Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Regulamin konkursu "PEN HD film"

  1. #21
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Nie musisz mieć Pena.

    A kwestia praw, jak mamy bez kłopotów pokazać te filmy z YT? Bez zgody użytkownika?

    Tak to wygląda w regulaminie YT:
    10. Prawa, na które użytkownik udziela licencji
    10.1 Przesyłając do YouTube lub zamieszczając w jego witrynach Materiały Zamieszczane przez Użytkownika, użytkownik udziela:
    A. YouTube nieograniczonej terytorialnie, niewyłącznej, bezpłatnej, zbywalnej licencji (z prawem sublicencji) na korzystanie z Materiału Zamieszczanego przez Użytkownika, powielanie takiego materiału, jego rozpowszechnianie, opracowywanie na jego podstawie utworów zależnych, jego wystawianie bądź wykonywanie w związku ze świadczeniem Usług lub w innych okolicznościach w związku z udostępnianiem Witryny Internetowej i prowadzeniem działalności YouTube, w tym m.in. do promowania i rozpowszechniania Witryny Internetowej w części lub całości (wraz z utworami zależnymi) niezależnie od formatu nośnika i sposobu przekazywania materiału;
    B. każdemu użytkownikowi Witryny Internetowej - nieograniczonej terytorialnie, niewyłącznej, bezpłatnej licencji na dostęp do Materiałów Zamieszczane przez Użytkownika za pośrednictwem Witryny Internetowej oraz na korzystanie z Materiałów Zamieszczanych przez Użytkownika, powielanie takich materiałów, ich rozpowszechnianie, opracowywanie na ich podstawie utworów zależnych, oraz ich wystawianie bądź wykonywanie w ramach zespołu funkcji oferowanych przez Witrynę Internetową oraz w granicach dozwolonych na podstawie niniejszych Warunków.
    10.2 Powyższe licencje udzielane przez użytkownika w odniesieniu do Nagrań Wideo Użytkownika wygasają z chwilą, gdy użytkownik usunie lub wykasuje je z Witryny Internetowej. Powyższe licencje udzielone przez użytkownika w odniesieniu do Komentarzy Użytkownika są nieograniczone w czasie i nieodwołalne, jednakże pod innymi względami pozostają bez znaczenia dla praw własności użytkownika określonych w artykule 8.2 powyżej.

    A po 30 stycznia chcę uruchomić watek, w którym te wszystkie filmy zaprezentujemy.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  2. #22
    darkelf
    Gość
    Czy na filmie może być modelka?

  3. #23
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrek204 Zobacz posta
    Nie rozumiem tego zrzekania sie praw na rzecz olympusa, na rzecz YT owszem. YT zabezpiecza sie przed sciganiem za to ze plik udostepnia, jednoczesnie umozliwia ich odzyskanie w momencie skasowania nagrania (10.2), regulamin olympusa tego nie umozliwia.
    Jesli materialy znajduja sie na serwerze YT to olympus nie musi do nich posiadac praw, jak by je chcial wykorzystac?

    Niech przynajmniej odebranie nagrody wiaze sie z przekazaniem praw.

    Dla wielu osob to jest warunek duzo mowiacy o charakterze firmy, obecny zapis oznacza darmowe zbieranie materialow promocyjnych, nie stac mnie na profesjonalna promocje to niech promocje zrobia inni, lub "nie mielismy $$ na prawnika do regulaminu wiec zabezpieczamy sie w ten sposob".

    Lepszy bylby dobrze dobrany zapis o przekazaniu praw dla nagrodzonych filmow i to praw nie wszelkich a jedynie tych koniecznych do promocji przez olympusa.

    Powazne konkursy foto nie maja takich zapisow, kto mialby wysylac swoje najlepsze prace rezygnujac jednoczesnie z praw do nich, nawet nie majac gwarancji ze dostanie chociaz nagrode?

    Z nagrodami lepszym pomyslem bylby talony na zakupy sprzetu olympusa z mozliwoscia wyplaty ekwiwalentu.

