Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Potrzebny monitor

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NightCrawler Zobacz posta
    Najlepiej by było mieć kogoś we Wrocławiu kto by odebrał osobiście i na miejscu sprawdził monitor.
    W sumie powoli się zastanawiam nad tym nec'kiem albo nas eizo s1921.
    Choć na razie czekam bo coraz więcej osób z forum chce sprzedać monitory :P
    No za ten Eizo S1921, miesiąc temu 1700 złociszy wydałem, całkiem nowy. Może przepłaciłem, ale 5 lat gwarancji.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  2. #12
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Gdyby nie utrata pracy to moze bym sie wykosztowal... w tej chwili liczy sie kazdy grosz.
    A tak to jakie wrazenia? Bo caly czas mysle...
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    Coś chyba czas na monitory nadszedł i mój dwu i pół letni LG chyba poległ. Muszę włączać komputer od trzech do dziewięciu razy aby zaskoczył. Jak pamietam to gwarancja chyba była 36 m-cy ale gdzieś podczas porządków wywiało opakowanie z papierami w środku. Przekonany jestem, że raczej nie uznaja gwarancji i nie wiem jaki może byc koszt naprawy dlatego wstrzymuję się z konkretnym wyborem do czasu odpowiedzi na wszystkie związane z tym kwestie. Na razie jadę na stareńkim CRT na którym niczego nie jestem pewien od kolorystyki po ostrość więc na razie daję sobie na wstrzymanie. Mam nadzieję, że nie potrwa to długo.
    pozdrawiam Wiejo

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Podłącze się pod bieżący watek monitorowy.
    Właśnie przytargałem NECa EA 231WMi
    http://www.nec-display-solutions.pl/...&id=1689&tab=1

    Podłączyłem i moje uczucia są "ambiwalentne" w porównaniu do obecnego Sony HX-95 1280x1024 PVA.

    Rozdziałka 1920x1080 robi wrażenie - ale głownie na pulpicie
    Przy zdjęciach 4/3 zysk w wielkości jest żaden - zostaje miejsce po boku na narzędzia. Plusem jest możliwość ustawienia dwóch zdjęć obok siebie np w oknie PSE

    Okrutnym wypasem w Sony jest regulacja - oprócz jasności i kontrastu- regulacja intensywności podświetlenia matrycy. w NECu tego brakuje.

    Oba maja czujnik oświetlenia, musze go ujarzmić w NECu
    NEC ma też pierdyliard funkcji 'ekologicznych" łącznie z obliczaniem "równoważnika węglowego" zaoszczędzonej energii.
    Sony ma lepsze głośniki - bo to 2+1.Oszczędza miejsce na biurku

    NEC ma piwota i normalną oddzielną regulację góra-dół i pochylenia. SONY zaś dziwną nogę "twist" gdzie wysokość zmienia się wraz z pochyleniem.

    Osobna kwestię stanowią wejścia
    Sony ma 1x DVI-D i 2xD-SUB.
    NEC zaś- 1x DVI-D, 1x D-SUB i cholerny Display Port.
    Dla mnie to porażka- LCD z natywna rozdziałką Full HD nie ma HDMI...

    Moja karta graficzna ma HDMI- miałem nadzieje podłączyć oba monitory cyfrowo. A tu niestety jeden wisi na D-subie, przez co bezpośrednie porównania tracą sens.

    Jak na razie mam kłopot z regulacją ("kalibracją") monitora.
    Mam czas do środy na decyzje- zostawić NECa czy nie
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Okrutnym wypasem w Sony jest regulacja - oprócz jasności i kontrastu- regulacja intensywności podświetlenia matrycy. w NECu tego brakuje.
    W monitorach LCD regulacja "jasność" to zazwyczaj właśnie regulacja podświetlenia matrycy.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Chyba tak, w danych o monitorze?
    Nie znalazłem tego licznika
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    W monitorach LCD regulacja "jasność" to zazwyczaj właśnie regulacja podświetlenia matrycy.
    W Soniaczu można regulowac osobno jasność, kontrast i podświetlenie. Efekt widoczny.

