Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105

Wątek: D700 vs. 5D MkII

  1. #1
    pat.p
    Gość

    D700 vs. 5D MkII

    No tak
    Niedługo nadejdzie czas na zakup - dzięki Waszym sugestiom przestałem myśleć o Leice MP. Jakby na sprawę nie patrzeć - cyfrowa wygoda jest wielkim plusem, dodatkowo naciski rodzinne (Żona ) powodują, że skłaniam się ku FF.
    Myślę o jednym z wymienionych modeli. Zamierzam używać obiektywów stałoogniskowych - 50 i 35mm (ewentualnie - w późniejszym czasie - 85mm). Canon ma niezłe krótkie stałki, Nikon - niby też, ale zarówno 35 f/2 jak i 85 f1,8 pozostawiają nieco do życzenia.
    Jest jeszcze Sigma 50 1,4 - podobno bardzo dobra, chociaż jakoś wolałbym obiektywy systemowe C lub N.
    Zoomy programowo odrzucam przynajmniej na razie.
    Na plus D700 przemawia fakt, że byłem użytkownikiem D300 (musiałem sprzedać), obsługa tego aparatu bardzo mi odpowiadała. Jak któryś z Kolegów napisał - D700 uchodzi za bardzo udany model, wiele dobrego słyszałem, macałem w sklepie, pasuje mi jak najbardziej. Celność AF, solidność, przyjazna obsługa.

    Z kolei 5d MkII - chwalony za rozdzielczość, kolory, możliwość kręcenia filmów (czasem bardzo przydatna sprawa).

    Co sądzicie?
    Chodzi mi o wybór między tymi dwoma konkretnymi modelami w kontekście krótkich stałek i fotografii miejsko-dziecięcej

    Pozdrawiam
    Pat

  2. #2
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta
    Jest jeszcze Sigma 50 1,4 - podobno bardzo dobra, chociaż jakoś wolałbym obiektywy systemowe C lub N.
    Odradzam systemowe chyba ze chcesz Canona (wtedy 50L), wszystko poza Sigma jest nieużywalne na 1.4 a chyba po to się taki obiektyw kupuje.

    Co do kolorów, nie wiem dlaczego Canon 5dmk2 jest chwalony za kolory to musi być jakaś pomyłka ("dobre" kolory maja 1ds-y oraz stara 5D), większą rozdzielczością barwną dysponuje D700.

    Kręcenie filmów bez dodatkowego osprzętu to IMO mało przydatny gadget.
    Jeżeli nie chorujesz na 85L to moim zdaniem Nikon ma przewagę.

  3. #3
    S4INT
    Gość
    Nie masz już przypadkiem trochę szklarni Nikonowskiej ? Np 85 1.4? W takim wypadku bym się nawet nie zastanawiał...
    Po zmianie kupno 85L może być bolesne a przesiadka na 1.8 z nikkorowskiej 1.4 jeszcze bardziej

    Co do kolorów z Canona - też mnie trochę ostatnio temat męczył, ale znalazłem pewne rozwiązanie. Czornyj jakiś czas temu w wątku o C i N podał sposób jak przerobić profile kolorystyczne 5dmk1 na d700 - dla mnie bomba, na paru losowych portretach efekt jest taki jak oczekiwałem, zdjęcie wygląda inaczej (czy lepiej to już kwestia gustu, mi się bardziej podoba po zastosowaniu profili).

  4. #4
    jungli
    Gość
    D700, to puszka niemal kompletna, praktycznie kazde zastosowanie, jesli da sie dostosowac profile kolorow z matryc Canona, to bym sie nie zastanawial, choc stalkami i ich jakoscia, to Nikon nie grzeszy, tu moim zdaniem, pomimo wieszania psow chocby na 35L lepiej dla mnie wypada Canon.

    Mysle, ze tak na prawde wybor dla Ciebie jest oczywisty, pragiesz tylko bysmy utwierdzili Cie w przekonaniu, ze to ma byc Nikon.

    Uzytkowales D300, bedziesz bardziej niz w domu przy D700, puszka szybsza, celniejsza i w pewnych aspektach na pewno lepsza od mk2.

    Osobiscie wzialbym stare 5D albo Ds-a mk2

    Jesli stac Cie na Łajke, bierz Łajke, to system jedyny w swoim rodzaju i tu nie chodzi o snobizm, rozdzielczosci, przynaleznosc, wg mnie, to powrot do analogowych korzeni.

    Amen

    pozdroofka

  5. #5
    pat.p
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez jungli Zobacz posta

    Jesli stac Cie na Łajke, bierz Łajke, to system jedyny w swoim rodzaju i tu nie chodzi o snobizm, rozdzielczosci, przynaleznosc, wg mnie, to powrot do analogowych korzeni.

