Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Szeroki świat - zaprzyjaznianie sie z 9-18

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    84
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Wszystko fajnie, ale:
    - dlaczego fotka nocna tak spaprana, na dużej dziurze - czyżby z ręki?
    - fotki z UWA się prostuje, mniej lub bardziej
    Zdjecie oczywiscie ze statywu - nie mam tak pewnej reki
    Co do dziury - to kwestia czasu
    Poprostu na placu sa takie ruchliwe tlumy, ze aby utrafic zeby nikt nie wlazl wprost przed obiektyw to... Dlatego staralem sie uzyc jak najkrotszego czasu. A to nawet przy pelnej dziurze 2 s + 2 s samowyzwalacza daje 4 s.
    IMHO 9 (18 ) to jeszcze nie UWA. 7 to tak, ale 9?
    A co do prostowania - co masz konktetnie na mysli? Pion naroznika budynku? Czy odkrzywianie ogolnej geometrii zdjec? Jezeli to drugie - to jestem przeciwnikiem, zwlaszcza w kontekscie faktu, ze zalaczone zdjecia maja obrazowac ekety z tego konkretnego szkla...

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Zimno było w Wenecji o tej porze roku?
    Tak srednio. W dzien kilkanascie stopni. W sloncu cieplo, w cieniu chlodno. Wieczorami juz zimniej, ale do przezycia (bez przymrozkow).

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Odnośnie zmian sprzętu, to czy pakowanie większej kasy w 4/3 ma obecnie sens każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Widać wyraźnie że wciąż zwodzą użytkowników (kolejne modele nie przynoszą wyraźnej poprawy jakości obrazu) a para poszła w gwizdek m4/3. Trudno się dziwić, system micro przyniesie im ogromną monetę o ile jego też nie zamulą.
    Ja dosc swiadomie wybralem 4/3 kilka lat temu i jestem zadowolony. Nie potrzebuje jakosci "reklamowej", i zalety systemu przewazaja dla mnie nad wadami. Chwile sie zastanawialem nad zmiana na sonolte, ale zrezygnowalem. Ja potrzebuje mozliwie niewielkiego i lekkiego aparatu ze stabilizacja i LV, a tych nowych malych alf calkowicie nie umiem zlapac (zreszta e-620 niestety tez nie - i dlatego padlo na niestety wiekszy e-30). No i u olka mam wystarczajaco dobre dla mnie szkla w zjadliwej cenie. No prawie wszystkie, bo mam jeszcze apetyt na 50-200 i 7-14 (zamiast 9-18 ) - ale na razie sa dla mnie za drogie. Ale moze uda sie kiedys upolowac uzywane 50-200 bez SWD w rozsadnej cenie...

    pozdr.
    JBr.
    Baza fotografii krajoznawczej - www.foto-baza.pl - foto@foto-baza.pl
    Aktualnie 12 533 zdjęcia z 19 krajów.
    Wydawnictwa autorskie: http://www.foto-baza.pl/index.php?menu=autorskie

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Rydułtowy
    Posty
    225
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Mam tez ten obiektyw i na niektórych zdjęciach brzegi wychodzą mi mocno nie ostre. U ciebie tego nie widzę. Masz też takie? Albo coś z moim egzemplarzem jest nie tak?

  3. #13

  4. #14
    | OlyJedi Awatar rafakk
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    139
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Utopielec u mnie żyleta w rogach na 9mm choć pewnie zależy od przysłony. W każdym razie jeśli jest nieostro to na pewno nie rzuca się w oczy. Na f5,6 jest na pewno ok.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Takaszi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    119
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez utoplec Zobacz posta
    Mam tez ten obiektyw i na niektórych zdjęciach brzegi wychodzą mi mocno nie ostre. U ciebie tego nie widzę. Masz też takie? Albo coś z moim egzemplarzem jest nie tak?
    Witam, Powiem tak UPSsssssssssss, a już chciałem kupić. Zwłaszcza, że znajomy do Usia na początku przyszłego roku w podróż służbową się wybiera. A tu taka niepewność się zakrada. Napiszcie coś więcej o tej nieostrości. Może jakieś zdjęcia dla porównania, ewentualnie pomiar głębi ostrości i regulacja w serwisie? No teraz to mnie nastraszyliście.
    Olympus E-510 Double Kit, Zuiko Digital 14-54mm, Samyang 500mm F6.3 i nadal Olympus Camedia C-4000 ZOOM + KING UV 52 mm.

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Twoja kasa, ale... ja bym się 10 sekund nie zastanawiał. To co kolega opisał to musi być odosobniony przypadek. Mnie się takie coś nigdy nie przytrafiło.
    To jest naprawdę świetny obiektyw.
    Było gdzieś na forum pytanie czy ostrość z kitowego i 9-18 jest porównywalna. Wtedy odpowiedziałem, że tak. Ale zdarzyło się, że w jednym dniu używałem obu tych obiektywów - no i poziom wyostrzania w kitowym musiał być o niebo wyższy.
    Poniżej masz przykłady z daleka i bliska. Na ostatnim popatrz na fakturę ścian na brzegach i w rogach zdjęcia.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	230444p6204379i.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	190,2 KB
ID:	25905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	213442p6204242i.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	200,0 KB
ID:	25906   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	092949p6204189.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	238,2 KB
ID:	25907  
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #17

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    62
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    odnośnie 9-18

    Witam

    w wątku "warto czy nie warto" wrzuciłek kilka fot z Tatr z 9-18.

    Pozdrawiam
    ZbiKot
    entuzjasta fotografi, gór, i żeglarstwa
    E-1; ZD9-18; 14-54; 50-200; 50; FL36

Podobne wątki

  1. szeroki kąt na m42
    By SkateAndDestroy in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.07.10, 16:53
  2. tani szeroki kąt
    By Syd Barrett in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12.02.09, 16:50
  3. Tani szeroki kąt.
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 22:20
  4. e330 i szeroki kąt
    By dobrzyk in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24.06.07, 16:46
  5. szeroki obiektyw
    By slo in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.08.04, 18:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.