Strona 19 z 19 PierwszyPierwszy ... 9171819
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 190

Wątek: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

  1. #181
    | OlyJedi Awatar wuzet
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Rzeszów / Maidstone
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    czmielek, ja bym tego tak skrajnie nie określał
    Na poważnie , to po pierwsze nie każdy ma warunki na ciemnie, np. ja ... i co w takim razie, mam nie robić na kliszy, chociaż to bardzo lubie ? Półśrodek to skan i wydruk. Nie mam innego wyjścia. Nie ukrywam że z tym drukowaniem to te różnie bywa. Inna sparwa że wcale nie uważam za coś nagannego, jeśli ktoś kończy na skanowaniu. w sumie takie nam też i czasy nastały. Duża część a często całe audytorium naszych zdjęć jest w sieci. Troche to wszystko zmienia sie wokół nas, w zawrotnym często tempie.

  2. #182
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    Wuzet spróbuj a się wciągniesz gwarantuje ci to na 100%. Ciemnie mozna rozłożyć w 10 minut w łazience. Powiększalniki do średniego formatu maja niewielkie rozmiary i mieszczą się w pomieszczeniach 1,5 na 1,5. Świetnie pasuja na pralkę Tych którzy robia na kliszy zawszę chwalę ale po prostu zachęcam do odbijania. Proces jest bardzo prosty i nakłady finansowe nieduze. Satysfakcja gwarantowana a odbitki tez mozna skanowac i to na duzo tańszych skanerach

  3. #183
    | OlyJedi Awatar wuzet
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Rzeszów / Maidstone
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    Nie musisz mnie do tego przekonywać. Ale ciemnia to moj plan po powrocie do kraju, Nie tutaj.

  4. #184
    | OlyJedi Awatar piozet
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    354
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    Cytat Zamieszczone przez czmielek Zobacz posta
    Odbitka na papierze to dopiero jest satysfakcja
    Oj tak...

    ---------- Post dodany o 01:56 ---------- Poprzedni post był o 01:47 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Po nalaniu wywolywacza dobrze jest delikatnie popukac koreksem w podloze. Wyplyna ewentualne pecherzyki powietrza od razu.
    "Bardzo prawidlowe podejscie."

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Mozna wyciaganie koncowki pocwiczac w rekawie od wlasnej kurtki.Wkladajac rece z obu stron.Nawet przy ostrym swietle jest tam ciemno-naprawde.
    Prawda. To wbrew pozorom proste i bardzo skuteczne rozwiązanie. A jak ktoś chce być "profi" to nawet sam rękaw w tym celu wyprodukowany można nabyć.
    A i szkód potencjalnie mniej niż w nieznanym ciemnym pomieszczeniu, gdzie szuka się włącznika światła robiąc małą demolkę

  5. #185
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    czmielek, dla mnie to pierwszy krok, tzn. wywołanie negatywu, docelowo tak jak wspomniałeś odbitki (skanowanie tylko jako opcja), thx.

    Na początek kupiłem taki papier ILFORD RC XPRESS MGP - półmatowa perła, macie jakieś sprawdzone maty?
    Ostatnio edytowane przez fotomic ; 8.11.13 o 09:26
    było sobie życie

  6. #186
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    czmielek, dla mnie to pierwszy krok, tzn. wywołanie negatywu, docelowo tak jak wspomniałeś odbitki (skanowanie tylko jako opcja), thx.

    Na początek kupiłem taki papier ILFORD RC XPRESS MGP - półmatowa perła, macie jakieś sprawdzone maty?
    Papier RC czyli plastik jest dobry na poczatek zabawy. Jest dośc tani, łatwo się suszy i nie wymaga długiego płukania... Papier który zakupiłes jest zmienno gradacyjny i możesz sam ustalać jego kontrast za pomocą filtrów kolorowych lub głowicy kolorowej... Papier kartonowy potocznie zwany "barytem" daje najlepsze rezultaty ale wymaga niestety dośc kłopotliwego suszenia i długiego płukania... Jeżeli zalezy ci na fajnym plastikowym macie to polecam "perłę" fomy lub jeszcze lepiej świetnego adoxa "perła" lub mat. Ilford express mi osobiście nie lezy ponieważ ma zbyt wiele przyspieszaczy w emulsji i obraz praktycznie pojawia się od razu podczas wołania. Ja lubie papiery wolniej pracujące. Na przykład Ilford MGV ale to juz 2x taka cena jak za fomę czy świetnego Kentmere easy print który nie odstaje jakością.
    Ostatnio edytowane przez czmielek ; 8.11.13 o 16:27

  7. #187
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    Wszyły dwa pierwsze negatywy! jest zajebiaszczo! normalnie niesamowita radocha.
    było sobie życie

  8. #188
    | OlyJedi Awatar wuzet
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Rzeszów / Maidstone
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    podziel sie tą radością i pokaż

  9. #189
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    Cytat Zamieszczone przez wuzet Zobacz posta
    podziel sie tą radością i pokaż
    Właśnie się zastanawiam nad skanerem, lub innym sposobem "cyfryzacji" zdjęć. Bo główny format wyjściowy to będzie po prostu odbitka
    było sobie życie

  10. #190
    | OlyJedi Awatar wuzet
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Rzeszów / Maidstone
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    Skan z odbitki będzie najtańszy, bo zrobisz na "każdym" skanerze.

Podobne wątki

  1. BGF Negatyw
    By Maestro1984 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.11.10, 15:51
  2. E-620 - wrażenia po przejściu z E-510
    By pajkert in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 28.01.10, 12:44
  3. E-510 + 12-60 SWD wrażenia
    By imacandi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 25.08.09, 16:37
  4. Pierwszy wywołany negatyw
    By Smerf Maruda in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26.07.08, 22:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.