Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: Też możesz pomóc - 1% na... (i inne akcje charytatywne)

| OlyJedi Awatar Sebastian_T
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

Exclamation Też możesz pomóc - 1% na... (i inne akcje charytatywne)

Pozwalam sobie, za zgodą "szefostwa" OC, umieścić prośbę w imieniu prowadzonego przeze mnie stowarzyszenia.

Wiem, że jest ciężko, wiem, że nie każdy ma możliwość, ale mimo wszystko wychodzę z założenia, że jeśli "nie wyślę losu, nie wygram na loterii".

Równo osiem lat temu urodzili się moi synowie, bliźniaki, Andrzej i Kamil. Mieliśmy szczęście, chłopcy mimo zagrożonej ciąży i przedwczesnego porodu są zdrowi, dlatego "Komuś, kto nad nami czuwa" pragniemy się odwdzięczyć, robiąc z żoną to, co robimy - prowadząc organizację pożytku publicznego (Stowarzyszenie "Podwójny Uśmiech", www.blizniaki.net), wspierającą bliźnięta, które tyle szczęścia w życiu nie miały. Jednak samodzielne działania na dużo nam nie pozwalają... Dlatego często, tak jak teraz, zwracamy się z pomocą do naszych bliższych i dalszych Przyjaciół.

Zbliżają się przepiękne Święta. Zapewne jak co roku zastanawiacie się, co wasi najbliżsi chcieliby dostać na Gwiazdkę, co wy byście chcieli dostać? Może jakiś fajny ciuch? Broszkę lub kolczyki? Nowy telefon komórkowy? Odtwarzacz MP3?

Rafałek i Małgosia nie myślą o takich prezentach...
    Rafałek Nitkowski (http://www.blizniaki.net/rafalek-nitkowski,1299.html) marzy o tym, żeby dostać nową nóżkę... Z dotychczasowej protezy już wyrósł, i w tej chwili nie może znów chodzić...
    Rafałek ze swoim bratem bliźniakiem wychowywany jest przez samotną niepracującą mamę. A nowa proteza kosztuje 7-10 tysięcy złotych (ze wskazaniem bardziej na 10, niż na 7...), z tego NFZ zwraca niecałe 3 tysiące...
    Małgosia Suchodolska (http://www.blizniaki.net/malgosia-suchodolska,1433.html) ma nóżki końsko-szpotawe, wymagające kolejnej, czwartej już operacji - bez tej operacji jej prawidłowy rozwój nie będzie możliwy.
    Operacja wraz z rehabilitacją to 9 tysięcy złotych...
    Małgosia dodatkowo ma wadę serca i choruje na retinopatię wcześniaczą.

A teraz pomyślcie, proszę, co można kupić za, na przykład, 10 zł? Za 10 zł można kupić 1 paczkę papierosów, 2-3 butelki piwa, 4 bochenki chleba... Niedużo, prawda?
    Ale jeśli każda z osób, która czyta tę prośbę, wpłaci chociażby 10 zł na rzecz tych dzieci, zbierze się suma, za którą można kupić nową protezę dla Rafałka i sfinansować operację dla Małgosi. Sprawmy wszyscy razem, żeby te dzieci zaczęły mieć inne, bardziej przyziemne marzenia...

Więcej o naszych podopiecznych można poczytać na stronach www.blizniaki.net, menu Nasi Podopieczni.
    Jeśli zaś pragniecie wspomóc zakup protezy dla Rafałka lub sfinansowanie operacji Małgosi - wystarczy wpłacić nawet kilka złotych na konto Stowarzyszenia:

"Podwójny Uśmiech" Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt
    ul. Grochowska 56/76
    04-282 Warszawa

Numer konta: 75124010661111001015539811

z dopiskiem: "Na leczenie Małgosi" lub "Na leczenie Rafałka". Wszystkie wpłacone w ten sposób środki będą przekazane na te cele.

Wpłaty można też dokonać bezpośrednio, za pomocą serwisu DotPay, wchodząc na stronę konkretnego naszego podopiecznego (również na stronie Rafałka i Małgosi jest taka możliwość), lista podopiecznych znajduje się tutaj: http://www.blizniaki.net/podopieczni,dc27.html

Mam nadzieję, że nie uznacie tej mojej prośby za zaśmiecanie forum. Dla mnie, dla nas, każda pomoc (nie tylko finansowa, ale i np. informacyjna) się liczy i ma ogromne znaczenie.

