Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Obiektyw OM

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    60
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Obiektyw OM

    Z pewnością temet już był, ale mi nie działa wyszukiwarka postów, ani pod firefox, operą ani IE. Jakbyście mogli mi podlinkować posta to byłbym wdzięczny.
    Pytanie dotyczy obiektywów manualnych. Szukam czegoś jasnego (1,4 lub 1,. Czy jakość szkieł OM 1,4 lub 1,8 jest porównywalna z kitami ZD14-42 ZD 40-150 (ciemny)? Czy jak dokupię przelotkę 4/3 => OM to światłomierz będzie działał? (czy jak ustawię przesłonę to sam dobierze iso i czas?). Z góry dzięki za odpowiedz.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    368
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    [....Czy jak dokupię przelotkę 4/3 => OM to światłomierz będzie działał? (czy jak ustawię przesłonę to sam dobierze iso i czas?). Z góry dzięki za odpowiedz.[/QUOTE]

    ... dobierze czas do ustwionego prze Ciebie ISO i przesłony. pozdrawiam hb

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bartek2807 Zobacz posta
    Szukam czegoś jasnego (1,4 lub 1,. Czy jakość szkieł OM 1,4 lub 1,8 jest porównywalna z kitami ZD14-42 ZD 40-150 (ciemny)?
    Jakość nie jest porównywalna. OMy są genialne, a kity jak to kity. Olkowe i tak są bardzo przyzwoite w porównaniu do kitów innych firm.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Posty
    623
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Bedzie działal światłomierz jak i czas A
    Jestem taką marionetką nieasertywną
    "Pojęcie szumu jest pojęciem względnym."

  5. #5
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    50/1.4 jest dużo wyższej jakości niż kit. Wydaje mi się ostrzejszy niż kity czy 14-54. I plastyka, w sensie sposób rysowania, oddawania nieostrości jest dużo ładniejszy.

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    60
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Czy jakość szkieł OM 1,4 i 1,8 jest porównywalna z Sigmą 1,4 HSM 30mm lub 50 mm (cena 1900zł)?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Krótszą miałem jedynie chwilę w rękach, długiej nawet nawet nie widziałem, więc nie powiem, mogę jedynie powiedzieć, że OM 50/1.4 zabija ostrością, pięknie rysuje i zasadniczo nie trzeba chyba nic więcej. Do pozowanego portretu jak znalazł, masz w końcu czas na ostrzenie, a przy przysłonie rzędu f/1.4 i tak niełatwo korzystać z af, więc.. : )

  8. #8
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez HrabiaMiod Zobacz posta
    Krótszą miałem jedynie chwilę w rękach, długiej nawet nawet nie widziałem, więc nie powiem, mogę jedynie powiedzieć, że OM 50/1.4 zabija ostrością, pięknie rysuje i zasadniczo nie trzeba chyba nic więcej. Do pozowanego portretu jak znalazł, masz w końcu czas na ostrzenie, a przy przysłonie rzędu f/1.4 i tak niełatwo korzystać z af, więc.. : )
    Potwierdzam w całej rozciągłości zalety 1.4 OM jakiś czas go miałem , ostatnio trafiłem na 1,2 / 55 OM -był minimalnie lepszy, więc 1,4 poszedł do blskiego kolegi , który też się nie może nim nacieszyć (miał wcześniej OM 1,8 ).
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 13.11.09 o 08:23

  9. #9
    Awatar onkiel
    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    28
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Witam, a mam pytanie dotyczace obiektywu OM, wiem ze potrzeba przejsciowke, macie moze jakis zaufane zrodlo zeby nie kupowac w ciemno a potem sie okazuje ze to podroba? a i jeszcze inna sprawa czy po zastosowaniu przesciowki zmienia sie ogniskowa?? zamiast np 50mm jest 60mm czy pozostaje ta sama ogniskowa. pytam bo jestem nowy w tym systemie i chcialbym wiedziec czy przejsciowka powoduje jakies zmiany w ogniskowej.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez onkiel Zobacz posta
    Witam, a mam pytanie dotyczace obiektywu OM, wiem ze potrzeba przejsciowke, macie moze jakis zaufane zrodlo zeby nie kupowac w ciemno a potem sie okazuje ze to podroba? a i jeszcze inna sprawa czy po zastosowaniu przesciowki zmienia sie ogniskowa?? zamiast np 50mm jest 60mm czy pozostaje ta sama ogniskowa. pytam bo jestem nowy w tym systemie i chcialbym wiedziec czy przejsciowka powoduje jakies zmiany w ogniskowej.
    Ogniskowa oczywiscie pozostaje taka sama, przejsciówka tylko oddala obiektyw od matrycy na poządana odległość. Przecież oto chodzi żeby była podróba bo oryginał jest ok 7x droższy a i tak jest to tylko kawałek metalu.

Podobne wątki

  1. Obiektyw do SP-600 UZ
    By przekupiony in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.12.10, 23:58
  2. Obiektyw w SP-590 uz
    By Piotrek1405 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28.07.10, 11:05
  3. obiektyw 14-45 a 14-42
    By absolon in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 3.05.07, 16:22
  4. Obiektyw
    By Raven in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.08.04, 23:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.