Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Corel Paint Shop Pro Photo X3 PL

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    44
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Corel Paint Shop Pro Photo X3 PL

    Całkiem niedawno powróciłem do fotografii po wielu latach przerwy i jak kiedyś pracowałem godzinami w ciemni, tak teraz praca przeniosła się na monitor komputera. Od jakiegoś czasu szukałem programu, który będzie w miarę zaawansowany, ale prosty w obsłudze, a jednocześnie w przystępnej cenie. Po przetestowaniu kilku programów mój wybór padł na Corel Paint Shop Pro Photo X2. W sumie za 199 zł można mieć porządny program do obróbki zdjęć. Miał tylko jedną wadę, dla mnie ogromną – nie wywoływał plików .ORF, które robił mój Olympus E-510. Po wymianie ma E-30 było to samo. Długo zastanawiałem się czy zainwestować pieniądze w program, który nie zadowoli mnie w 100 %. Do tej pory zwlekałem. Kilka dni temu zajrzałem na stronę Vobisu i moim oczom ukazała się najnowsza wersja Corela oznaczona nr X3. Pierwsze co zrobiłem, to ściągnąłem instalkę i po instalacji sprawdziłem, czy program wywołuje RAWy z Olympusa. Byłem mile zaskoczony. W końcu doczekałem się programu, który obsługuje ORFy i na który zdecydowałem się od razu, chociaż cena nie jest już tak przystępna. Dołożyli za tę przyjemność równą stówkę, ale dodają pendriva 4GB. Trzeba też poczekać, gdyż nie ma jeszcze programu w magazynach, no to czekam i używam wersji trial. Sporo mam do nauki, ale z czasem postaram się opanować to narzędzie pracy. Czy ktoś z klubowiczów też pracuje na CPSPP X2 lub X3?

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SmakMiodu*PL Zobacz posta
    Całkiem niedawno powróciłem do fotografii po wielu latach przerwy i jak kiedyś pracowałem godzinami w ciemni, tak teraz praca przeniosła się na monitor komputera. Od jakiegoś czasu szukałem programu, który będzie w miarę zaawansowany, ale prosty w obsłudze, a jednocześnie w przystępnej cenie. Po przetestowaniu kilku programów mój wybór padł na Corel Paint Shop Pro Photo X2. W sumie za 199 zł można mieć porządny program do obróbki zdjęć. Miał tylko jedną wadę, dla mnie ogromną – nie wywoływał plików .ORF, które robił mój Olympus E-510. Po wymianie ma E-30 było to samo. Długo zastanawiałem się czy zainwestować pieniądze w program, który nie zadowoli mnie w 100 %. Do tej pory zwlekałem. Kilka dni temu zajrzałem na stronę Vobisu i moim oczom ukazała się najnowsza wersja Corela oznaczona nr X3. Pierwsze co zrobiłem, to ściągnąłem instalkę i po instalacji sprawdziłem, czy program wywołuje RAWy z Olympusa. Byłem mile zaskoczony. W końcu doczekałem się programu, który obsługuje ORFy i na który zdecydowałem się od razu, chociaż cena nie jest już tak przystępna. Dołożyli za tę przyjemność równą stówkę, ale dodają pendriva 4GB. Trzeba też poczekać, gdyż nie ma jeszcze programu w magazynach, no to czekam i używam wersji trial. Sporo mam do nauki, ale z czasem postaram się opanować to narzędzie pracy. Czy ktoś z klubowiczów też pracuje na CPSPP X2 lub X3?
    Cóż, to nie lepiej PSE? Tam przynajmniej algorytm wywoływania RAW sprawdzony. A nie jakieś kanadyjskie wynalazki. No i chyba taniej.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    44
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jak pisałem na początku, dopiero zaczynam i wszystkiego uczę się sam. Program, który wybrałem wydaje się w miarę prosty, ma wszystkie suwaki, które są potrzebne oraz trochę dodatków do obróbki zdjęć. Można w nim także zmieniac wartości w czasie wywoływania RAWów. Do PSE 8PL musiałbym dołożyć kolejne 70 zł, a jak wiesz mam zamiar kupić obiektyw 50 macro.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Cóż, to nie lepiej PSE? Tam przynajmniej algorytm wywoływania RAW sprawdzony. A nie jakieś kanadyjskie wynalazki. No i chyba taniej.
    Nowego Corela mam, używam, jestem zadowolony. RAWy wywołuje sprawnie.
    Pewnie nie mam szczególnie wyszukanych wymagań, i dlatego wystarcza mi w zupełności
    Ostatnio edytowane przez Amigo! ; 20.02.10 o 14:32
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    21
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ja siedzę w X2. PSP mam opanowanego uważam w powiedzmy stopniu, którym ogranicza mnie praktycznie tylko moja wyobraźnia i pomysły na lifting fotki. Uważam, że program jest intuicyjny, ma świetną wbudowaną pomoc i jest relatywnie tani, bez porównania z PS. PSE niestety jest okrojony i uboższy w możliwościach w stosunku do PSP. Też mam problemy z rawami ale i tak tego nie używam bo zainwestowałem w Olympus Studio i wstępną robotę z wywołaniem do TIFa i krzywymi robię właśnie tam. Uważam, że program jest naprawdę świetny i niesprawiedliwie niedoceniany w naszym światku. Niestety łatwo wpaść w pułapkę, w jaką i ja wpadłem. Mianowicie jeśli zamierzasz na serio zajmować się fotografią i obróbką obrazu to PSa nie unikniesz a umiejąc wiele w jednym programie nie chce się uczyć tego samego w innym a mimo wszystko dostęp do tych samych opcji w obu programach może być (i jest w niektórych przypadkach) diametralnie różny. Jeśli miałbym wybierać program raz jeszcze to - pomijając kwestie finansowe - wybrałbym jednak PS jako bardziej rozwojowy, popularniejszy no i stosowany przez świat zawodowy w tej branży.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Zainstalowałem triala PSP X3. Na C2D@2.2GHz + 3GB RAM przy obróbce zdjęcia 12MPix wlecze się okrutnie. PSE 8.0 (też trial zresztą) śmiga w tej samej sytuacji aż miło.

