkie trzy (ZD50, S50 i S30)
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  9. #19
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Amigo! Zobacz posta
    Rewelacja .
    A ja jakoś nie mogę kupić żadnego z tych trzech, nie potrafię się zdecydować.
    Fantazja nie wystarczy, potrzebne jeszcze pieniądze. Żeby kupić wszystkie trzy (ZD50, S50 i S30)
    Wyznacz priorytet i kup jeden, potem kolejne , chciaż dublowanie 50tek, to już zależnie od indywidualnego zapotrzebowania

  10. #20
    | OlyJedi Awatar polmos
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    norwegia
    Posty
    21
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Przed zakupem sigmy 50 miałem wątpliwości czy to aby nie dublowanie zd 50. Teraz wiem, że to różne obiektywy - głębia ostrości, inne rysowanie. Kasa wiadomo - jak mało to trzeba wybierać. Uważam jednak, że sigma zasługuje na równoprawne miejsce w gronie portretowych obiektywów. Jestem z niej zadowolony - zdjęcia wykonane sigmą tchnęły trochę świeżości w portreciki.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    W takim razie ich prezentacja nie ma sensu, bo nie maja żadnego odniesienia do rzeczywistości (albo mają szczątkowe).
    Dla mnie nie mają sensu rozwazania w stylu ZD 50 to wolny obiektyw, ktoś inny mówi, że szybki itp. Subiektywność w tym wypadku polega na indywidualnej ocenie - szybkości AF. Tylko aby czemuś zaprzeczyć sensownie trzeba podać jakąś argumentację, określić technikę pomiaru prędkości, wziąć pod uwagę warunki w jakich wykonuje się zdjęcia - oświetlenie itp. W temacie stoi wyraźnie - pierwsze wrażenia - co samo w sobie zawiera subiektywną ocenę.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    ...Jak ktoś lubi opowiadać koszałki no to spoko, ale nie widzę sensu publikowania tego.
    Może i koszałki - ale moim celem było podzielenie się wrażeniami dotyczącymi obiektywów sigmy. wiele urosło na i tema mitów, więc pomyślałem, ze warto trochę wrażeń napisać z pierwszej ręki. Może się komuś na coś te koszałki przydadzą - ułatwią podjęcie decyzji w sprawie zakupu.
    Ostatnio edytowane przez polmos ; 14.03.10 o 23:06 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Sigma 30mm f/1,4 - problem
    By twiggins in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 7.05.11, 19:40
  2. Sigma 30mm F1.4 EX
    By pleg in forum E-System
    Odpowiedzi: 346
    Ostatni post / autor: 6.11.08, 13:06
  3. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27
  4. SIGMA 30mm F1.4 EX DC HSM 4/3
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 8.03.06, 09:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.