Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Kompakt do 1500 zł

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Przeworsk
    Posty
    271
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Kompakt do 1500 zł

    Poproszono mnie o pomoc przy wyborze dobrego kompaktu. Wybrałem w zasadzie 3 modele, moze jeszcze Canon A620 lub Canon S2. Aparat ma sluzyc glownie do focenia krajobrazow, dzieci i ludzi. Najbardziej przemawia do mnie Kodak P880 ale nie moge znalesc fotek z tego aparatu w pelnej rozdzielczosci. Co mnie do niego przekonuje: szeroki kat 24 mm, ostrzenie i zoom na obiektywie, stabilizator, 8 mln pikseli, migawka max 1/4000, no i wyglad

    Czy ktos moze powiedziec cos wiecej na temat w/w aparatow?

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    97
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Wybrane przez Ciebie aparaty należą do trzech różnych klas sprzętu i w zwiazku z tym do ich odbiorców należą różne grupy użytkowników:

    Sony H2, Oly SP-500 i Canon S2 IS należą do kompaktowych mega-zoomów. Mieszczą duży zakres ogniskowych (10-12x) w niewielkim obiektywie i w związku z tym mają dość małe matryce (1/2,5 cala). Charakteryzują się też rozbudowaną funkcjonalnością.

    Canon A620 to jeden z najtańszych kompaktów zaawansowanych - dla ludzi potrzebujących nieco większą matrycę (1/1,8 cala) i duży wachlarz funkcji za cenę tańszych mega-zoomów.

    Kodak P880 to bodajże drugi, po Nikonie 8400 model z zoomem od ogniskowej (ekwiwalent) 24mm - również bardzo zaawansowany aparat. Po prostu, dla ludzi chcących aparat o podobnej cenie i jakości, jak wielu mega-zoomów, lecz bardziej niż długiego tele potrzebujących szerokiego kąta (mówiąc o sensownej jakości optycznej obiektywu - długi zoom z długim tele i małe ogniskowe się wykluczają)

    Bardzo dobrze, że najbardziej przekonuje Cię ostatni z wymienionych aparatów - bo to sprzęt niemal idealnie dopasowany do Twoich potrzeb - również cenowych: taki, w którym wady nie będą Ci przeszkadzać, a zalety będą bardzo istotne. Wszystko tkwi w tym, co fotografujesz: jeśli krajobrazy - bardzo przyda Ci się szeroki kąt i zapis w RAW-ie, a ponieważ nie używa się w tym przypadku wysokiego ISO (m.in. przez spadek dynamiki tonalnej), nie powinno Ci przeszkadzać nieco wyższe niż np. w Sony H2 rozmycie obrazu na nim. Jeśli ludzie (dziecko też człowiek ) to nie potrzebujesz długiej ogniskowej, a zazwyczaj ekwiwalent 50 - 140, który ten aparat w całości obejmuje (dla porównania w 8400 zoom był mniejszy dla takiego samego szerokiego kąta), jest wystarczający. Wbrew temu, co napisałeś, nie P880, a H2 i S2 IS posiadają optyczną stabilizację - ale Tobie to nie powinno przeszkadzać - do krajobrazów zawsze warto użyć statywu - a w przypadku ludzi konieczny jest dość krótki czas naświetlania - większe jest ryzyko, że to oni się poruszą .
    No i cena - ten aparat poprzez m.in. pierścienie zoomu i ostrzenia na obiektywie (oraz obsługę RAW-ów) jest konkurentem dla droższych niż pozostałe wymienione przez Ciebie aparaty. Również przeciętna szybkość i jakość trybu makro nie powinny Ci bardzo przeszkadzać.

    Co do pozostałych modeli: Sony H2 i Canon A620 to bardzo dobre aparaty w bardzo dobrych cenach, ale, jak pisałem na początku, dla innych fotografów. A620 dla tych, co focą makro oraz potrzebują dobre zdjęcia seryjne, a H2 dla potrzebujących długi, stabilizowany zoom.

    SP-500 i S2 IS odradzam - Olego przez fatalne odwzorowanie kolorów i jeszcze gorszą szybkość - do Twoich zastosowań naprawdę kiepski wybór, a Canona przez słaby obiektyw, generujący dużą dystorsję i aberrację chromatyczną.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Przeworsk
    Posty
    271
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dexter dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. Pomogles

Podobne wątki

  1. Statyw i glowica/e do okolo 1500-2000 pln
    By nyny in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 3.08.11, 21:48
  2. Jaki aparat? ~1500,- ?
    By Alex_DeLarge in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27.04.05, 15:44
  3. "[wybór] Aparaty w cenie 1500 a 2000zł ??"
    By mjr in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.02.05, 20:52
  4. Co za 1500-2000zl?
    By milo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16.01.05, 11:02
  5. rozdzielczosc 2000 na 1500 hq a 10 na 15???
    By sokram in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15.07.04, 10:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.