    Czy PSP ma tryb 16bit?
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #7
    Animator | OlyJedi Awatar Bartek Ezier
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    311
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    x2 uwielbiam .... zobaczymy czy x3 polubię trial płynie ...
    mój wątek tutaj >>>klik<<<

  8. #8
    Animator | OlyJedi Awatar Bartek Ezier
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    311
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    mocno się zawiodłem: program instaluje się 30 minut a uruchamia wieki - przy >100 zdjęć w organizerze nie da się płynnie przewinąć. X2 nie był szybki ale ten to po prostu ...masakra taki muł bagienny. Jak tego nie poprawią to mogą spadać - nie da się komfortowo pracować (Q6600, 4GB)

    jedyne co się im udało to fakt że po godzinie (dosłownie) odinstalowywania nie zostały śmieci
    Ostatnio edytowane przez Bartek Ezier ; 22.02.10 o 20:23
    mój wątek tutaj >>>klik<<<

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    44
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Po kilku dniach od instalacji , również uważam, że ten program to wielka niedoróbka. Nie mam pretensji, że długo się instaluje czy usuwa z systemu (usuwanie 30 min) . Trudno, programy maja ogromne rozmiary, to widocznie tak musi być. Bardziej nie podoba mi się fakt, że program zawiesza się za każdym razem, gdy wchodzę do katalogu, gdzie są RAWy. Przesuwanie miniaturek to tragedia, program się wiesza i trwa to kilka dobrych sekund. To jest główny powód, że z niego rezygnuję. Zauważyłem także, że w czasie wywoływania RAWów, występuje jakby prześwietlenie jednolitych powierzchni, np. ściana budynku robi się bardzo jasna mimo, że wszystkie suwaki są na 0.00. Nie ma tego natomiast w OlympusieMaster2. Powierzchnia jest normalna, ciemna. Gdybym miał więcej czasu, to posiedziałbym jeszcze nad tym programem i może wyszłyby inne błędy. Na dzień dzisiejszy odwołałem rezerwację w Vobisie i jestem totalnie zawiedziony, gdyż sama obróbka zdjęć i łatwość opanowania całości bardzo mi się podoba.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Zainstalowalem,wrzucilem 10 Orfow zeby wywolal,zwisnelo mu sie.
    Odinstalowalem,zapomnialem o nim.A moglem spokojnie piwo se wypic w tym czasie.

Podobne wątki

  1. Corel Paint Shop Pro X3 - uaktualnienie
    By Amigo! in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12.01.11, 22:25
  2. Adobe RGB w Corel Paint Shop Pro XI
    By Shevers in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.11.08, 19:24
  3. Corel&reg; Paint Shop Pro&reg; Photo X2
    By harmen in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18.09.08, 14:58
  4. Paint Shop Pro X
    By WG in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.03.07, 23:24
  5. Corel Photo Paint
    By RHans in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12.10.04, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.