Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 173

Wątek: Panasonic Lumix DMC-G2

  1. #21
    rodzyn
    Gość
    ale gdyby była nowa - to była by pierwszym info!

  2. #22
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Będzie ta sama, epicure. Była w G1, potem GF1, a teraz te dwa nowe. Tą lepszą na pewno zachowali na nowe body serii GHx, które głównie ukierunkowane są do miłośników filmowania, a więc FullHD, lepszy Bitrate i szybszy AF (to zapewne w nowym GH2). Nowy procesor w G2 i G10 jest tylko po to by obsłużyć te tryby filmowania i zapewne do nowego oprogramowania przetwarzającego obraz z matrycy...
    Ostatnio edytowane przez merti ; 7.03.10 o 14:37
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

  3. #23

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    35
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jeszcze nie wszystkie karty są odkryte, testy pokaża możliwości G2, jednak powiem szczerze póki co, czegoś więcej spodziewałem się po następcy G1. Fakt wyciagneli na wierzch mozliwość zmiany AF (śledzący, punktowy, wielostrefowy), dali filtr przed matrycą, no i oczywiście nagrywanie filmów. Ale....... wbudowany mikrofon mono, hmm.... nie zadowoli pewnie amatora nagrywania filmów. Zastosowanie matrycy z G1 nie podniesie osiągów aparatu w walce z szumami i dynamika tonalna, choć jako użytkownik G1 nie mam prawa do narzekań. Oprócz tego "na papierze" gorszy kit. Po 1,5 rocznym oczekiwaniu nastepcy G1 można sie było spodziewać chyba czegoś więcej. Zastanawia mnie jeszcze specyfika oprogramowania do G1, którą opisał kolega Rodzyn. Że soft 1.2 jest znacznie lepszy od następnych (logika nakazywała by sądzić, że każdy następny będzie lepszy od poprzednich) i celowo wyższe wersje softu szumią bardziej by wykazać różnice w stosunku do GH1. Ja tego nie wiem, szczęśliwie nie sprawdziłem, bo jeżeli tak jest a cofnąć się nie da byłbym mocno zawiedziony. Czyli istnieje również prawdopodobieństwo, że matryca G2 będzie szumieć bardziej niż G1 z Ver. 1.2 Tak?

  4. #24
    rodzyn
    Gość
    może tak samo na początku.
    Jak beda wprowadzali GH2 - nowy soft (tak było jak wprowadzali GH1 z G1)cofnie G2 o 1 EV , by podnieść przewagę GH2.
    W razie braku na stronie Panasa -służę każdą wersją softu do G1.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 7.03.10 o 18:07

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arczi80 Zobacz posta
    Zastosowanie matrycy z G1 nie podniesie osiągów aparatu w walce z szumami i dynamika tonalna...
    Nie powiedziałbym... Coś mi się wydaje, że postęp w jakości obrazu, jaki ma miejsce w ostatnim czasie, zawdzięczamy nie tyle samym matrycom, co różnego rodzaju algorytmom, procesorom i innym bajerom. Zobacz na przykład rawy z E-PL1 (są do ściągnięcia na imaging-resource) - matryca ciągle ta sama od czasów G1 i E-30, a jakość obrazu coraz lepsza.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #26
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie powiedziałbym... Coś mi się wydaje, że postęp w jakości obrazu, jaki ma miejsce w ostatnim czasie, zawdzięczamy nie tyle samym matrycom, co różnego rodzaju algorytmom, procesorom i innym bajerom. Zobacz na przykład rawy z E-PL1 (są do ściągnięcia na imaging-resource) - matryca ciągle ta sama od czasów G1 i E-30, a jakość obrazu coraz lepsza.
    matryce i procki obsługujące foto i wideo są nastawione bardziej pod wideo(np różnego rodzaju bandingi, jak w GH1 jest już drugi rodzaj matrycy- jest znacznie lepiej -miałem drugą wersje GH1 ale 99% do foto, szkło 14-140 w foto to dramat(w wideo posiada sporo zalet ale brak mu jasności) , a bałagan wynikający z bandingu, znacznie większy niż uzysk w szumach, do G1 nawet w wersji softu1,4, w G1- tu obraz jest praktrycznie czysty, na 1600iso banding, jest zbliżony do tego na 100iso w GH1 ) i tu boję się - G1 jest czysto aparatem foto więc w porównaniu foto z G2, nie stoi wcale na straconej pozycji - nie prorokujmy, będą sample - będzie o czym dyskutowac.
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 7.03.10 o 16:09

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Doczytałem się tutaj, że G2 będzie miał dotykowy ekran. Mam uprzedzenie do ekranów dotykowych. Te, których doświadczyłem, były niepewne, kapryśne, na mrozie superkapryśne, raz wymagaja tyci, tyci dotknięcia, innym razem walenia kciukiem. Rozwaliłem jeden aparat z powodu nerw na ociężałość ekranu, który wczoraj reagował seriami na byle dotyk, a dziś obrażony udaje, ze mnie nie ma. O kant go, o kant. To jest tylko moje zdanie, mój uraz.

    Złagodziłem podejscie do G2 po doczytaniu się, ze będzie miał także normalne sterowanie poprzez przyciski.

    Pzdr, TJ

  8. #28
    rodzyn
    Gość
    tutaj 2 filmy pokazujące możliwości obsługi przez wyświetlacz dotykowy:

    http://43rumors.com/first-panasonic-...-video-german/

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Roba66
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Galicja... koło Oświęcimia
    Posty
    317
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Porównałem wymiary i wagę nowego G2 z Olkiem E-620.
    Wymiary
    Panasonic: 124 x 83.6 x 74 mm
    Olympus: 130 x 94 x 60 mm
    6 mm na szerokości, 10,4 na wysokości dla Panasa, 14 mm na grubości dla Olka. Można powiedzieć: remis.

    Waga
    Panasonic: 593 g (z akumulatorem i obiektywem 14-42 mm)
    Olympus 710 g (z akumulatorem i obiektywem 14-42 mm)
    117 g przewagi Panasonica.

    Nie są to oszałamiające różnice (moim zdaniem), więc pozostaje różnica w jakości obrazka.
    Porównując E-620 z G1 różnice też nie są duże (na razie nie wiadomo jak z G2).
    Cenowo Olek kosztuje na poziomie wycofanego z produkcji G1.
    Moje pytanie: czy jest coś, co jednak przemawiałoby za Panasonic? Czy może z tej dwójki jednak Olek.
    P.S.
    Filmy specjalnie mnie nie interesują.
    "Fotografia jest jak seks - jak nie ma w niej uczucia, to technika niewiele pomoże"

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli filmy Cię nie interesują, a tryb LV traktujesz jedynie jako dodatek do wizjera, a nie E-620.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Panasonic Lumix G3
    By gietrzy in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 242
    Ostatni post / autor: 18.03.12, 01:09
  2. Panasonic Lumix G 12.5mm F12 3D
    By kali999 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16.01.11, 11:32
  3. Panasonic Lumix LX3
    By voovoo2 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 204
    Ostatni post / autor: 6.08.10, 10:18
  4. Panasonic Lumix G HD
    By C+ in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 10.04.09, 21:28
  5. Panasonic Lumix DMC-L10
    By kaefpe in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31.08.07, 11:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.