Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Tabela kompatybilności lamp FL

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Bardzo fajna tabelka, dzięki dla Autora!

    Mam właściwie tylko 3 pytania:

    1. Czym się różni czerwone NO od czarnego NO?
    2. Czy na pewno nie działa AF illuminator na C-770 + FL-36? (mam inne informacje)
    3. Czy na pewno nie działa AF illuminator na E-1 + FL-40? (mam inne informacje)

    Pozdrawiam!

  2. #12
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Masz w dokumencie mail do autora - napisz te pytania, bo on bankowo nie czyta naszego forum. Jak Ci odpowie, to może skopiuj tę odpowiedź na forum.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zdrip
    2. Czy na pewno nie działa AF illuminator na C-770 + FL-36? (mam inne informacje)
    Nie działa, przez sekundą sprawdzałem z FL50, z tego co pamietam z FL 36 też nie działał.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #14
    | OlyJedi Awatar olifant
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    540
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    ja mam trochę może głupie pytanie odnośnie FL-36 i FL-50. Czy pomiędzy tymi lampami jest jakaś różnica w pracy z E-1 poza mocą, wydajnością i szybkością? W stylu jakieś synchronizacje na drugą kurtynę itp. słowem - czy wszystkie funkcje FL-50 + E-1 obskoczy też FL-36 + E-1 tyle że będzie słabiej błyskać i dłużej się ładować itp.
    .

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez olifant
    ja mam trochę może głupie pytanie odnośnie FL-36 i FL-50. Czy pomiędzy tymi lampami jest jakaś różnica w pracy z E-1 poza mocą, wydajnością i szybkością? W stylu jakieś synchronizacje na drugą kurtynę itp. słowem - czy wszystkie funkcje FL-50 + E-1 obskoczy też FL-36 + E-1 tyle że będzie słabiej błyskać i dłużej się ładować itp.


    Baaaardzo długo się nad tym zastanawiałem... pracuję czasem E-1 z FL 50 i FL 36 na zmianę.
    Generalnie z danych wynika, że masz rację i rużnicy w fukcjonalnościach dostępnych nie ma (poza zestawem napięciowym).

    Jednak efekty organoleptycznie namacalne (zdjęcia) przecza tej teorii - z FL-50 są lepiej naświetlone i nie zdazyło mi sie przepalone za to z FL 36 często przepala pisze o automatyce TTL AUTO.

    Największa róznica jest z E-300, które w trybie M z załozoną FLka ustawina na AUTO osiaga zupełnie rózne efekty w tych samych pomieszczeniach - FL-50 mi się nie myli FL-36 często przepala a czasem niedoświetla. Nie wiem od czego to zalezy.

    Myślę sobie, że może gdy FL 36 zbliża się do maksymalnej siły błysku traci dokładność (błyskam zawsze w górę ze stofenem).

    Ja mam FL-36 FL-50 ma Tata - gdybym kupował 2 raz to TYLKO FL-50

    FL-36 jest dobra tak okazjonalnie, rodzinka, imprezka itd.
    Śluby itd nawet nieprofesjonalnie objechac FL-36 z dobrymi efektami jest trudno.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar olifant
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    540
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    dzięki za odpowiedź profesjonalnie fotografią się raczej nie będę zajmował, ślubów nawet amatorsko nie będę trzaskał. dlatego...zamówiłem [i właśnie dzisiaj odebrałem, przed godziną ] FL-36 i póki co jestem...więcej niż zadowolony. zapewne jak emocje trochę opadną i trochę się z lampą porobi fotek to się jakieś wady dostrzeże ale póki co ani trochę nie żałuję zakupu [może bym wziął FL-50 jakby była zdziebko tańsza, coś koło 1200zł...ale tak jest prawie dwa razy droższa]. pozdrawiam i idę się dalej bawić
    .

  7. #17
    robin102
    Gość
    FL 36 z E300 lepiej mi się robiło jak lampa byla ustawiona na tryb AUTO , a nie TTL
    Z E-1 za to w TTL bylo lepiej.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Tu masz rację Magus nie jest łatwo. Tak się składa, że już jeden ślub robiłem, jak również tygodniową dokumentację w hali i trzeba się trochę napocić, a przede wszystkim poznać lampę. Jak już trochę się popstryka, to już będzie wiedomo co i jak przełączyć, żeby było ok.

  9. #19
    excel
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez kali999
    Tu masz rację Magus nie jest łatwo, tak się składa, że już jeden ślub robiłem jak również tygodniową dokumentację w hali i trzeba się trochę napocić, a przede wszystkim poznać, jak już trochę się popstryka to już będzie sie wiedziało co i jak przełączyć żeby było ok.
    Kali, nie wiem, czy to ode mnie zalezy, czy ki diabel, ale jakos trudno mi sie ciebie czyta. W twojej (nie pierwszej zreszta) wypowiedzi czesto brakuje ladu i skladu. Mowia, ze wymyslono znaki interpunkcyjne, mowia tez o skladni, stylu, oj tyle o tym mowiono, a ty jakbys o tym wszystkim zapomnial.
    Czy twoj pseudonim ma z tym cos wspolnego?

    Jezeli tylko mnie sie tak wydaje, to nie musisz wracac do ksiazek. W takim razie przepraszam.

    pozdrawiam,
    excel

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Myślałem, że to forum o fotografii i jak ktoś pisze w pośpiechu to kij z niewielkimi błędami. Ale jak się już tak czepiamy to przycisnąłbyś parę razy Alt co??

Podobne wątki

  1. Zestawienia kompatybilności Olympus
    By C+ in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.12.13, 12:38
  2. Panasonic - informaja o kompatybilności aparatów m4/3
    By Mcarto in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.07.11, 22:36
  3. Radiowy wyzwalacz lamp
    By robert1088 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26.01.10, 00:02
  4. Tabela naświetleń
    By dzemski in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 8.12.09, 18:05
  5. Tabela głębi ostrości dla Olympus SP-570UZ
    By zbyma72age in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19.08.09, 00:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.