Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Jak zacząć przygodę z odbitkami?

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Nie myślałem,ze jeszcze ktokolwiek ma zamiar w to wchodzić .

    Teraz muszę opanować cyfrową ciemnię i tutaj pewnie też trzeba poświęcić kilka lat na to żeby z Raw-u wyciągnąć maksimum możliwości
    Ujme to inaczej
    Zaczynajac na kompie zabawe w fotki to tak jak byc nauke kaligrafi zaczynal od pisania dlugopisem.Pisac sie nauczysz,ale nie bedzie wspomnien o kleksach,wyrwanych i wyrzuconych kartkach prawie dokonczonych,gdzie ostatni napisany wyraz knocil caly wysilek.Nie bedziesz miec nawyku,ze proces od wybrania kadru do wydrukowania go na kazdym etapie wymaga myslenia,starannosci i solidnej pracy.

  2. #12
    pat.p
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Kilka Anaretów posiadam (o różnych ogniskowych) --mogę dać w prezencie w jakimś konkursie fotografii analogowej
    Irku

    To ogłoś zasady i regulamin
    Stanę w szranki, choć wiem, że szanse mam nikłe.
    Ale co tam, spróbuję, przynajmniej podejmę wyzwanie.

    Dziękuję za odzew i rady. Powiem Wam, że są dwa powody, dla których marzy mi się podjęcie tematu odbitek.

    Po pierwsze - wysiłek (niewielki, ale konieczny) przy wywoływaniu negatywów, konieczność konsekwentnego działania, zapach chemii i robienie wszystkiego po kolei działa na mnie odstresowująco i terapeutycznie. Pozwala spokojnie pomyśleć, nabrać dystansu... A tego bardzo mi trzeba.

    Po drugie - każda rozmowa na tematy analogowe, podjęta na Forum, rozwija się w stronę dialogu, pomocy i stwarzania przyjaznej atmosfery. Czego niestety nie można powiedzieć o sporach na temat systemów, szkieł, słuchawek dousznych czy do... itp.

    Słowem - czuję się dobrze w tym forumowym kątku. I mogę się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy od ludzi, którzy kawał życia poświęcili na fotografię.

    Pozdrawiam
    Pat

    PS właśnie udało mi się kupić skaner Minolty
    Będzie zabawa.
    Ostatnio edytowane przez pat.p ; 30.01.10 o 23:05

  3. #13
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta
    Irku

    To ogłoś zasady i regulamin
    Stanę w szranki, choć wiem, że szanse mam nikłe.
    Ale co tam, spróbuję, przynajmniej podejmę wyzwanie.

    Dziękuję za odzew i rady. Powiem Wam, że są dwa powody, dla których marzy mi się podjęcie tematu odbitek.

    Po pierwsze - wysiłek (niewielki, ale konieczny) przy wywoływaniu negatywów, konieczność konsekwentnego działania, zapach chemii i robienie wszystkiego po kolei działa na mnie odstresowująco i terapeutycznie. Pozwala spokojnie pomyśleć, nabrać dystansu... A tego bardzo mi trzeba.

    Po drugie - każda rozmowa na tematy analogowe, podjęta na Forum, rozwija się w stronę dialogu, pomocy i stwarzania przyjaznej atmosfery. Czego niestety nie można powiedzieć o sporach na temat systemów, szkieł, słuchawek dousznych czy do... itp.

    Słowem - czuję się dobrze w tym forumowym kątku. I mogę się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy od ludzi, którzy kawał życia poświęcili na fotografię.

    Pozdrawiam
    Pat

    PS właśnie udało mi się kupić skaner Minolty
    Będzie zabawa.
    Daj spokój --konkurs to raczej żart -- Magnifaxa Ci nie sprezentuję, ale dobry obiektyw do powiększalnika wyślę za darmo, jeśli przekonasz mnie, że masz pojęcie o fotografii analogowej... (jestem na skype irek-50) -(jako nauczyciel-rzemieślnik podpisałem kiedyś dyplomy ok. 5 mistrzom i ok. 100 czeladnikom...) ale warto by wcześniej wiedzieć, czym się różni metol od hydrochinonu i dlaczego polski Mistrz Jan Bułhak wolał używać pirogalol jako reduktor w wywoływaczu .. i mógłbym tak długo...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 30.01.10 o 23:46

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    ale warto by wcześniej wiedzieć, czym się różni metol od hydrochinonu i dlaczego polski Mistrz Jan Bułhak wolał używać pirogalol jako reduktor w wywoływaczu .. i mógłbym tak długo...
    Moge startowac?

  5. #15
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Mirek: Wierzę w Twoją wiedzę

  6. #16
    pat.p
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Daj spokój --konkurs to raczej żart -- Magnifaxa Ci nie sprezentuję, ale dobry obiektyw do powiększalnika wyślę za darmo, jeśli przekonasz mnie, że masz pojęcie o fotografii analogowej... (jestem na skype irek-50) -(jako nauczyciel-rzemieślnik podpisałem kiedyś dyplomy ok. 5 mistrzom i ok. 100 czeladnikom...) ale warto by wcześniej wiedzieć, czym się różni metol od hydrochinonu i dlaczego polski Mistrz Jan Bułhak wolał używać pirogalol jako reduktor w wywoływaczu .. i mógłbym tak długo...
    Zabieram się za odrabianie lekcji.
    Bardzo brakuje mi w Poznaniu kogoś z takim doświadczeniem jak Twoje. Chętnie i z pokorą zabrałbym się za terminowanie. I prawdziwą naukę.
    Jako muzyk mam świadomość ile trzeba ćwiczyć, żeby osiągnąć jako-taki poziom - młodość spędziłem w ćwiczeniówce rypiąc na basie po 5-7 godzin. Wieczorami słuchałem jazzu i spisywałem solówki mistrzów. Noce - to jam sessions i niekończące się rozważania z kolegami - co zrobić, żeby w Szczecinie było więcej jazzu (wtedy tam mieszkałem).Wakacje były dla mnie czasem warsztatów jazzowych, nie wczasów.
    O Janie Bułhaku i piktorialistach wiem na razie tyle, że nie warto się tym chwalić. Ale dowiem się więcej, czytam i oglądam. Jestem cierpliwy.
    Fotografia jest dla mnie bliska muzyce.

    Pozdrawiam
    Pat
    Ostatnio edytowane przez pat.p ; 31.01.10 o 12:21

  7. #17
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    pat.p: Jeśli magia fotochemiczna Cię pociąga, to możesz liczyć na moje porady w wolnych chwilach--pozdrawiam

  8. #18
    pat.p
    Gość
    Dziękuję

    Naprawdę miło...
    Pozdrawiam
    Pat

Podobne wątki

  1. Poradnik: Zaczynam przygode z E-system.
    By WildLight in forum E-System
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 2.10.09, 13:01
  2. Od czego zacząć?
    By majeczek78 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.09.09, 18:57
  3. poloneza czas zacząć...
    By pkali in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 6.08.09, 22:12
  4. Od czegoś trzeba zacząć... :)
    By Katia in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 7.09.08, 22:04
  5. Czas zacząć.
    By jinxsior in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 21.03.08, 07:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.