Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Corel Paint Shop Pro Photo X3 PL

  1. #11
    Animator | OlyJedi Awatar Bartek Ezier
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    311
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SmakMiodu*PL Zobacz posta
    Na dzień dzisiejszy odwołałem rezerwację w Vobisie i jestem totalnie zawiedziony, gdyż sama obróbka zdjęć i łatwość opanowania całości bardzo mi się podoba.
    spokojnie możesz kupić x2 - pewnie będzie teraz więcej okazji na dobrą cenę - program jest świetny, działa szybko. Do RAW'ów używaj rawtherapee a dodatki które pojawiły się w X3 to wcale nie rew(e)olucja.
    mój wątek tutaj >>>klik<<<

  2. #12
    | OlyJedi Awatar studioart
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kaszuby
    Posty
    109
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Używam PSP x2 od pół roku. Do szybkiej obróbki racze się nie nadaje. PSPx2 tylko w przypadkach szczególnych, ponieważ nie należy do demonów szybkości. Jest w miarę intuicyjny. Czasami (może ze względu na doświadczenie) wolę użyć Gimp'a. Brakuje mi wywoływanie ORF'ów. Nie zachęcający jest również brak aktualizacji programu. Moim zdaniem powinna być, w momencie wprowadzenia nowszej wersji. Aktualizacja co prawda nie musi mieć nowych funkcji (zresztą nie za bardzo potrzebnych) ale wczytywanie ORF'ów powinna (ulepszenie). Cena za update do X3 za 200pln nie zachęca mnie jednak do kupna. Wolę odłożyć na nową puszkę. Z laptopem otrzymałem gratis PSE w wersji 5. Pomimo wersji anglojęzycznej jest bardziej intuicyjny i szybszy. Raczej wydam na PSP 8 w wersji polskiej. Tylko, że nie znalazłem jeszcze oferty UPDATE'a. Z PSP poczekam do kolejnej edycji. Bardzo pożyteczna i przyjazna zarazem funkcja zapożyczona z PS to Magnetic Lasso, której nie ma w PSP.
    Ostatnio edytowane przez studioart ; 1.03.10 o 13:06
    EM5MII i od Olka: 17F1.8 + 45F2.0 + 60F2.8 + 75F1.8 + 7-14F.2.8 + 40-150F2.8 + Voigtlander 25mm F/0.95 (kiedyś EM5 + Panas20F1.7 + Oly12F2.0 + Sigma30F2.
    E300+E620+ Samyang8Fish-Eye i 85mmF1.4+ZD35mmF3.5+ZD14-54F2.8-3.5+Sigma50F1.4+ZD50-200F2.8-3.5+FL-50R;C5060WZ
    Moje prace fotograficzne można zobaczyć na szwajcaria-kaszubska.pl.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    PSP to dobry program dla amatora, ale do do wersji X. Póżniej zabrali dobre opcje, a wetknęli wodotryski. Jednym słowem kicha. Przy kupnie jakiś kart pamięci dodawali dziesiątkę jako gratis. Szkoda, że nie pamiętam jaka to pamięć. Jak ktoś wie to może kupić i mieć dwie rzeczy na raz. Pamięć i PSP X.

    PS. Wersja PSP Ultimate też ma wywoływanie ORF-ów i w przeciwieństwie do X2 pracuje na profilach. Nietety jest droższa.
    Ostatnio edytowane przez Morlok ; 1.03.10 o 17:26
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Morlok Zobacz posta
    Szkoda, że nie pamiętam jaka to pamięć. Jak ktoś wie to może kupić i mieć dwie rzeczy na raz. Pamięć i PSP X.
    To Lexar. Mam kartę a programu nie używam. Jeśli znajdę karteluszek z numerem licencji a ktoś byłby zainteresowany to mogę podesłać.

  5. #15
    Animator | OlyJedi Awatar Bartek Ezier
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    311
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Morlok Zobacz posta
    Później zabrali dobre opcje, a wetknęli wodotryski. Jednym słowem kicha.
    a co dokładanie zabrali ... zupełnie szczerze pytam, nie znam poprzednich wersji a może warto rozejrzeć się za wersją X. Choć X2 nadal wydaje mi się w miarę zaawansowana.

    a praca na profilach to chodzi Ci o profile kolorów ?
    mój wątek tutaj >>>klik<<<

  6. #16

    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wieprz Zobacz posta
    Mam kartę a programu nie używam. Jeśli znajdę karteluszek z numerem licencji a ktoś byłby zainteresowany to mogę podesłać.
    Program jest po angielsku czy po polsku?

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    OIDP angielski. Karteluszki z numerami są w języku lengłydż.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ezier Zobacz posta
    a co dokładanie zabrali ... zupełnie szczerze pytam, nie znam poprzednich wersji a może warto rozejrzeć się za wersją X. Choć X2 nadal wydaje mi się w miarę zaawansowana.

    a praca na profilach to chodzi Ci o profile kolorów ?
    Zabrali możliwość odczytywania danych liczbowych przez próbnik na krzywych. W X jak kliknąłeś na obrazie to na krzywej pokazywał się punkt reprezentujący obraz i z boku pojawiały sie składowe liczbowe, bardzo użyteczna funkcja.
    Tak, chodzi mi o profile kolorów. Jak załaduję profil monitora to nie daje sie pracować. Działa tylko na predefiniowanych z zestwu PSP ( uwaga dotyczy PSP X2)
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Darmowe szkolenia z Corela w czerwcu.

    Fanów Corela wielu tu nie ma ale może informacja się komuś przyda

    http://fotografuj.pl/News/Bezplatne_...Corela/id/3890

  10. #20
    | OlyJedi Awatar kazil
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Września Wlkp
    Posty
    191
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    X2 był ok i X3 też jest ok . Wyśle , że dla fotografa Corel Paint shop pro x3 to idealne narzędzie pracy . Nic mu nie potrzeba więcej ! Jeżeli ktoś się bardziej czuje grafikiem niż fotografem to niech drąży dalej PS'a .
    E-3 / FL 50R / Zuiko 50mm f2 / Zuiko 9-18mm /Zuiko 14-54mm / Zuiko 70-300mm
    www.kazilphoto.pl

Podobne wątki

  1. Corel Paint Shop Pro X3 - uaktualnienie
    By Amigo! in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12.01.11, 22:25
  2. Adobe RGB w Corel Paint Shop Pro XI
    By Shevers in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.11.08, 19:24
  3. Corel&reg; Paint Shop Pro&reg; Photo X2
    By harmen in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18.09.08, 14:58
  4. Paint Shop Pro X
    By WG in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.03.07, 23:24
  5. Corel Photo Paint
    By RHans in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12.10.04, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.