Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Sigma 150mm Makro - przebarwienia

  1. #21
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Z moim E-30 też jest wolna, - to makro, nic się nie poradzi. Ale jako (też) krótkie tele jest genialna - bardzo ostra i pięknie rysuje.
    Czy warta tej kasy którą za niż żądają ? - dla mnie tak.
    A tu okazja - prawie tysiąc mniej
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Amigo! Zobacz posta
    .
    ....
    Jest w tym szkle napęd HSM dla autofokusa czy nie ma?[/B]

    W kilku wątkach (vide cytata powyżej) czytam o zaletach HSM, a wg polskiej witryny producenta:
    Cytat Zamieszczone przez Herbatniczek Zobacz posta
    Sigma 150 z mocowaniem 4/3 posiada napęd hsm (wiem bo mam to szkiełko) ale nie spodziewaj sie po nim demona prędkości pewno dlatego że to makro, a może też to wina mojej puszki (podpinam pod 510) potrafi się też troszkę pogubić jeśli jest włączony cały zakres, dobrze że są ograniczniki, napewno jest bardzo cichutki.
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Z moim E-30 też jest wolna, - to makro, nic się nie poradzi. Ale jako (też) krótkie tele jest genialna - bardzo ostra i pięknie rysuje.
    Czy warta tej kasy którą za niż żądają ? - dla mnie tak.
    A tu okazja - prawie tysiąc mniej
    napęd HSM jest i działa sprawnie

    Potwierdzam w/w opinie

    Auto Focus pomimo napędu HSM jest powolny ale i tak najszybszy ze szkieł macro . Nie można tego porównywać do szybkości z obiektywami SWD, no chyba że będziemy porównywać głośność, wtedy Sigma wygrywa, bo to tylko szelest
    Używam do macro tylko i wyłącznie trybu "manual", a do tele czasami włączam AF, choć do ptaszorów co w miarę siedzą stabilnie wolę MF

    I tak jak napisał Bodzip - szkło warte jest tej kasy pomimo, iż nie mało kosztuje. A jak uda Ci się kupić taniej to ino się cieszyć .

    Staram się kupować rzeczy dobre, a przeważnie rzeczy dobre są drogie co nie oznacza, że to działa w odwrotną stronę , niektóre drogie rzeczy wcale nie są dobre.
    To szkło zasługuje na swoja cenę (niestety )

    Moja stopięćdziesiątka wyniosła mnie poniżej dwóch tysięcy złotych (układy, układziki i faktura Vat) i to nówka z gwarancją i osobistym odbiorze (przy okazji pobytu na wczasach) od dystrybutora, a mam do niego prawie sześćset kilometrów

    Nie zapominajmy o pewnych wadach większości Sigm. To celność. Jak kupisz szkło na gwarancji i masz / uważasz, że masz problem z celnością to wysyłasz do dystrybutora ze swoim body i "robią" kalibrację szkła co do FF/BF. Problem znika po dwóch tygodniach .... tyle czekasz na powrót szkła z body

    przykładowe fotki masz TU
    .... plus robale w mojej galerii,(kliknij TU), ale to nie jest jakiś tam przykład ino takie sobie hobbystyczne pstrykanie


    .
    Ostatnio edytowane przez Sebu$ ; 6.09.10 o 09:11
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

Podobne wątki

  1. Sigma 150mm 1:2.8 HSM + E420 Działa dobrze ?
    By gufer in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25.02.11, 12:08
  2. sigma 150mm 2.8 makro HSM
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 27.11.10, 23:58
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 9.05.07, 22:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.