Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Uszkodzenie E-510 po naprawie gwarancyjnej serwisu Olympusa

  1. #1
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Uszkodzenie E-510 po naprawie gwarancyjnej serwisu Olympusa

    Witam.
    Z góry przepraszam za przydługi post ale mój problem wymaga nieco dłuższego wytłumaczenia.
    Otóż mam problem z aparatem E-510. Po wizycie gwarancyjnej w serwisie Olympusa, aparat rozładowuje mi do "zera" w pełni naładowany akumulator w ciągu około 10h. mimo tego, że jest pozostawiony w pozycji "OFF" lub też wykonam kilkanaście zdjęć z wbudowaną lampą błyskową a aparat pokazuje mi ostrzeżenie o niskim poziomie akumulatora mimo, że akumulator jest w pełni naładowany.(zaznaczam, że akumulator jest oryginalny i w pełni sprawny również ładowarka jest sprawna, przed wizytą w serwisie nie miałem problemów z nadmiernym poborem prądu przez aparat czyli prawdopodobnie usterka pojawiła się podczas wizyty w serwisie Olympusa)

    Problem polega na tym, iż opisywana przeze mnie usterka była nie do wykrycia bezpośrednio, po odebraniu aparatu z serwisu robiłem mało zdjęć i nie zorientowałem się w porę, że coś jest nie tak ze sprzętem. Teraz sprzęt jest już około 4 miesiące po gwarancji i teraz odkryłem tą usterkę.

    Czytałem z forum, że przysługuje mi naprawa gwarancyjna po ostatniej wizycie w serwisie Olympusa mimo, że aparat nie jest już na gwarancji(?) Krótko mówiąc: aparat pojechał do serwisu jakoś parę dni przed upływem gwarancji (czyli usługa wykonana w ramach gwarancji) ale przyjechał z serwisu po gwarancji i na dodatek z uszkodzeniem jak opisywałem powyżej. Miał ktoś podobny problem?
    Ostatnio edytowane przez dominius ; 26.02.10 o 14:35
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

  2. #2
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Nie masz pewnie pewności czy uszkodzenie powstało w wyniku działania serwisu, no i te 4 miesiące... Gdyby to się stało od razu to wysyłasz i pewnie by naprawili bez problemu.

    Na naprawiany element masz 6 m-cy gwarancji.

    BTW, o tym rozładowywaniu było już na forum, czyli usterka znana... :/
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dzwoń do serwisu, tam też są ludzie. Myślę, że jak dokładnie i uczciwie przedstawisz sprawę, to załatwienie powinno być po Twojej myśli.
    Tym bardziej, jak dog_master pisze, że podobne przypadki były opisywane na forum. Jak sobie przypominam, to właśnie po powrocie z serwisu ta usterka się objawiała.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Zgadza się. Było już na forum parę przypadków, że aparat wrócił po naprawie gwarancyjnej i rozładowywał sam od siebie baterię. Ponowna wysyłka i problem był usuwany (czyżby im płacili za ilość wykonanych napraw? :P).
    Zadzwoń do serwisu, opisz sytuację nie kombinując i masz dużą szansę, że zrobią to w ramach ponownej naprawy gwarancyjnej.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  5. #5
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    ja miałem dokładnie tak z e510

    był w serwisie po powrocie rozładowywał baterię do zera w ciągu kilku godzin.
    odesłałem z opisem usterki
    wrócił naprawiony

    tez zauważyem po jakims czasie i jakiś czas sprawdzałem czy wina leży po stronie baterii czy aparatu

    moim zdaniemw Twoim przypadku też nawalili w serwisie i będą o tym wiedzieć bo sytuacja się powtarza

    zadzwoń wyslij myśle ze nie będzie problemu

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Też mnie tak samo serwis zepsuł E-510 po naprawie wbudowanej lampy.
    Polecam telefon do OP bo mogą odmówić darmowej naprawy.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    W dniu założenia tego wątku wysłałem e-mail w tej sprawie do Olympusa odpisali mi jeszcze w ten sam dzień, brawo! a oto co mi napisali:

    "Na przeprowadzoną naprawę jest 6 miesięcy gwarancji.
    Prosimy o wysłanie aparatu wraz z kartą gwarancyjną, kopią dowodu zakupu oraz wypełnionym formularzem zgłoszenia naprawy (http://www2.olympus.pl/consumer/imag...mularz_opl.pdf)
    na adres:
    Olympus Polska Sp. z O.O.
    c/o: Magazyn Logistyczny UPS Łazy
    Al. Krakowska 190A Bud. C1
    05-552 Wólka Kosowska"

    Czyli obeszło się bez telefonicznej rozmowy. Na dniach wysyłam aparat ponownie do serwisu.
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

  8. #8
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    No i super. Mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie już dobrze.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dziś aparat wysłałem kurierem, zobaczymy co z tego wyniknie. Kto żyw niech trzyma kciuki za pomyślną naprawę! Z góry dzięki
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tak dla zainteresowanych problemem jak w temacie wątku. Po tygodniu aparat wrócił naprawiony wymieniono elektronikę aparatu, póki co wszystko ok. W momencie wkładania akumulatora już się nie zapala na chwilę czerwona dioda od zapisu zdjęć na karcie więc chyba problem zniknął. Ostateczna ocena musi poczekać do jutra rana czy aparat nie rozładował baterii.
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

Podobne wątki

  1. OlympusE520 - Brak naprawy gwarancyjnej
    By przemo53 in forum E-System
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 12.06.09, 17:46
  2. Gdzie naprawie aparat?Mam HP 735 photosmart
    By xjr1300sp in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10.04.06, 17:05
  3. Zmiana adresu serwisu Olympusa + przywitanie
    By majki in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.12.04, 10:41
  4. Olympus C 150 po naprawie
    By DrMaksiu in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.02.04, 01:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.