Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Obróbka starych zdjęć

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Obróbka starych zdjęć

    Witam!


    Poszukuję programu, który "potrafi" ze starych zdjęć wyciągnąć bądź też na podstawie jakichś swoich algorytmów odtworzyć/zrekonstruować fragmenty zdjęcia.
    Chodzi mi głównie o zdjęcia przedwojenne, a programik ma robić cos takiego, jak na filmach o CIA
    Wiem, wiem, zaraz napiszecie, że zycie to nie film, ale może coś takiego istnieje i jest dostępne dla szargo użytkownika.
    Po prostu program z kilku/kilkunastu niewyrażnych pixeli powinien potrafic w miarę je odtworzyć, wyostrzyć, zeby nadawało się to do dalszego pokazania.
    Dziękuje i pozdrawiam
    Robert

  2. #2
    | OlyJedi Awatar konukera
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wafka
    Posty
    308
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Po prostu program z kilku/kilkunastu niewyrażnych pixeli powinien potrafic w miarę je odtworzyć, wyostrzyć, zeby nadawało się to do dalszego pokazania.
    poczytaj pare razy to zdanie i sie zastanow czy to mozliwe.

    mozesz sobie domalowac cos, ale komp Ci nie wymysli co tam moglo by byc.
    I'm so happy with my new black body.
    Fotografia reklamowa, eventy, konferencje, Warszawa - http://www.fantasmatic.pl/

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    w tym sęk, że komputer właśnie potrafi wymyśleć i dawno już są takie programy na MAC-a z OS-em, tylko, że nie uśmiecha mi się dla kilku czy nawet kilkudziesięciu zdjęć zmieniać kompa i systemu :/

  4. #4
    | OlyJedi Awatar konukera
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wafka
    Posty
    308
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    bajki
    a jak chcesz program ktory lepiej INTERPOLUJE od PS to poszukaj photozomm
    pzdr
    I'm so happy with my new black body.
    Fotografia reklamowa, eventy, konferencje, Warszawa - http://www.fantasmatic.pl/

  5. #5
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Ja o takich programach nie słyszałem ... przynajmniej nie w takiej postaciej w jakiej piszesz.
    Co innego programy używane do kryptografii czy kryminalistyki - ale to już zupełnie inna bajka. Stosuje się do tego m.in. algorytm szybkiej transformaty Fourier (FFT).
    Na rynku powszechnych takich programów w zasadzie nie dostaniesz. Ja kiedyś używałem Image Pro+ z interfejsem rodem z Win3.1 ale nigdzie nie mogłem znaleźć gdzie go kupić.
    Zupełnie inną klasą są też aplikacje do odzyskiwania tła zza obiektów na podstawie innych klatek filmów, ale pamiętaj - te aplikacje nie odzyskują realnych "ukrytych" pixeli, tylko rekonstruują. Chcesz mieć więcej detali? Zeskanuj zdjęcie z większą rozdzielczością (ale nie interpolowaną) W końcu nawet algorytmy wyostrzające tylko sprawiają wrażenie większej ostrości a nie zwiększają jej.

    A zamiast oglądać głupie filmy dla infantylnych amerykańskich nastolatków poczytaj sobie troche fachowej literatury. Wyjdzie Ci na zdrowie
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    rekonstruowałem już nie jedną stara fotografie i nie wygląda to tak jak opisujesz a już na pewno nie jest to proste. Jest to mozolna i ciężka praca czyli korygowanie i poprawianie że tak napisze pixel po pixelu.
    Dużo cierpliwości i metoda prób ibłędów to jest to co najlepsze do poprawiania zniszczonych przedwojennych zdjęć

    Może tenlink Ci pomoże Odnowione wspomnienia

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez west73
    ... a już na pewno nie jest to proste. Jest to mozolna i ciężka praca czyli korygowanie i poprawianie że tak napisze pixel po pixelu.
    Dużo cierpliwości i metoda prób ibłędów
    Zgadza się zabiera sporo czasu. Poniżej jedna z moich ostatnich obróbek :

    Przed:
    Po:

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Smasher gratuluje dobrze wykonana praca, ładnie wyciągnięcie szczegółów. Czy w większym formacie również zdjęcie dobrze się prezentuje?

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zdjęcie obrabiałem w formacie 3362x2238px nie umieszczałem w oryginalnym rozmiarze bo nie było sensu ...ale w większym rozmiarze prezentuje się jeszcze lepiej . Szczegóły to naważniejszy element takiej korekty. Postanowiłem odrestaurować poniszczone fotografie rodziców . Zajęcie bardzo czasochłonne (w zależności od stopnia zniszczenia).

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Smasher
    Zajęcie bardzo czasochłonne (w zależności od stopnia zniszczenia).
    tak to prawda kiedyś robiłem zdjęcie z czasów I wojny siwatowej, oprócz zagięć do zlikwidowania było jeszcze niezliczona ilość plam i do tego fotografia bardzo pożółkła

    Dla mnie największą zmorą jest kiedy fotografia jest wykonana na papierze nie gładkim, wtedy mnie szlag trafia przy obróbce. naszczęście robię to tylko dla bliskich znajomych i nie ma tego dużo, tak akurat

Podobne wątki

  1. Obróbka zdjęc...
    By pink33 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 2.01.10, 23:09
  2. Kadrowanie i obróbka zdjec.
    By szczesliwy in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15.03.09, 00:22
  3. Różna obróbka zdjęć
    By Sagarmatha in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.10.07, 17:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.