Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pytania o dodaki (Olymp 590uz)

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    65
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Pytania o dodaki (Olymp 590uz)

    Witam, mam nadzieję, że mnie nie zbijecie, że zakładam nowy wątek
    Było już kilka odpowiedzi na moje pytania, ale jednak wolałabym o szersze wypowiedzi.

    Moje pierwsze pytanie dotyczy makrofoto, a raczej co dokupić aby ulepszyć ten dział. Soczewki czy jakis konwerter?
    Na forum znalazłam również temat o raynox`ie-250. Potrezbuję właśnie czegoś takiego w granicach cenowych do 300zł.

    Dwa jeżeli chodzi o filtry to jakiej firmy najlepiej kupować. Chodzi mi głównie o połówkowe, rybie oka i gwiazdki. I teraz tak czym kierować się przy zakupie. Głównie mi chodzi tutaj o ceny bo z tych samych firm te "same filtry" mają tą inną cenę.

    I ostatnie. Jak Olympus reaguje podczas deszczu? Kiedy pada mogę go na jakiś krótki czas wyjąć żeby zrobić zdjęcie czy jest to raczej niewskazane? :>

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

    PS. mam jeszcze takie pytanie z olków sp takich w granicach 700 zł jakie modele polecacie?

  2. #2
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    byla tego tona na forum- masz racje.
    jesli chcesz wiedziec wiecej, niz to co sie do tej pory przewinelo przez forum, to zadaj konkretne pytania: dostaniesz konkretne (szerokie?) odpowiedzi.
    podaj tez konkretne przyklady filtrow jakie ci chodza po glowie.
    a co do deszczu i olka- moj prycha.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    65
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    wydaje mi się ze postawiłam dwa wyraźne pytania i z ospowiedzią na nie nie powinno być problemu bo zaznaczyłam czego dokładnie potrzeba mi do szczęścia.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez HDaisy Zobacz posta
    Moje pierwsze pytanie dotyczy makrofoto, a raczej co dokupić aby ulepszyć ten dział. Soczewki czy jakis konwerter?

    Dwa jeżeli chodzi o filtry to jakiej firmy najlepiej kupować. Chodzi mi głównie o połówkowe, rybie oka i gwiazdki. I teraz tak czym kierować się przy zakupie. Głównie mi chodzi tutaj o ceny bo z tych samych firm te "same filtry" mają tą inną cenę.

    I ostatnie. Jak Olympus reaguje podczas deszczu? Kiedy pada mogę go na jakiś krótki czas wyjąć żeby zrobić zdjęcie czy jest to raczej niewskazane? :>

    PS. mam jeszcze takie pytanie z olków sp takich w granicach 700 zł jakie modele polecacie?
    Ja tu widzę 4 pytania, ale może liczyć nie umiem...

    1) soczewki sobie daruj ze względu na jakość optyczną, możesz Raynoxa spróbować, z dużym zoomem powinien dać bardzo fajne rezultaty

    2) dobrej i znanej firmy, daruj sobie King i podobne, sprawdzone są Marumi, B+W, Hoya i jeszcze trochę innych; co do gwiazdek, mam Marumi bodajże [a ja tam wiem, musiałabym poszukać], ale ogólnie fajna sprawa, ja tam polecam o ile efekt się podoba Cena - im wyższa tym lepsza jakość. Ale ja bym >100zł raczej nie wydawała. Rybie oko i szerokie konwertery/ błędnie filtry to utrata jakości i kasy... Połówki - byyyło, poszukaj, nie nakręcane.

    3) ja tam używam, i E-330/E-30 i kompakta swojego/taty, chusteczka pod ręką i coś się zrobi, ale jak logika podpowiada, woda+elektronika = nie lubią się...

    4) nie wiem, nie odpowiem - co Ci w tym nie pasuje?
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    65
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    oj. odpisywalam na 2 rozne rzeczy i w tym sie kopnelam. w sumie to nie mial by byc aparat dla mnie. to mial byc prezent i dlatego ta granica cenowa.

    dzieki wielkie za odpowiedz

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    65
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    mam pytanie czy poza raynox`em 250 jest cos podobnego? o tym samym przeznaczeniu tylko innel firmy lepsze?

Podobne wątki

  1. SP-590uz
    By pietrek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2.08.09, 23:41
  2. Olymp-Gallery
    By Olymp in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.07.07, 11:35
  3. ilosć zdjec w olymp 545 ???
    By compaq in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27.04.07, 20:24
  4. Olymp c-4000 brudna soczewka
    By paszczol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.12.06, 00:45
  5. ciemne zdjęcia Olymp. c-500
    By Malgi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18.09.05, 19:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.