    Mam problem "osiołkowi w żłoby dano"
    Obraz ze starego Soniacza ciągle podoba mi sie "bardziej". Nawet po D-Subie
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #18

    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    kujawy
    Posty
    102
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Thumbs up Jaki monitor ?

    Kilka lat zwlekałem zakup monitora LCD, ponieważ bałem się jakości wyświetlanych barw. Długo też medytowałem jaki monitor może spełnić moje oczekiwania by za niewielkie pieniądze być w pełni zadowolonym. Brałem pod uwagę przodujące firmy monitorów w cenie do 3 tyś. zł. Jednak po zweryfikowaniu kilku monitorów w tym przedziale cenowym okazało się że to nic nadzwyczajnego. Ceny dobrych panoram zaczynają się od blisko 5 tyś. zł. I dobrze że wpadłem na inne rozwiązanie, dzięki któremu jestem o wiele bardziej zadowolony niż z nowego 24 Calowego monitora. Kupiłem dwa jednakowe monitory NEC MultiSync LCD 2170NX w cenie: 750 zł, za sztukę i roczną gwarancją. Stan idealny, możliwość ustawień duża, a po instalacji aplikacji NaViSet i przy tym NEC-Mitsubishi, bardzo duża. Ale co najważniejsze to oczywiście piękne kolory nic nie ustępujące CRT - powiem nawet że lepsze z uwagi na lepsze doświetlenie szczegółów i lepszy kontrast. To jeszcze nie koniec mojego największego zadowolenia - ciekaw jestem czy ktoś już zgadł w tym miejscu jaki jest największy atut posiadania dwóch monitorów ? Otóż dwa monitory stojące obok siebie dają prawdziwą wygodę pracy. Posiadam teraz rozdzielczość 3200x1200 za 1500 zł. Napewno lepszy obraz niż we wszystkich nowych monitorach do 2 tyś. zł, na matrycach TN. Na jednym monitorze narzędzia - na drugim zdjęcia czy obrabiany klip. Ustawień pulpitu do woli. To jest bajka - przeglądanie zdjęć czy internetu wygląda teraz jakbym przeskoczył jedną epokę... Polecam

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NightCrawler Zobacz posta
    Witam,
    potrzebuje kupić monitor... i tutaj zaczyna się problem bo na matryce spva itp niestety chwilowo mnie nie stać (witaj bezrobocie)...
    Dlatego budżet muszę ograniczyć do ok 500zł.
    W zasadzie nie mam nic przeciwko używanemu monitorowi o ile pochodził by od sprawdzonego źródła... (może takowe znacie?)
    Służyć będzie to w zasadzie do wszystkiego (monitor stacjonarnego kompa w 2 mieszkaniu), ale głównie do przeglądania internetu, oglądania i obrabiania zdjęć, czasami jakiś film (choć rzadko bo do tego jest tv) i gry (tutaj przeważnie konsola).

    Możecie coś polecić? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam,
    Leszek
    W Katowicach na ul. Żwirki i Wigury blisko pierwszego Urzędu Skarbowego jest sklepik z używanymi monitorami i kompami.
    Mają coś takiego ... i można na miejscu sobie toto sprawdzić.
    Przebieg jest podany na każdym monitorze.
    Zastanawiam się na tym L795 za 439 lub NEC 2070NX za 499 ... ten jest z Zabrza.

    Może ktoś poda główne różnice pomiędzy nimi .... będę wdzięczny


    .
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Sagarmatha
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    80
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Witam
    A co myślicie o technologi LED? Byl dzisiaj w "sklepie dla idiotów" i obrazy na nim byly o niebo bardziej kontrastowe i ostre niż na jakimkolwiek telewizorze w technologii LCD. Może warto poczekać na monitory LED?
    Pozdrawiam

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.