Witamy na Forum Olympusclub.pl
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Klubowicz(ka) OlyJedi micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim
    Mieszka w
    Szczecin
    PROFIL FOTOGRAFICZNY
    Siła reputacji
    15

Domyślnie Hamburg -Szczecin przejazd

Mam do Was prośbę o pomoc na początku stycznia wyląduje w Hamburgu ok 22-23 jak dostać się najszybciej i w rozsądnej cenie do Szczecina: opcja pierwsza jakiś tani hotel w pobliżu lotniska nocleg rano pierwszym pociągiem do Berlina a to już prawie w domu; bezpośrednie połączenie bus/autobus ostatnie ok 20 pierwsze ok11 dużo czekania będziemy z dzieckiem; myśleliśmy o wynajęciu samochodu na lotnisku i oddać w SzNie, ale jesteśmy w EU i nie do końca bo np w EuropCar nie da rady z taką opcją na Polskę, lub do SzN autem rozpakować się i wrócić oddać w najbliższej niemieckiej wypożyczalni ale to trochę przekombinowane rozwiązanie; może macie jakieś inne propozycje - rozsądne?

Klubowicz(ka) OlyJedi Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    PROFIL FOTOGRAFICZNY
    Siła reputacji
    94

Domyślnie

Po pierwsze -w poblizu lotniska nie ma tanich hoteli.Po drugie-zadna wypozyczalnia bez kaucji nie da samochodu do polski-za duzo ginelo,a tym bardziej,ze jestes na polskich papierach.A kaucja w cenie nowego samochodu chyba nie wchodzi w gre.
    Zorietuj sie o pociagu bezposrednim do Szczecina-moze tiket rodzinny.Mysle ze w cenie 50€ sie zamkniesz.Jesli z dzieckiem to poczekasz na dworcu w poczekalni dla dzieci.Z tego co wiem to ruszaja jakies nowe dodatkowe polaczenia po nowym roku.Tez besposrednie bez wizyty w Berlinie.Ale skoro piszesz,ze wyladujesz-to zapytaj o przedluzke lotu do Szczecina-moze wyjdzie najtaniej
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 17-12-09 o 11:27

Klubowicz(ka) OlyJedi helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami helmuth ma reputację nad reputacjami
    Mieszka w
    chwilowo Frankfurt am Main
    PROFIL FOTOGRAFICZNY
    Siła reputacji
    76

Domyślnie

Wpisz w przeglądarkę "Hamburg -Szczecin przejazd" to Ci pokaże np to
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Klubowicz(ka) OlyJedi micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim micky nazwisko znane wszystkim
    Mieszka w
    Szczecin
    PROFIL FOTOGRAFICZNY
    Siła reputacji
    15

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Po pierwsze -w poblizu lotniska nie ma tanich hoteli.Po drugie-zadna wypozyczalnia bez kaucji nie da samochodu do polski-za duzo ginelo,a tym bardziej,ze jestes na polskich papierach.A kaucja w cenie nowego samochodu chyba nie wchodzi w gre.
    Zorietuj sie o pociagu bezposrednim do Szczecina-moze tiket rodzinny.Mysle ze w cenie 50€ sie zamkniesz.Jesli z dzieckiem to poczekasz na dworcu w poczekalni dla dzieci.Z tego co wiem to ruszaja jakies nowe dodatkowe polaczenia po nowym roku.Tez besposrednie bez wizyty w Berlinie.Ale skoro piszesz,ze wyladujesz-to zapytaj o przedluzke lotu do Szczecina-moze wyjdzie najtaniej
    Pociąg DB mam gdz 6 http://reiseauskunft.bahn.de/bin/que...&rt=1&OK#focus za ok 30euro dla rodziny więc cena bardzo dobra, dla mnie i dla żonki bez problemu można te kilka godzin zaczekać ale będziemy już kilkanaście godzin w podróży i nie chciałem jeszcze bardziej męczyć dziecka czy w Niemczech dworce są zamykane na noc, coś bliżej możesz mi powiedzieć o tej poczekalni na dworcu dla dzieci? już kiedyś wylądowałem na ulicy i to dosłownie, w Paryżu w grudniu z nieba deszcz ja z walizką w budce telefonicznej prawie jak Czarek Pazura w pamiętnej scenie co do hotelu to myślałem o tym http://www.accorhotels.com/pl/hotel-...rt/index.shtml może nawet w dobrej cenie? albo zaczekać po prostu bezpiecznie na lotnisku
    z samochodem to mnie zmartwiłeś bo sprawdzałem np na EuropCar miał bym za ok 100eur ale nic nie było o kaucji - chyba?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Wpisz w przeglądarkę "Hamburg -Szczecin przejazd" to Ci pokaże np to
    już tam zaglądałem wcześniej ale w sumie nic wcześniej jak 11 rano nie znalazłem chyba że coś przegapiłem? tak jak pisałem na początku będę ok 22-23 w Hamburgu więc prawie 12h czekania!
    Ostatnio edytowane przez micky ; 17-12-09 o 14:35 Powód: Automatyczne scalenie postów

