Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 243

Wątek: Gołe babeczki!!! To co lubisz!!!

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Ja dzięki cyfrze wróciłam do robienia zdjęć (kreatywnych) po kilkunastu latach przerwy. Teraz po prostu nie byłoby mnie na to stać. A już na pewno nie tak bezstresowo. Świat stoi przede mną otworem. To takie nietrędi się do tego przyznawać... ale cóż...
    A w samodzielną zabawę w ciemni-kolor to już na pewno bym nie wchodziła. Chyba że na emeryturze

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez agapiet
    Ja dzięki cyfrze wróciłam do robienia zdjęć (kreatywnych) po kilkunastu latach przerwy. Teraz po prostu nie byłoby mnie na to stać. A już na pewno nie tak bezstresowo. Świat stoi przede mną otworem. To takie nietrędi się do tego przyznawać... ale cóż...
    A w samodzielną zabawę w ciemni-kolor to już na pewno bym nie wchodziła. Chyba że na emeryturze
    Amatorska ciemnia kolor w procecie C-41 nigdy się nie opłacała (finansowo). A dziś tym bardziej. Co innego BW. To jest dopiero jazda bez trzymanki . Każdemu polecam. To lepsze niż seks...
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Ja pamiętam amatorską ciemnię w procesie ORWO. To dopiero była jazda bez trzymanki. Ale z seksem niewiele miała wspólnego. Formalina, bleee... to jak nekrofilia

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Najpierw moje za:
    Pomysł mi się podoba. Najważniejszy czynnik przy fotografowaniu architektury, to światło (jego kierunek, stan nieba, w ogóle każdy plener potrzebuje dobrego światła i prawie każde zdjęcie), a więc w nieodpowiedniej porze dnia lub roku nie wykona się dobrego zdjęcia, trzeba czekać, niekiedy długo na taką sytuację. W innych przypadkach jest to światło zastane, narzucone przez niebiosa.
    W zdjęciach nocnych sytuacja jest inna – światło jest zawsze takie same, tylko należy podejrzeć odpowiednie ujęcie. Moim zdaniem Tobie się to udało, ponieważ kościół jest oświetlony w granicach rozpiętości tonalnej czujnika obrazowego aparatu (z wyjątkiem przepałów wokół lamp, które istnieją na każdym zdjęciu nocnym). Bryła kościoła jest wydobyta z ciemności przez światło padające od dołu, z róznych kierunków.
    Budowla jest wyniosła, wieże giną w ciemnościach. Drzewka po prawej dają życie architekturze. Bryła kościoła spokojnie „wchodzi” na obraz od prawej do lewej zostawiając za sobą ulice, uliczki bardzo mi sie podobają, sa tylko leciutko zaakcentowane - przez narożniki, samotne, ginące w oddali.
    Nota bene, jaki to jest styl tej fary – barok, neoklasycyzm, eklektyczny?

    Moje przeciw:
    Widziałbym ciut jaśniejsze niebo, czerń jest zbyt głęboka.
    Zbyt dużo pustki po prawej u góry, ale co miałeś zrobić, zawołać helikopter?
    Gwiaździste światła kiczują troszkę zdjęcie.
    Biel na cz-b zdjęciu jest zbyt mączna. Nie przepadam za cz-b zdjęciami, ponieważ uważam większość z nich za wpasowywanie się w trendy, refleks pierwszego rzędu od fotografii czarno białej, to jest coś podobnego, jak kiedyś spódniczki maksi, które nastąpiły po modzie mini, lub restauracja monarchii we Francji, tak jak tęsknoty za komuną w Europie Środkowo-wschodniej.
    W sumie jestem za, dość mocno.
    Pzdr, TJ

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez agapiet
    Ja dzięki cyfrze wróciłam do robienia zdjęć (kreatywnych) po kilkunastu latach przerwy. Teraz po prostu nie byłoby mnie na to stać. A już na pewno nie tak bezstresowo. Świat stoi przede mną otworem. :D To takie nietrędi się do tego przyznawać... ale cóż...
    Łatwość robienia zdjęć stoi w ujemnej korelacji z ich jakością. W przypadku błony fotograficznej nie chodziło o - przynajmniej nie w tych przypadkach, które my tutaj, zapewne, poruszamy, bo nie mówimy przecież o zdjęciach mody czy sportu - trzaśnięcie fafdziesięciu tysięcy ujęć i wybrania tego jednego. Jeśli coś jest nie tak z kadrem, to albo idziemy przód/tył, albo pakujemy zestawik i maszerujemy dalej. Najlepsze zdjęcia i tak są w głowie, a nie na papierze.

    Świat stoi przede mną otworem... Wcześniej nie stał?

  6. #16
    | OlyJedi Awatar pschemo
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    55
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Przepraszam że OT, ale co oznacza termin "walące się ściany"??

  7. #17
    | OlyJedi Awatar olifant
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    540
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    to, że pionowe linie równoległe w rzeczywistości na zdjęciu zbiegają się w jednym punkcie
    .

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez agapiet
    Ja pamiętam amatorską ciemnię w procesie ORWO. To dopiero była jazda bez trzymanki. Ale z seksem niewiele miała wspólnego. Formalina, bleee... to jak nekrofilia
    Jaka formalina?
    Czesc.Ch.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    W pozytywowym procesie ( Fotoncolor, ORWO ) końcowa kąpiel zawierała formalinę. Był to składnik "uodparniający" fotkę na działanie światła dziennego. W czasie suszenia suszarką elektryczną wejście do takiego pomieszczenia bez maski przeciwgazowej było niemożliwe. Nawet sprawnie działająca wentylacja z wentylatorem niewiele pomagała.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar dka
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Łódź, Radomsko
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    no i fajnie, dzieki. cos sie dzieje. dzieki wielkie za poswiecenie chwili wolnego czasu dla mnie. bodajze tadeusz zapytal o styl w jakim utrzymany jest kosciol. niestety nie znam sie na tym, ale jakies zrodlo podaje 'styl neobarokowy'. to dobrze czy zle?

    wyciagam wniosek, ze szczegolem jaki nie jest na tym zdjeciu mile widziany to 'gwiazdkowate' blaski latarni spowodowane duza liczba przeslony. hmm.. w tym przypadku wcale nie narzucacie mi takiego myslenia, bo takie gwiazdki sa dla mnie egzotycznym efektem. malo robie zdjec po zmroku. (wcale??) uwazam, ze gwiazdki dodaja energicznosci, bez ktorej zdjecie kosciola byloby zbyt 'pomnikowe',

    opanowanie koloru to bardzo trudna sztuka i w tym przypadku nie moglem okielznac roznorodnosci kolorow. postawilem na czern. (w przedstawianiu obrazkow na monitorze chyba powinno sie mowic - 'na biel'

    mam inne zdjecie. wzialem sobie do serca podpowiedz agapiet (ludzie, nie mozecie miec jakichs ludzkich 'nickow'? podpowiedz, ze milo jest gdy blyska cos w oku portretowanej osoby. prosze o komentarze.

    -------------------------------------------------
    002 "Zielony" - (kliknij w obrazek)
    Portret przyczajonego kolegi, ktory nie spodziewal sie, ze moge mu strzelic prosto w pysk
    -------------------------------------------------


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.