    Dlaczego mozna nagrywac od 30.01 a nie od dzisiaj lub wykorzystac materialy juz nagrane?

    co do krytyki to publikujac regulamin pisany na kolanie firma sie na taka krytyke naraza, powazna firma nie bedzie tez sie zachowywala jak rozpuszczona malolata i nie walnie focha z tego powodu o tresci "wiecej juz konkursow nie bedzie".

    EDIT:
    Przyklad zapisu z regulaminy Grand Press Photo, nie ma slowa o prawach majatkowych sa jedynie prawa do wykorzystywania prac w okresloych formach w okreslonym celu:
    "Zgłoszenie zdjęć w konkursie jest równoznaczne z udzieleniem organizatorowi konkursu zgody na wykorzystanie zgłoszonych prac bezterminowo, bez żadnych ograniczeń terytorialnych w formie druku, audio i wideo oraz w Internecie we wszystkich działaniach i publikacjach związanych z Grand Press Photo"
    Widzisz, nie ma pewności, że ktoś nie pozwie Olka do sądu, jak zamieszczę link do strony z jego filmem na YT. Nie ma pewności. Jest za to pewność, że już kiedyś ktoś pozwał OPL za coś takiego.
    W regulaminie nie ma słowa o przechodzeniu na organizatora autorskich praw majątkowych na OPL. Jest zaś zastrzeżenie, że skoro ktoś do konkursu staje, możemy tę jego twórczość bezpiecznie zaprezentować. Autor pozwala używać tego filmu, nie oddaje jednak swoich praw. To o co ci chodzi? Chyba to lepsze od regulaminu GPP?

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #24
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Śmieszy mnie to narzekanie.
    Początkowo miał być to konkurs TYLKO dla uczestników spotkania we Wrocławiu. Zamiast się cieszyć, że firma rozszerzyła go na wszystkich chętnych to zaczęła się fala narzekań.
    Zdaje mi się, że nie sposób sprostać wymaganiom niektórych osób, bo cokolwiek by się nie zrobiło i tak będzie to złe, a oni będą dyskryminowani.


    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  5. #25
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Prosze o zadawanie w tym wątku konkretnych pytań dotyczacych konkursu.

    Raczej zalezy nam na przejrzystości i czytelności wątku a nie tasiemcem pytań w rodzaju a dlaczego mozna krecić dopiero od 30 stycznia a nie od 27 ego... i tasiemcem odpowiedzi na to pytanie.

    Niejasnosci, wątpliwości, tego typu rzeczy prosze pisać ale apeluję o krytyke " a nie " krytykanctwo "


    Uwagi KONSTRUKTYWNE do jaki przyszłych konkursów z naciskiem na konstruktywne proszę kierować tutaj:

    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=71447

    Mozliwe że ktoś to przeczyta i nastepny konkurs zostanie zorganizowany z uwzględnieniem tych uwag.

    Narzekamy też tam

  6. #26
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    jest takie powiedzenie, "Polak potrafi..." w tym wypadku jak widać idealnym uzupełnieniem będzie "narzekać i biadolić". Ludzie trochę fantazji i polotu. Dobry Wujek Olek daje możliwość wyrwania fajnych fantów a wy zamiast kombinować jak się na to załapać szukacie dziury w całym? Kupa ludzi w Polsce potrafi przeżyć z rencinki poniżej 1000pln a dla was jest problem załatwić sobie Pena na 1 dzień? Litości!!
    Regulamin jest prosty, kto chce bierze udział kto nie olewa sprawę i dalej poświęca swój cenny czas na biadolenie tudzież inne sympatyczne zajęcia. Nie ma obowiązku, nie ma przymusu, wolna wola Spadam stąd, paa!!
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    mistrzowie martwią się o światło .... ja martwiłbym się o dobry pomysł na film ....

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Szkoda, że konkurs tylko dla garstki, tych wybranych co posiadają PENa

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    dla mnie niespodziewanką jest ogłoszenie wśród użyszkodników forum bądź co bądź fotograficznego- końkursu na najlepszy film.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #30
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ja nie mam jak pożyczyć Pen-a ... nie mam pomysłu na film ...
    Ale z wielką chęcią obejrze wytwory ludzików z forum

Podobne wątki

  1. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  2. Dyskusja n/t konkursu "okładka czasop. Lustrzanka"
    By qbic in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 17.12.08, 21:01
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.