Klubowicz(ka) OlyJedi daghda perełka daghda perełka daghda perełka
    Mieszka w
    Ostrava / Zabrze
    PROFIL FOTOGRAFICZNY
    Siła reputacji
    11

Domyślnie

Nie przypominam sobie, aby Europcar pobierał jakąkolwiek kaucję - za zwrot samochodu w innym punkcie sieci poza krajem wypożyczenia, mogą pobierać opłatę dodatkową, zgodną z ich cennikiem. Z tym, że to kwestia indywidualna i lepiej u nich o to dopytać.

PS: tylko w moim przypadku to firma negocjowała warunek wypozyczenia...

Ostatnio edytowane przez daghda ; 17-12-09 o 14:38
    Přestaňte cvakat, začněte fotografovat! Nejlepší přítel fotografa je odpadkový koš...

Klubowicz(ka) OlyJedi Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami Mirek54 ma reputację nad reputacjami
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    PROFIL FOTOGRAFICZNY
    Siła reputacji
    94

Domyślnie

Dworzec glowny(hauptbanhof?w Hamburgu to male miasteczko,nie jest zamykany na noc,tam 400 tys ludzi dziennie sie przewija.Popatrz za obsluga Banhofmission(z takim pomaranczowym krzyzem na plecach)pomoga,pokaza...

Przemyslal bym jeszcze lot do berlina,a juz z berlina do szczecina to chyba co pol godziny jakies busy jezdza za male pieniadze.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 17-12-09 o 14:42

Moderator Tester | OlyJedi dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami dobas ma reputację nad reputacjami
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    PROFIL FOTOGRAFICZNY
    Siła reputacji
    61

Domyślnie

wejdź na http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/index.shtml
    wybierz sobie język Polski

znajdź połączenia z Hamburg HBF gdzie chcesz.
    O dziwo możesz tam nawet wpisać Szczecin i KUPIĆ bilet na pociąg az do domu.

podajesz opcje wysyłki biletu ( chyba 3 EUR ) i za dwa dni listonosz przynosi Ci bilet ważny na całej trasie !!

cihco, szybko i kulturalnie mnkniesz DB do Polskiej granicy
    potem juz głośniej wolniej i moze nie mkniesz ale jedziesz w strone domu

Mieszka w
    Szczecin
    PROFIL FOTOGRAFICZNY
    Siła reputacji
    15

Domyślnie

mam w ofercie za ok 140pln voucher dla rodziny na przejazd koleją cena bardzo fajna, jak na razie przejazd DB najbardziej rozsądny

Mieszka w
    Szczecin
    PROFIL FOTOGRAFICZNY
    Siła reputacji
    15

Domyślnie

transfer zakończony powodzeniem już jakiś czas temu ale wypada wszystkim podziękować; dla Helmuth i Mirek54 pkt rep za pomoc i zaangażowanie THX!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów