Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: dylemat analogowo-cyfrowy

  1. #1
    pat.p
    Gość

    dylemat analogowo-cyfrowy

    Witam

    Mam naprawdę potężny dylemat. Proszę Was o opinię i radę w tej sprawie...
    Po sprzedaniu D300 i szkiełek uskładałem jakiś budżet... Dołożyłem parę groszy i mogę coś kupić.
    Alternatywy są następujące:

    1. D700 i 50 1,4 - fajna opcja cyfrowa, uzupełniająca moją OMkę, którą lubię, rozwijam i poświęcam coraz więcej czasu - dzięki Wam i Waszej pasji. Zaraziliście mnie

    2. Leica MP i Voigtlander Nokton 40. Full analog, nie mam żadnej cyfry. Pójście w drogę bez kompromisów. Nęci jak piorun, po prostu coś niesamowitego. Nie mam obiektywnego spojrzenia... Leica używana w świetnym stanie, z gwarancją itp w bardzo dobrej cenie.

    Co robić?

    Pozdrawiam
    Pat

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jak analog Cię zadowala, to trzymać omkę, a za uzbieraną kasę jechać na foto-wyprawę Za cenę d700+50 1,4 można ostro zaszaleć

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Jak analog to tylko od A do Z-czyli robisz wszystko sam.Jak oddajesz do wywolywania i nie siedzisz w ciemni to takie dzielenie sie adrealina mi nie odpowiada

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    A może by tak przyszaleć z jakimś średnim formatem?
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

  5. #5
    pat.p
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Jak analog to tylko od A do Z-czyli robisz wszystko sam.Jak oddajesz do wywolywania i nie siedzisz w ciemni to takie dzielenie sie adrealina mi nie odpowiada
    Tak własnie myślę
    Staram się wywoływać sam negatywy czarno-białe. Kolorowe oddaję
    Ale dla mnie - tak jak piszesz - analog ma sens w momencie, kiedy starasz się kontrolować proces od A do przynajmniej Y

    Co do średniego - piękna sprawa, ale kusi mnie Leica, taki klejnot, małe i niezniszczalne.

    Pozdrawiam
    Pat

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Jak analog to tylko od A do Z-czyli robisz wszystko sam.Jak oddajesz do wywolywania i nie siedzisz w ciemni to takie dzielenie sie adrealina mi nie odpowiada
    Dokładnie. Przecież współczesne laby i tak najpierw zdigitalizują a później naświetlają i coraz mniej (a niedługo znikną) maszyn stosujących tradycyjną metodę.
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

  7. #7
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta
    1. D700 i 50 1,4 - fajna opcja cyfrowa[...]
    D700 jest wyjątkowo udaną konstrukcją. W sieci jest mnóstwo materiału porównawczego pochodzącego z tego body i wszelakiej maści obiektywów. Sam możesz wyrobić sobie zdanie.

    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta
    2. Leica MP i Voigtlander Nokton 40. Full analog, nie mam żadnej cyfry. Pójście w drogę bez kompromisów.
    W pewnym sensie idziesz na kompromis. Podwójny. Kupno analogowego aparatu Leica równe jest w tym przypadku rezygnacji z cyfry oraz kupujesz obiektyw będący sam w sobie alternatywą dla obiektywów Leica. Ja wybrałbym Zeiss Biogon T 35mm f/2.0.

    Ja Cię rozumiem Miałem sporo czasu temu przelotnie M6. I mogę jedynie podpowiedzieć byś nie podejmował decyzji pod wpływem chwilowego zauroczenia jak ja wówczas Osobiście nie wróciłbym do filmu nie mając wsparcia cyfrowego. Skoro masz OM, to daruj sobie Leica.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 20.12.09 o 17:58

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta
    Co do średniego - piękna sprawa, ale kusi mnie Leica, taki klejnot, małe i niezniszczalne.

    Pat
    Zapłacisz kupę kasy, a dokładnie to samo możesz mieć za wielokrotnie mniejsze pieniądze. Odpowiedz sobie na pytanie do czego potrzebny Ci aparat. Do robienia zdjęć czy jako zabawka do zadawania szyku? Jeśli do pierwszego to leica naprawdę nie jest Ci potrzebna.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    widzę Morze
    Posty
    737
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    najlepsze jest to że z D300 na D700 poczujesz różnicę tylko na iso i na mniejszej GO.
    te wszyskie 14 bitowe rawy, przejścia tonalne, dynamika to tylko przy dużym grzebaniu w plikach i na cropach wychodzi różnica.
    Ostatnio edytowane przez geo ; 20.12.09 o 18:10
    A7II słoiki
    jerzykulesza.zenfolio.com

  10. #10
    pat.p
    Gość
    Takiego głosu rozsądku właśnie mi trzeba.
    Dzięki Panowie...
    Om to aparat, który daje mi niesamowitą frajdę. Leica kusi moją gadżeciarską naturę. Trzeba z tym walczyć...


    Pozdrawiam
    Pat
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez geo Zobacz posta
    najlepsze jest to że z D300 na D700 poczujesz różnicę tylko na iso i na mniejszej GO.

    Dla mnie to dużo, dodatkowym bonusem jest lepszy (większy) wizjer.
    Ostatnio edytowane przez pat.p ; 20.12.09 o 18:09 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Rennsport Analogowo
    By Rennsport in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 5.10.10, 08:51
  2. Kazil - analogowo
    By kazil in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 3.09.09, 20:48
  3. Koncertówki manualnie i analogowo...
    By MacGrong in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.05.08, 07:58
  4. Analogowo
    By Incubus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.06.06, 17:22
  5. aparat cyfrowy do 700 PLN
    By mrarek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10.03.04, 09:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.