Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Kłopoty z naprawa gwarancyjną.

  1. #1
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Kłopoty z naprawa gwarancyjną.

    Witam serdecznie. Jak nieraz czytałem problem z serwisem Olympusa nie występuje, a jednak. Ale może zacznę od początku. Ok. dwóch lat temu wraz żoną zakupiliśmy dla przedszkolaków Olympusa FE-210. Ponieważ aparat początkowo nie był prawie wcale używany, nie zauważaliśmy problemu, który występuje. Otóż przy próbie fotografowania którejś z imprez przez Panią przedszkolankę, okazało się że aparat samoczynnie wyłączał się po kilku wyzwoleniach migawki. Powód był oczywisty, baterie rozładowane.

    Przez jakiś okres na własną rękę zacząłem szukać innych akumulatorków, innych niż te dołączone w zestawie kupionym na allegro. Były to markowe panasonic, sony alkaliczne,
    Wreszcie moje trzy zestawy akumulatorków wykorzystywanych z FL-kami. Skutek ten sam, po kilku próbach zrobienia zdjęć aparat wyłączał się z powodu wyczerpania zasilania. Dodam, że wszystkie komplety nowe, bądź w pełni naładowane, po użyciu w FE-210 doskonale współpracowały z innymi urządzeniami. Ostatecznie w ogóle przestał się załączać.

    Wniosek mógł paść tylko jeden, serwis Olympusa. Błędem było, że to moja żona wysyłała kurierem za pierwszym razem. Nie spisała wszystkich elementów dostarczanych w paczce. Czekamy, przyszedł. Czy naprawiony ? Otóż nie. Te same objawy co na początku i brak oryginalnej jedno-gigowej karty xD .

    Nic do końca nie wiedziałem, tylko kazałem jeszcze raz posłać do naprawy gwarancyjnej.
    Wczoraj przyszła paczka z kompaktem. Dziś wybieram się na koncert, więc szykuje aku.
    Jak zwykle z lampami działają bez zarzutu, więc biorę aparat przedszkola do ręki. Objawy te same, wręcz od razu wyświetla komunikat, że baterie rozładowane, ani jednej foty na mojej karcie. Czemu na mojej ? Bo tej, która żona wysłała za pierwszym razem dalej nie ma. Przy wysyłaniu za drugim razem do serwisu, małżonka dopisała, że zaginęła karta xD.

    Postanowiłem wziąć sprawy w moje ręce i przedstawić Wam problem. Muszę doszperać się
    wszystkich dokumentów, odwiedzić przedszkole miejskie i wysłać ostatni raz aparat do naprawy. Acha zapomniałem dodać. Poniżej przedstawiam wam skan ekspertyzy dostarczonej wraz z FE-210.

    W razie potrzeby proszę przenieść do odpowiedniego postu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img047.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	684,0 KB
ID:	27320   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img049.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	180,8 KB
ID:	27322  
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Tak na przyszłość - nigdy, nigdzie do naprawy gwarancyjnej nie wysyła się kart, pasków, zaślepek...

    Problemy występują na wszystkich kompletach?
    Jaki rodzaj akku?

  3. #3
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Tak na przyszłość - nigdy, nigdzie do naprawy gwarancyjnej nie wysyła się kart, pasków, zaślepek...

    Problemy występują na wszystkich kompletach?
    Jaki rodzaj akku?
    Lub zaznacza się na formularzu zgłoszenia. To że serwis nie naprawi za pierwszym razem, to nie jest jakiś tam wyjątek - zdarzało się to niejednokrotnie(niektórzy wysyłali kilkukrotnie). Za brak dodatków możesz winić tylko siebie.
    było sobie życie

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Karty xD niestety wcina w serwisie, pewnie dlatego, że są małe i się gubią .
    Ostatnio wysłałem z urwanym paskiem i dopiskiem, że po obejrzeniu uszkodzenia paska mogą wyrzucić go do kosza ale pasek wrócił.

    Wracając do tematu. Zadzwoń do serwisu, przedstaw sprawę, powiedz, że to będzie trzecia naprawa, zapisz nazwisko osoby z którą rozmawiałeś i spróbuj umówić się na wymianę jeśli naprawa nic nie da.
    Powodzenia

  5. #5
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Próbowałeś się kontaktować telefonicznie? Ja nie raz dzwoniłem i zawsze uzyskałem konkretną odpowiedź.
    mente et malleo

  6. #6
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Ja bym tam proponował dokładne sprawdzenie akumulatorów na odpowiednim mierniku pojemności, miałem kiedyś podobny problem z C2100UZ i okazało się że jeden akumulator był wadliwy. Założone do lampy działały bezproblemowo. Pozdr.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  7. #7
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Co do aku to mam i nowe, jak i stare w pełni sprawne. Łącznie sztuk 12. Nie jest możliwością,żeby były walnięte, sprawdzałem też na innych
    kompaktach. Pojemnosci mam rózne, 2100, 2300. Aku w komplecie w komplecie 3800. Przypominam, ze jakakolwiek alkaiczna też nie działa. Z serwisantem rozmawialiśmy telefonicznie, ale nic z tego nie wynikło. Będziemy działać dalej.

    Nie spodziewałem się że karta może zaginąć, moja wina. Po prostu w serwisie fuji nic nigdy nie ginęło.
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

  8. #8
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Poszukałbym wśród swoich znajomych, kogoś (elektronik, elektryk) kto może i potrafi zmierzyć pobór prądu przez ten aparat. Na kwicie z serwisu jest podana wartość 60mA. Jeśli to prawda, to aparat powinien, bez przerwy działać 35h na akumulatorkach 2100mAh. Od sprawdzenia tej wartości bym zaczął.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #9

    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Problem

    Witam mam ten sam problem z FE-210 i to już długi czas a gwarancja się skończyła tego roku w styczniu, mówię sobie a to pewno akumulatorki już słabe i dlatego pokazuje że bateria słaba. Postanowiłem w tym miesiącu zakupić nowe, wkładam do aparatu a tu ten sam komunikat. Raz jest ok pokazuje że cała, wyłączę aparat i próbuje włączyć pokazuje że bateria rozładowana.W sieci wiele znalazłem takich problemów ale nigdzie nie ma odpowiedzi co z nim się dzieje, a to tak po półtora roku użytkowania jest. Ostatni raz kupiłem tej marki aparat i nie polecam. Co do akusuów sprawdzałem miernikiem i wszystko ok, prośba do tych co mają ten sam problem. Jeśli macie zasilacz z końcówką do tego aparatu to sprawdźcie czy bezpośrednio pod zasilaniem coś się dzieje. Jeśli nie to jestem ciekaw czy obejście dwoma kabelkami by to coś dało zamiast...

  10. #10
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Ja kupiłem chrześniakowi ten model na komunię 2 lata temu i takie same objawy są. Najgorsze jest to, że raz wszystko działa bez zarzutu a po następnym włączeniu już jest komunikat o rozładowaniu. Chciałem wysyłać do serwisu ale chrześniak nie chciał bo jakoś te zdjęcia robi. No i tak się męczy cały czas.

Podobne wątki

  1. Niewypełniona karta gwarancyjna.
    By dominius in forum E-System
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27.11.08, 17:11
  2. 40-150 kłopoty z ostrością?
    By Harpo in forum E-System
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8.06.08, 16:33
  3. "[naprawa gwarancyjna] Jak minie 14 dni...."
    By mjr in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.07.04, 12:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.