Pozdrawiam serdecznie,
    Sebastian Tkacz
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 20.01.10 o 21:52
    Sebastian_T

Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Przyklejam, bo to ważne jest.
    Większa niż mysikrólik - radość mysikrólika | Mój fotowątek | Na co dzień tworzę dom utkany z marzeń

Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PioRo Zobacz posta
    Mysi, możesz podać adres pocztowy?
    Mam dużo rzeczy dla małych ludzi - część już wyrzuciłem niestety...
    Chętnie poślę coś tam, gdzie to jakoś sensownie wykorzystają...
    Proszę bardzo:
    Schronisko dla Kobiet i Matek z Dziećmi
    Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta
    ul. Strzegomska 9
    53-681 Wrocław
    tel. (0-71) 355-44-66
    całodobowo

PS Ja dowiedziałam się częściowo z telewizji i częściowo ze strony Centrum Praw Kobiet, bo szukałam, gdzie mogę oddać rzeczy. Zależało mi, aby nie trafiły na handel do lumpeksów, ale do kobiet, które je rzeczywiście potrzebują. Pierwotnie miał być to Dom Małego Dziecka, ale tam dostają transporty całe i powiedzieli, że mają jeszcze w magazynie. Zadzwoniłam, więc do schroniska na Strzegomskiej. Obecnie mają tam pod opieką m.in. matkę z 3 miesięcznym niemowlęciem, więc na pewno skorzystają. Zajmują się kobietami, ofiarami przemocy w rodzinie. Oprócz ciuszków można też dać inne dary, a przynajmniej tak zrozumiałam, bo oddałam jeszcze nosidełko i odzież ciążową, a pani prowadząca była b. zadowolona.

Najlepiej jeszcze zadzwoń i upewnij się jak z przesyłkami pocztowymi. Czy wysyła się je na ten adres. A dlaczego tak mówię? Bo schronisko wygląda tak:

brak słów... pijakom i bandytom zostawia się mieszkania, a kobiety z dziećmi do baraków.
    Większa niż mysikrólik - radość mysikrólika | Mój fotowątek | Na co dzień tworzę dom utkany z marzeń

Mieszka w
    radlin
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

Dwuletni Karolek potrzebuje pomocy

Pozwalam sobie zamieścić temat , dotyczący pomocy dla niespełna dwuletniego Karolka ,
    na stronie www.pomocdlakarola.pl znajdziecie informacje dotyczące choroby chłopca, oraz apel rodziców o pomoc , ma on bardzo ciężki przypadek guza który narasta nad lewym oczodołem ,

Wszelka pomoc, jest na wagę złota.

Jak możecie pomóc ?

jako najbardziej prosta forma - prześlijcie proszę ten apel o pomoc, zamieście na waszych stronach internetowych, lub forach z których korzystacie

Możecie ofiarować swój 1 % podatku
    Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"
    50-368 Wrocław
    ul. O. Bujwida 42
    tel./faks +48 71 372 36 09
    e-mail: fundacja@naratunek.org
    REGON: 931533690 NIP: 897-14-01-390 KRS: 0000086210

wpłacić darowiznę na Karola leczenie na subkonto w Fundacji:

Bank Millennium SA 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
    Z dopiskiem „dla Karola Jasiczka"

lub dokonać wpłaty na leczenie bezpośrednio na konto mamy Karola:

Ewelina Mazur
    ul. Rapackiego 20c/7
    59-400 Jawor
    nr konta 78 1020 3017 0000 2602 0223 5505
    Z dopiskiem „pomoc dla Karola"

Nie liczy się kwota lecz chęć pomocy

Karol liczy na wasza pomoc !

Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez garnooh ; 19.01.10 o 20:41

Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Z tym chłopcem Danielek leżał na jednym oddziale. Tym bardziej nie mogę się pogodzić z tym wszystkim i proszę o pomoc dla nich. To cierpienie dziecka jest okrutne... Szczerze powiem, nie wiedziałam wychodząc ze szpitala, że jest to choroba nieuleczalna... ostatnio tylko zobaczyłam reportaż w regionalnej telewizji.

