Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: zdjecia grupowe, zbiorowe...

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    zdjecia grupowe, zbiorowe...

    Dostalem propozycje fotografowania na studniowce - chodzi o zdjecia grupowe. Nigdy nie mialem przyjemnosci robic takich zdjec. Pojechalem zobaczyc sale (patrz zalaczniki) i wykombinowac jak ustawie ludzi. Szkoda tylko ze tam jest taki maly schodek (troche wydaje mi sie niski).

    Ludzie beda parami i zakladam ze faceci beda wyzsi wiec beda zawsze stali z tylu za partnerka... zreszta nie mam koncepcji na ustawianie
    Mam nadzieje ze fotografowanie 30osob to mi jakos wyjdzie :P

    Najlepsza byla jednak propozycja zeby zrobic zdjecia wszystkim okolo (czy nawet ponad) 400 osob!.
    Czy ktos ma jakies sugestie jak sie do tych obu rzeczy zabrac?

    Mam do dyspozycji 14-54mm, FL-50 oraz chinska lampe studyjna 400Ws (i mysle o tym zeby tylko zabrac garnek + ewentualnie kalke techniczna na niego)...
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Studyjna w sufit na maksymalną moc, lub zrób jakiś duży softbox, doświetlaj FL 50 z założonym stofenem, iso 400 i będzie dobrze. Zobacz moje fotki sylwestrowe, sala chyba była większa, a sufit na pewno wyżej. Iso 400 i dała sama FLka radę. Jak jest biały syfit to już jest połowa sukcesu.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Styropianowa tacka po mięsie na FL50... sprobuj na pustej sali moze okaze sie latwym i szybkim rozwiązaniem...
    Gdybyś jednak uzyl do testow tacki to zamiesc fotke - chetnie zobacze jak sie spisuje w takich warunkach....

    A co do ustawienia ludzi to zalezy ono od tego jak duzą powierzchnie bedziesz w stanie doswietlic. Wiec chyba najpierw swiatlo a pozniej reszta. A byc moze pojawia sie nowe warianty w trakcie prob z oswietleniem...
    ...był Olek jest A6000

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    stofena nie mam, a swiecenie w sufit odpada bo beda rozne ozdoby
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Posty
    82
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Na trzydzieści osób pasowałoby trzy rzędy. Pierwszy siedzą na krzesłach, drugi stoją, trzeci stoją na stopniu. I chyba wcale nie musisz tak daleko odchodzić może się więc okazać, że możesz odbijać od sufitu plus jakiś odbłyśnik na lampie. Nie jestem w tej dziedzinie autorytetem, ale właśnie tak bym to zrobił patrząc na te zdjęcia.
    Pozdrawiam Marek.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    krzesla ktore mam pod reka sa na zdjeciu - jakos mi nie pasuja
    a po drugie to nie jest zdjecie klasowe tylko studiowka wiec beda pary (ciekawe kto mialby siedziec a kto stac - troche to dla mnie dziwne).
    a od sufitu nie moge odbijac (juz pisalem!) beda tam ozdoby i nie ma takiej mozliwosci zeby cos z tego wyszlo. No chyba ze chce miec wielkie ksztaltne cienie...
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    nie wiedzialem ze focenie zbiorowe jest takie ciekawe :P

    wlasnie wrocilem z tego focenia - w skrocie poraszka ! jeszcze fotek nie ogladalem ale juz wiem ze jest beznadziejnie (i nie bede ich pokazywal)
    - po pierwsze krzesla ktore widac na zdjeciach wczesniejszych byly węziej i doszly do tego stoly
    - maly uskok (ktorego nie mozna znazwac schodkiem) byl za maly i ni jak nie dalo sie porzadnie ustawic ludzi (polowy nie bylo widac)
    - moje eksperymenty z FL50 + 400Ws studyjna szybko sie skończyły
    Moja kostka firmy hama nie umozliwia (no chyba ze jakos na maxa wciskajac) podlaczenia lampy dedykowanej wiec musialem wyzwalac studyjna lampe poprzez fotocele. No a w dobie cyfrowek to ..... juz chyba dalej nie musze wyjasniac. Wkoncu wkurzylem sie i ja wylaczylem.

    Robilem palac palnikiem w twarze w auto ttl moja FL'ka ...

    na szczescie pomysl zeby fotografowac ponad 400 osob upadl uff....

    no comment!
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    przy tego typu imprezach nie ma innej możliwości, więc natura wskazała jak masz postąpić.
    Z mojego doswiadczeniato focenie polega na solidnym reportażu i grupowych zdjęciach klas koniecznie z gronem nauczycilskim i napisem jak klasa. I jeszcze jedno musza być fotki panien w podwiązkach. Pozdrawiam.
    pozdrawiam Wiejo

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Jeronimo, pierwsze koty za płoty, uszy do góry - następny raz będzie lepszy. Szkoda, że tak traumatycznie wyglądała cała akcja...
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Maków
    Posty
    165
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Re: nie wiedzialem ze focenie zbiorowe jest takie ciekawe :P

    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    Moja kostka firmy hama nie umozliwia (no chyba ze jakos na maxa wciskajac) podlaczenia lampy dedykowanej wiec musialem wyzwalac studyjna lampe poprzez fotocele. No a w dobie cyfrowek to ..... juz chyba dalej nie musze wyjasniac.
    Ten problem można rozwjozać używając odpowiedniej fotoceli. Od roku używam fotoceli własnej konstrukcji którą można wyzwolić tylko zestawem E1 + FL50 w trybje TTL. Jak narazie nikomu innemu nie udało się wyzwolić mojej lampy pomimo wysokiej czułości.
    Darek

Podobne wątki

  1. Prace zbiorowe
    By C+ in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 1.04.15, 19:21
  2. Zbiorowe
    By sf996 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13.02.09, 23:10
  3. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.