Strona 3 z 55 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 541

Wątek: Olympus ZD ED 50-200mm 1:2.8-3.5

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Wybacz, ale udzielam się na takich forach gdzie nie wiedzą co to przysłona i tak już mam we krwi łopatologię przy prostych rzeczach

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    nie ma sprawy, ja jeszcze parę lat temu domyślałem się tylko co to przysłona
    tak w bardziej zaawansowaną ale nadal amatorską fotografię bawię się dopiero od jakichś 3 lat o dopiero od pół roku DSLRem więc można mnie uznać za raczkującego w tej dziedzinie.
    Ale akurat bokeh to było jedno z pierwszych określeń, które zgębiłem...

    a co do tego szkiełka to mi najbardziej przydałoby się do sportu ( robię sporo windsurfingu, kite`a itd ) a z tego co mogłem sprawdzić to 40-150 nie daje pełnej satysfakcji, zwłaszcza przy trybie AF-C...
    no a 50mm jest na liście życzeń zaraz po nim ( póki co nie robię za dużo ludzików, jak już to raczej kronika rodzinna a tu z kolei wystarczy mi na razie 40-150 )

    Swoją drogą to trochę po Twoim albumie zacząłem popełniać portrety ale moja żona jest chyba mniej chętna do pozowania....

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez P
    Jeśli Draxan pozwoli mogę je spróbować odszukać...
    Te zdjecia to ja nadal mam, nie mialem gdzie ich wrzucic po tym jak olympusclub.info padlo i tak o tym zapomnialem, ale w sumie mozna je gdzies umiescic i wyedytowac linki w moim poscie, w tamtym watku.

    Ciesze sie, iż komukolwiek sie to przydalo.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magus
    Właśnie dzieki testowi draxana i męczeniu go PW nabyłem 50mm f2 i jestem nieziemsko z tego szkła zadowolony
    A kiedy zakup 50-200mm ?

  5. #25
    | OlyJedi Awatar motoko
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Szkocja
    Posty
    290
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    A czy ktoś pokusi się o odpowiedź na takie pytanie: czy to szkło można porównać z tym eLka ? I jak wtedy wypadnie? Piszę, bo mam E-300 z ZD40-150, kolega 350D z eLką i po tym zakupie już wiem, że można dokupić aprat do obiektywu. Aha, u mnie cena ZD50-200 jest o około 200 funtów wyższa od Canona "L" 70-200 f4. Co za to dostaję?

  6. #26
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Dostaniesz:
    1. jaśniejsze szkło i to o całą działkę na szerokiim końcu
    2. większe przybliżenie 400mm vs 320 canona
    3. Głosniejszy niestety jest
    4. cięższy o 300g
    5. wolniejszy z tego co wiem
    6. wysuwa się przy zoomowaniu, co dla jednych jest zaletą dla innych wadą
    7. Co do jakości to patrz na prezentowane zdjęcia

  7. #27

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Na "dzieńdobry" to oczywiście 2x więcej światła na krótkim końcu i 100mm więcej ma długim końcu. Jakość optyczna nie wiem, nie miałem do czynienia z Lką osobiście, ale sample wyglądają na conajmniej porównywalne. Kiedyś, jak szukałem dla siebie DSLRa, zdecydowałem sie najpierw na 70-200/4 L ale niestety nie było co do niego przykręcić...
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Zdjecie zrobione przez Draxan'a
    [center:807becd63a]50-200mm f2,8 (2.4MB)

    [/center:807becd63a]
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  9. #29

    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    226
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez motoko
    kolega 350D z eLką i po tym zakupie już wiem, że można dokupić aprat do obiektywu.
    Mało kto zwraca na to uwagę, a to jedyna słuszna droga, broń Boże zrobić odwrotnie
    Pozdrowionka

  10. #30
    | OlyJedi Awatar motoko
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Szkocja
    Posty
    290
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nex
    Cytat Zamieszczone przez motoko
    kolega 350D z eLką i po tym zakupie już wiem, że można dokupić aprat do obiektywu.
    Mało kto zwraca na to uwagę, a to jedyna słuszna droga, broń Boże zrobić odwrotnie
    Teraz tez to wiem, ale znam ciągle wielu ludzi dla których zakup obiektywu w cenie równej (nie wspominając o wyższej) niż body to szaleństwo. Szkoda że eLki nie robi taki np: Tamron z wieloma bagnetami. Ja chciałbym, żeby ZD50-200 pozwolił mi na takie fotki: EasyJet Widziałem kilka zdjęć z pokazów lotniczych na pbase.com i było nieźle (tylko małe i nie wiadomo po jakiej obróbce). Jestem już po zamianie Sigmy 55-200 na ZD40-150 i poprawa jest znaczna, teraz chciałbym pójść kolejny krok dalej. No i 100 dodatkowych milimetrów ogniskowej nie jest bez znaczenia.

Podobne wątki

  1. Sigma 55-200mm -Olympus
    By Peterek in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 10:47
  2. Olympus Zuiko MF 200mm f/4.0 Auto-T OM
    By ootbak in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.05.09, 11:33
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 9.05.07, 22:36
  4. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.01.06, 13:49
  5. Olympus ZUIKO DIGITAL ED 50-200mm/f 2.8-3.5
    By FoToFuN in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27.12.05, 23:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.