Rodzice rocznego Eryka z Tuszyna koło Dzierżoniowa proszą o pomoc. U chłopca została wykryta choroba Menkesa, nazywana chorobą kręconego włosa.
    W Polsce odnotowano tylko 5 takich przypadków. Osoby cierpiące na tę rzadką chorobę mają poważne problemy z poruszaniem się, cierpią na zaburzenia układu nerwowego, mają problem z utrzymywaniem właściwej temperatury ciała.

nieaktualne - Eryczek zmarł 29.09.2012

Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 10.12.12 o 16:50

| OlyJedi Awatar rafrog
    Mieszka w
    lubelskie
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

1% podatku dla Szymona

Szymon Ulanowski - urodził się 13 XII 2007 r. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W 29. tygodniu ciąży zdiagnozowano u niego złożoną wadę serca- krytyczne zwężenie zastawki aortalnej.

Dzięki wspaniałym lekarzom Szymon żyje. Niestety czeka go kolejna operacja. Kosztowna operacja. Piotr Ulanowski (fotograf) - tata Szymona prosi o pomoc.

Sam, jestem ojcem i wiem co czują rodzice Szymona, dlatego na pewno włączę się w pomoc dla chłopca. Ty też możesz. Zachęcam.

Więcej... http://ulanowskiszymon.blogspot.com
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria

1% dla Julki

Hej

Znam dziewuszkę i rodziców Julki, strasznie urocze dziecko.
    Zrobiłem im nową strone, w tym roku przekażę im 1 % i pomyślałem
    że kogoś z Was też zachęcę...

Julia od urodzenia cierpi na bardzo rzadką chorobę o nieznanej przyczynie: ARTHROGRYPOSIS MULTIPLEX CONGENITA
    - płodowe zbliznowacenie mięśni .
    W przypadku naszej córeczki objawia się ona bardzo silnymi przykurczami wszystkich stawów kończyn oraz zanikiem mięśni, szczególnie rączek.

Pocieszające i dające nadzieję jest to, że choroba ta nie ma charakteru progresywnego. Stan dziecka może ulec znacznej poprawie , pod warunkiem bardzo intensywnej i systematycznej rehabilitacji kilka razy dziennie oraz (często nieuniknionego) leczenia operacyjnego. Konieczne jest również stosowanie zaopatrzenia ortopedycznego ( łuski, szyny, ortezy itd.)....
    reszta informacji na stronie www

http://juliazakrocka.pl/index.html

http://juliazakrocka.pl/album1/images/17.jpg
    http://juliazakrocka.pl/album1/images/65.JPG
    http://juliazakrocka.pl/album1/images/52.JPG

a jesli ktos jest chetny żeby sobie coś doczytać w histrorii strony Julki to odsyłam na starą stronkę strasznie brzydka - ale jest jakiś ciąg wiadomości od dawna

http://juliazakrocka.pl/ZRZUT%20Z%20SERWERA/

| OlyJedi Awatar fotoamator2891
    Mieszka w
    Nysa
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

1% Tomek

Witam,
    Od 3 lat dokucza mi odleżyna, jestem zmuszony przyjmować leki na stale z powodu ogólnego mojego stanu zdrowia. Ponoszę ogromne koszty związane z zaopatrywaniem się w środki opatrunkowe i wspomniane wcześniej leki. W tej chwili jestem członkiem stowarzyszenia które posiada numer KRS i dzięki temu można dla mnie przeznaczyć na wyżej wymienione cele 1% podatku. Czy Ty i Twoi znajomi moglibyście mi pomoc? Pozdrawiam

http://img180.imageshack....73/1podatku.jpg

Proszę kliknij ten link. Tam są niezbędne informacje do przekazania 1%. Bardzo dziękuję
    PENTAX k-r
    http://tomaszpszonak.net/

---------------
    Pozdrawiam
    Tomek

| OlyJedi Awatar Qben
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

Apel do forumowiczów o pomoc!

