Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: kobiecy dylemat ;)

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    kobiecy dylemat ;)

    Witam,
    pochodziłam po sklepach, pooglądałam, pomacałam.. i teraz mam dylemat z wyborem

    Chcę kupić swoją pierwszą lustrzankę cyfrową.. wcześniej operowałam tylko kompaktami cyfrowymi i analogowymi lustrzankami - Zenitem 12XP oraz Canonem eos'em 300.
    Na razie do celów typowo hobbystycznych - portretowanie znajomych, krajobrazy itp. lecz piszę na razie, ponieważ myślę o rozwijaniu się, by z czasem kupować coś coraz droższego, aż na końcu zarabiać fotografowaniem
    Jeśli chodzi o szkła, to na pewno mam zamiar ich kupowania, to samo dotyczy filtrów itd. ale to za jakieś kilka miesięcy (cieszyła by mnie puszka, do której jest cała gama szkiełek i innych ciekawych rozbudowywaczy po całkiem rozsądnej cenie +/- do 800zł)

    Aparat biorę na raty, jeszcze nie wiem gdzie, myślę, że o tym zadecydują korzyści ratalne i oferty cenowe poszczególnych sklepów Natomiast, mam kilka 'faworytów' i potrzebuję kogoś, kto pomógłby mi wybrać najlepszą opcję i może również troszkę uzasadnić.
    A może ktoś poleci mi coś innego z mego cenowego pułapu do 2100zł ?

    *Canon 450D + ob. canon 18-55 IS
    *Olympus E-520 lub E-420 + Zuiko 14-42 + Zuiko 40-150 + grip
    *Pentax K-X + DAL 18-55
    *Pentax K-M + DA 18-55

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Polece Ci olympusa w tym zestawie co podalas.Sam mam 510.Mysle ze Ci wystarczy.Tym zestawem naprawde mozna poszalec.Tu czesc osob ma taki zestaw-popatrz w ich galerie.Jest na co popatrzec.

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Na początek wszystko jedno. Idź do sklepu pomacaj, pobaw się. Wybierz to co dobrze w ręce leży, odpowiada rozmiarami, obsługa.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    166
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tn1 Zobacz posta
    Witam,
    pochodziłam po sklepach, pooglądałam, pomacałam.. i teraz mam dylemat z wyborem
    Grizz ona pisze, ze juz to zrobila
    nie śpimy

    mam 520, ostatnio podpialem zenita 44 manuala, jestem zadowolony choc pewnie po mojej galerii tego nie widac

  5. #5
    rodzyn
    Gość
    A może ( wrawdzie EVF ale świetny)-u4/3 Panasonic G1 na Allegro nowz z 14+45 pol.gwar 24mieś + 1790zł mniejszy , lżejszy, świetne foty?.
    Pooglądaj w jakimś sklepie - może podpasuje.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar doomin
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    41
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Niestety decyzję musisz podjąć sam. Z mojego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć żebyś nie sugerował się opiniami innych ponieważ to Ty będziesz robił tym sprzętem zdjęcia i czytanie setek wypowiedzi tylko namiesza Ci w głowie. Każdy z wymienionych aparatów / systemów / ma wady i zalety. Musisz pamiętać że apetyt rośnie w miarę jedzenia i później zapewne będziesz chciał dokupić obiektywy.

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Pytanie pierwsze - czyt ta lustrzanka ma kręcić filmy?
    Pytanie drugie - czy ekran LCD ma by odchylany?

    Cytat Zamieszczone przez tn1 Zobacz posta
    *Olympus E-520 lub E-420 + Zuiko 14-42 + Zuiko 40-150 + grip
    Jeśli nie zależy Ci na filmach to ja bym wybrał Olka z zestawem dwóch obiektywów. Czy nie chodzi przypadkiem o E-620? - on jest sprzedawany z griem, do E-520 nie ma oryginalnego gripa (jest Ownuser) i nie sądzę, żeby ktoś oferował zestaw jak powyżej.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 6.01.10 o 09:27
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez AiK Zobacz posta
    Grizz ona pisze, ze juz to zrobila
    nie śpimy
    Zrobiła tylko pierwsza część. Jeżeli nie dokonała drugiej, to należy powtórzyć pierwszą i zrobić drugą.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    dzięki za tak liczny odzew

    jeśli chodzi o LCD - nie zależy mi na tym by był odchylany, filmiki - mogą być, ale też niekoniecznie muszą, ponieważ mam od tego kamerę

    grip nie jest w zestawie, tylko starczyłoby mi jeszcze pieniążków na jego zakup..

    wiem, że apetyt będzie rósł, dlatego szukam systemu który ma dużo możliwości jeśli chodzi o obiektywy.. i nie są one w cenach 2000zł najtańszy bo na to na razie na pewno nie będzie mnie stać..

  10. #10
    qbic
    Gość
    Czytając twoje wymagania:

    - portrety
    - krajobraz

    Kierowałbym się w kierunku APS-C (Canon), do którego tanio dokupisz 50 1.8 a do krajobrazów coś szerszego np Sigmę 10-20.

    Osobiście dla mnie ważna jest możliwość uzyskania płytkiego DoF co na Olympusie jest utrudnione oraz kosztuje dużo więcej niż w innych systemach.

    Zamiast 450D weź 400D a resztę dołóż do stalki 50mm 1.8

Podobne wątki

  1. E1 i dylemat co do obiektywu.14-54, 11-22, czy 12-60
    By kaammiil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 28.12.10, 13:56
  2. GF1 czy PEN - mam dylemat!
    By TOKIN in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 15.12.10, 19:38
  3. dylemat
    By Dawid in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1.10.09, 22:37
  4. Dylemat: 50-200 + 25/f1.4 vs. 35-100
    By tymczasowy_ in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 1.08.07, 12:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.