Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Mikrofon do dyktafonu Olympus

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Mikrofon do dyktafonu Olympus

    Witam. Posiadam dyktafon Olympus ds-30. Posiada on maly mikrofon zewnetrzny, chcialbym jednak dokupic bardziej profesjonalny mikro.. Nie bardzo sie orientuje jak to dziala, obecnie mam jakis slabszy mikrofon (chcialem sprawdzic, czy nagrywa), ale po podlaczenu do dyktafonu dzwiek jest bardzo cichy (pewnie przez roznice napiec).

    Czy ktos moze mi doradzic, jaki mikrofon najlepiej kupic do tego dyktafonu (chce nagrywac w plenerze: wywiady sportowe, wypowiedzi ludzi) oraz co dokupic, aby to sprawnie funkcjonowalo (Jakis przedwzmacniacz?).

    Jesli ktos sie zna, prosilbym takze doradzic mi, jaki dyktafon najlepiej kupic do nagrywania wywiadow i mikrofon do 1500 zlotych z wszelkimi przedwzmacniaczami, zeby to wszystko ladnie smigalo?
    Ostatnio edytowane przez Mano ; 7.03.10 o 16:38

  2. #2
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Opcji na nagrywanie dźwięku jest kilka. zależne tylko od zasobności portfela.
    rekordery, które używana są w radiu to najczęściej matantz, taskam, fostex, zoom, sony.
    Mikrofony do nagrywania wywiadów, polecam mikrofon dynamiczny np Shure beta 58,SENNHEISER E835S, nie nagrasz tymi mikrofonami tła ale rozmówce z niewielkiej odległości, do mikrofonów gąbka albo futro lisa i już można nagrywać na powietrzu.
    Są to mikrofony dynamiczne nie potrzebują zasilania, więc teoretycznie możesz je podłączyć do dowolnego nagrywacza.
    Świetnym pomysłem jest używanie mini miksera, jako preampu, umożliwia to zamianę stgnału mikrofonowego na sygnał liniowy. Ale to inna para kaloszy
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  3. #3
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Pierwsza i najlepsza porada, jaką dostałem od Marcina Sobesto, dotycząca nagrywania ludzi brzmiała (po korektach poprawności politycznej) tak:
    "Musisz mu Radek wetknąć ten mikrofon w usta"... I to działa wyśmienicie.

    ps. Za 1500 zł to kupisz LS11 i masę dodatkowych akcesoriów.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie szukam nie wiadomo jakiego sprzętu. Potrzebuję jedynie czegoś, co wzmocni mój dyktafon - który i tak nagrywa całkiem przyjemnie. Chciałby do tego dyktafonu dołączyć jakiś przedwzmacniacz + dobry mikrofon, żeby to jakoś działało.

    Właśnie o ten przedwzmacniacz wszystko się rozchodzi. Muszę go kupić z własnej kasy, a więc nie powinna być to jakaś inwestycja wielka - zależy mi tylko, by obsługiwał mikrofon. Jeżeli już będzie dobrze działał zaprezentowany przeze mnie sprzęt, otrzymam pieniądze na bardziej profesjonalny dyktafon + 2 mikrofony (2000 złotych)(jeżeli trzeba będzie to należy w te 2000 wliczyć jeszcze przedwzmacniacze).

    Możecie mi polecić jakiś sensowny, tani przedwzmacniacz (tak by nagrywanie po prostu było obsługiwane przez mikrofon połączony z dyktafonem?). Nawet nie wiem, jak to wygląda

    Mój dyktafon nie będzie obsługiwał podanych przez poprzednika mikrofonów. Potrzebuję do tego przedwzmacniacza.

    Zastanawiałem się nad LS-11. Ale musiałbym dokupić do tego mikrofony, i nie wiem czy się łapnę z kaską. Niby jest ten zestaw konferencyjny, ale on kosztuje ponad 1000 złotych. Może znasz rozwiązanie inne? LS-11 + dwa mikrofony (+ przedwzmaczniacz)? Moze ten LS-11 bedzie obslugiwal normalne mikrofony, ale moj ds-30 pewnie nie. Dlatego musze miec choc jeden przedwzmacniacz.

    Ograniczenie: 2000 złotych.
    Ostatnio edytowane przez Mano ; 7.03.10 o 20:00

  5. #5
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Myślę ze tak przez odpowiednią przejściówkę, kabelek mały jack ->XLR, sam takie lutowiem działały z małymi przenośnymi rekorderami.
    W sumie przedwzmacniacz przydatny ale nie nie zbędny. Jak mówi RE: sitko blisko paszczy i do boju.
    Całego zestawu trzeba się nauczyć, jak ustawić czułość wejścia w dyktafonie do sygnału z mikrofonu, a reszta już w programie do składania audio. Zasada prosta lepiej 3dB za cicho niż 1 za głośno
    Niestety nie ma tanich i dobrych preampów , ja używam miksera SQN, shura, Sound Devices. Ale to generuje koszty, ale ostatnio jako preamp wykorzystałem malutki mikser (studyjny) Soundcraft Notepad, ale są jeszcze mniejsze, kwestia przerobienia zasilania.
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  6. #6
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Tu jest siedem stron preampów, z czego kilka na kabel (wymagają prądu zasilania w kablu). No, ale taki preamp plus dedykowany mikrofon = założony budżet.
    http://www.bhphotovideo.com/c/search...ifier&N=0&pn=1
    Ja tam nie wiem dlaczego do dyktafonu potrzebujesz preampa. Potrzebujesz dopasowanego mikrofonu albo tak jak pisałem, "mikrofon w usta" (tylko wyczaić kiedy nie łapie oddechów - polecam odsłuch na słuchawce w ucho). Wg. mojego guru nie można umieścić mikrofonu zbyt blisko, im bliżej tym lepiej.
    Przy czym przy mojej minimalnej wiedzy na ten temat staram się tylko realizować zalecenia tych, co się na tym naprawdę znają. Realizuję ich zalecenia i widzę pozytywne zmiany w tym co nagrywam.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jestes w stanie znlaezc mi komaptybilny z olympusem ds-30 mikrofon? Proponowane przez olympusa mi nie odpowiadają, bo albo są za małe, albo kosztują kosmicznie wiele.

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    W końcu się zdecydowałem.

    Kupuje mikrofony me-12 i me-15 oraz... zoom h4n. A co!

Podobne wątki

  1. Dyktafon + Mikrofon Kierunkowy
    By poi in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.01.11, 17:17
  2. Proszę o pomoc w wyborze dobrego dyktafonu
    By dlorynowicz in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 16:37
  3. Mikrofon do dyktafonu Olympus VN 4100PC
    By yoshiharu in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28.09.09, 23:52
  4. C-750 uszkodzony mikrofon?
    By jakol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.09.08, 07:33
  5. Jaki mikrofon do Olympusa 770 ?
    By Anka- in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10.08.05, 17:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.