Witam. Wiem, że może to nie wątek na forum, ale tragedia dotknęła bliskich mi ludzi (rodzina) i z racji tego zwracam się do forumowiczów posiadających konto na portalu wykop.pl o dodanie do wykopalisk linka. Z tego co zaobserwowałem co jakiś czas przewijają się tego typu apele, z pozytywnym skutkiem. Każda forma pomocy jest na wagę złota. Poświadczam autentyczność tego apelu.

Proszę użytkowników o dodanie i wykopanie linku

http://gim.zambrow.com.pl/mateusz.html

U 13 letniego Mateusza rozpoznano "guza hormonalnie czynnego przestrzeni zaotrzewnowej z obecnością przerzutów w kościach czaszki". Mateusz jest aktualnie leczony chemioterapią w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Wkrótce czekają go konsultacje w Centrum Onkologicznym w Gliwicach i dalsze leczenie w klinikach onkologicznych. Chcemy pomóc naszemu Koledze m.in. pomagając w finansowaniu kosztów związanych z jego leczeniem.
    Wpłaty środków finansowych prosimy dokonywać na

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Rehabilitacji Wsparcia Społecznego i Samorządności "SZANSA"
    nr konta PKO BP Zambrów 75 1020 1332 0000 1002 0028 1212
    z dopiskiem "DLA MATEUSZA".

Stowarzyszenie "Szansa" jest organizacją pożytku publicznego KRS NR 0000042927, na której to konto, możemy przekazać 1% naszego podatku.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    proszę o wykopywanie!
    http://www.wykop.pl/link/304643/przy...alce-z-choroba
    Ostatnio edytowane przez Qben ; 24.02.10 o 10:47 Powód: Automatyczne scalenie postów

Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    PAULINA WYGRAŁA Z CHOROBĄ!!!

http://kpaulinka.republika.pl

Dostałam dzisiaj na maila od innej doktorantki ten dramatyczny apel

Jesteśmy rodzicami 15-letniej Paulinki.

24 kwietnia 2010 roku nasza córcia została przyjęta do Kliniki Onkologii
    i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Po wstępnych badaniach wysunięto podejrzenie ostrej białaczki wikłanej sepsą i DIC (zespół wykrzepiania śródnaczyniowego). W ciągu kilkunastu godzin jej stan tak bardzo się pogorszył, że następnego dnia została przewieziona na Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej i Anestezjologii z rozpoznaniem: niewydolności oddechowej, zespołu hemofagocytarnego w przebiegu wirusa EBV, ciężkiej sepsy, podejrzeniem ostrej białaczki i zapaleniem płuc. Stan ten określono jako bardzo ciężki. Po 10 dniach pobytu na OITD, gdzie lekarze ”wyciągnęli” Paulinkę ze stanu bardzo ciężkiego, została przekazana do dalszego leczenia na Oddział Hematologii Dziecięcej
    z rozpoznaniem: zespołu hemofagocytowego, zakażeniem EBV i zapaleniem wątroby
    z cholestazą.

Rozpoznany Zespół Hemofagocytarny to ciężka choroba zagrażająca życiu. Nieleczona prowadzi do śmierci.
    Obecne, immunosupresyjne i chemioterapeutyczne leczenie Paulinki, prowadzone jest według protokołu HLH-2004 i będzie trwało 40 tygodni. Koszt leczenia, który spadnie na nas, rodziców, to kwota ok. 10 tysięcy złotych miesięcznie.
    Paulinka ma założone konto w Fundacji :
    „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

ul. O.Bujwida 42

50-368 Wrocław

Bank Millenium S.A.

11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

tytuł wpłaty: „ Dla: Pauliny Kondraciuk”

Ze łzami w oczach prosimy o pomoc. To dla nas bardzo przykre i jednocześnie wstydliwe, że musimy zwracać się do Państwa o wsparcie finansowe, ale nie stać nas na pokrycie wszystkich kosztów leczenia naszego dziecka.
    My, rodzice Paulinki i jej dziesięcioletnia siostra, bardzo ją kochamy i bardzo za nią tęsknimy. Tak bardzo pragniemy, aby Paulinka miała szansę na wyleczenie i mogła już wrócić do domu. Aby była z nami.
    Kto zna Paulinkę ten wie, że jest bardzo dobrą istotką.

Piotr i Aleksandra Kondraciuk
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 31.10.11 o 21:42