Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: kamerka w sp350

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    kraków
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    kamerka w sp350

    witam, mam dziwny (?) problem z kamerką w sp350, otóż w stanie gotowości tzn przy włączonej opcji kamera ale jeszcze bez "play" na wyświetlaczu mam podaną wartość czasową ok 8 min (przy karcie 1GB), zaraz po uruchommieniu zapisu dostępność czasu kurczy się do ok 20 sek. co ciekawe mogę zrobić kilka takich kilkunastosekundowych klipów... czy istnieje możliwość zmiany tej sytuacji? interesuje mnie wykonanie kilkuminutowego filmiku...

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Przed wcisnięciem play pokazuje łączne miejsce na karcie. Po wcisnięciu pokazuje ile masz miejsca (czasu) do końca klipu.

    Masz najnowszy firmware? Jeżeli tak to trzeba poczekać na następny...

  3. #3
    Awatar majstermod
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wrocław [GAJ]
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Z oprogramowaniem 1.4 czas nagrania pokazuje się prawidłowo.
    Przed nagraniem pokazuje się ile można nagrać w miejscu wolnym na karcie.
    Na karcie 512MB mogę nagrać 9minut i 20sekund. W czasie nagrywania licznik zlicza do zera. Można bez problemu nagrać jeden film do zapełnienia karty.
    Po ponownym przełączeniu aparatu w tryb nagrywania licznik pokazuje pozostały możliwy czas nagrania.
    Spróbuj wgrać nowy firmware, albo w ostateczności zresetować ustawienia aparatu.

    Przy okazji mam pytanie odnośnie tej karty 1GB.
    Acur możesz sprawdzić stoperem ile nagrywa się RAW w pełnej rozdzielczości?
    Ja mierzę czas od odgłosu zamykania migawki do momentu aż dioda przestanie mrugać, czyli czas w jakim widać na ekranie pasek z napisem "busy".
    Bez względu na kadr zawsze jest to u mnie 9,2sek.
    Mam kartę typu M.
    Chciałbym znać autentyczny wynik z karty typu H.
    Nie potrzebuję większej niż 512MB, bo robię mało RAWów, ale jakby czas się znacząco skrócił to byłbym skłonny inwestować.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Re: kamerka w sp350

    Cytat Zamieszczone przez acur
    ... mam podaną wartość czasową ok 8 min (przy karcie 1GB), zaraz po uruchommieniu zapisu dostępność czasu kurczy się do ok 20 sek. co ciekawe mogę zrobić kilka takich kilkunastosekundowych klipów... czy istnieje możliwość zmiany tej sytuacji? interesuje mnie wykonanie kilkuminutowego filmiku...
    Takie zachowanie (tzn. pokazanie początkowo dłuższego czasu, a później faktyczna możliwość nagrania 20 sekund), może dziwnie wygląda, jednak jest zachowaniem normalnym w trybie nagrania SHQ (640x480, 30 kl./sek.) i zawarte jest w specyfikacji technicznej aparatu http://www2.olympus.pl/consumer/29_S...ifications.htm . W pozostałych jakościach nagrania, aparat nagrywa już do pojemności karty. Ograniczenie czasowe do 20 sekund spowodowane jest przyczynami hardware'owymi (m.in. bufor) i jest nie do przeskoczenia, nawet przy FW 1.4 aparat zachowuje sie tak samo. Jednak na 1 karcie możesz nagrać wiele 20-to sekundowych klipów jakości SHQ, tyle, ile zmieści się w jej pamięci (jeden ma ok. 32,8 MB).
    Jack

Podobne wątki

  1. SP350 przydaje się czasem
    By Janko Muzykant in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 4.11.06, 00:24
  2. sp350 kabel
    By Polak in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 3.10.06, 09:57
  3. SP350 + Olympus T-20
    By sansaba in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.08.06, 13:50
  4. C-370 jako kamerka
    By tomino in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.07.05, 22:57
  5. Kamerka internetowa
    By BODY GARD in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 2.11.04, 10:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.