    Amen

    pozdroofka
    Z tym to jest ciężka sprawa.
    Kolega chce odsprzedać mi prawie nową, czteromiesięczną MP za cenę okazyjną... Uwierzcie mi, miałem noc nieprzespaną
    Leica pociąga mnie z każdej strony - od wizjera i optyki po gadżeciarskie doznania wynikające z obcowania z czymś prawie doskonałym.
    Ile w tym legendy - nie wiem. Wiem, że wiele osób zachwala Leicę, skrycie o niej marzy, choć głośno się nie przyzna - można narazić się na zarzut "lansu" i snobizmu.
    Pewnie coś w tym jest...
    Ale z drugiej strony - jakość szkiełek i niewielkie wymiary aparatu, pancerność i niepozorność są moim zdaniem wielkimi zaletami.

    Skoro o aparatach L - co myślicie o M 8.2?

    Pozdrawiam
    Pat
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Nie masz już przypadkiem trochę szklarni Nikonowskiej ? Np 85 1.4? W takim wypadku bym się nawet nie zastanawiał...
    Po zmianie kupno 85L może być bolesne a przesiadka na 1.8 z nikkorowskiej 1.4 jeszcze bardziej
    Sprzedałem wszystko
    Sytuacja mnie zmusiła do chwilowego pozbycia się sprzętu.
    Ale tylko chwilowego...

    Pozdrawiam
    Pat
    Ostatnio edytowane przez pat.p ; 31.12.09 o 19:30 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #6
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta

    Skoro o aparatach L - co myślicie o M 8.2?
    To zupełnie inny styl/sposób fotografowania (mi przynajmniej obcy), btw cropa na pewno bym nie brał.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Jak dla mnie to zupełnie dwa różne aparaty. Nikon jest solidniejszy i ma lepszy AF. Canon ma więcej piksli na matrycy.

    Wybór zależy IMHO od dwu czynników:

    1) W jakich sytuacjach zdjęciowych będziesz częściej używał aparatu,
    2) Wybór optyki.

    Sam skłaniałbym się ku Canonowi, ale ja mam zupełnie inne zapotrzebowanie na optykę - preferuje zoomy. W przypadku stałek to sprawa jest dość trudna, ale chyba wybrałbym Canona + jego 35mm i jednak Sigma 50 1.4.
    Zapraszam do albumu i galerii

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Kurcza... w sumie jak to i tak ma byc tylko do zabawy i Leica Cie kręci, to bierz analoga... a na codziene rodzinne fotki dokupisz soie µ4/3 albo kompakcika np. lx3

    Jeżeli tym nie zarabiasz to kieruj się sercem, a nei rozumem - przecież o frajdę chodzi a nie o tabelki.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    To zupełnie inny styl/sposób fotografowania (mi przynajmniej obcy), btw cropa na pewno bym nie brał.
    Nigdy nie miałem okazji bawić się aparatem leici, ale kiedyś próbowałem połazić z zorką, czyli czymś czym zdjęcia robi się chyba podobnie. Niestety chyba mam za duże przyzwyczajenia z lustrzanek. Nie potrafiłem się przyzwyczaić. Do tego ciężko mi sobie wyobrazić komfort pracy z dalmierzem po zmianie szkła, gdy muszę kadrować na małym kawałku wizjera.

    Chyba wolałbym zainwestować w jakiś starszy manulany lustrzankowy system. Pentaxa LX, czy coś w tym stylu. Albo jakiegoś Contaxa i szkła zeissa.

    Do tego jak dla mnie szkła leici są absurdalnie drogie. Może i świetne, może jestem po prostu za biedny, ale wolę mieć kilka mniej doskonałych szkieł i robić więcej zdjęć niż mieć jedno perfekcyjne szkiełko i zżymać się że nie mogę jakiegoś kadru zrealizować.
    Zapraszam do albumu i galerii

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jeżeli tym nie zarabiasz to kieruj się sercem, a nei rozumem - przecież o frajdę chodzi a nie o tabelki.
    Frajdę z robienia zdjęć czy z posiadania sprzętu?
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.10, 03:30
  2. d700 na dpreview
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 08:03
  3. Test Nikona D700 na optyczne.pl
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 6.10.08, 15:14
  4. Canon 5D MKII w lutym 2008 ???
    By Karol in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 7.09.08, 22:48
  5. Nikon d700 - FF!
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 414
    Ostatni post / autor: 12.08.08, 13:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.