Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Linux i E-500, aktualizacja firmware

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria

    Linux i E-500, aktualizacja firmware

    Jak w temacie, czy ktoś przerabiał temat aktualizacji firmware spod Linuksa ?
    Posiadam tylko ten system, o Windowsie to już dawno zapomniałem. A że akurat Olympus wymyślił taki a nie inny system aktualizacji firmware w swoich aparatach ( ja akurat jestem szczęśliwym posiadaczem E-500 ), to mam niezłą zagwozdkę.

    Pod Wine nie chce mi się ten cały Olympus Master zainstalować. Czy komuś się udało toto zainstalować ? ( wine ? cedega ? )
    Nawet jak się uda zainstalować, czy ktoś przeprowadził w ten sposób bezproblemową aktualizację firmware ?
    No i ostatnia kwestia - może jest jakiś prostszy, normalniejszy sposób aktualizacji ? ( nagrać firmware na CF ? Czy coś w tym stylu ).

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Tu niestety Olympus dał ciała :/
    Zainstalowałem pod wine olympus viwer, ale tylko zainstalowałem, bo uruchamiac sie już nie uruchamia (było to z jakiś pół roku temu, więc może teraz coś się zmieniło).
    Chyba najrozsądniejszym i najszybszym wyjściem będzie udanie sie do znajomego, który posiada m$ sam_wiesz_co. :/

  3. #3
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Tu niestety Olympus dał ciała :/
    Zainstalowałem pod wine olympus viwer, ale tylko zainstalowałem, bo uruchamiac sie już nie uruchamia (było to z jakiś pół roku temu, więc może teraz coś się zmieniło).
    Chyba najrozsądniejszym i najszybszym wyjściem będzie udanie sie do znajomego, który posiada m$ sam_wiesz_co. :/
    WIdze Grizz że zaprzestałęś walki , no coż masz rację niestety Oly nic ciekawego pod Linuxa nie daje . JEst UFRAW ale nie dajmy sie zwariować, efekty nie są powalające, aczkoklwiek podstawowe funkcje ma .
    było sobie życie

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    W sprawie tej aktualizacji, to może jakaś petycja, lub coś ... Chociaż, linuksowców na tym forum myślę, że na palcach można wyliczyć

    A co do Ufraw - dlaczego jest 'taki se' ? Wersja 0.9 już jako tako radzi sobie z EXIF'em i ma fajne opcje, posiada plugin do Gimp'a itp. Cóż więcej wymagać.

  5. #5
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor
    W sprawie tej aktualizacji, to może jakaś petycja, lub coś ... Chociaż, linuksowców na tym forum myślę, że na palcach można wyliczyć

    A co do Ufraw - dlaczego jest 'taki se' ? Wersja 0.9 już jako tako radzi sobie z EXIF'em i ma fajne opcje, posiada plugin do Gimp'a itp. Cóż więcej wymagać.
    Olympus Viewer jest darmowy (chyba) i jeżeli chodzi o obrabianie zdjęć o niebo lepszy(chodiz mi o jakość wyplutego zdjecia), przydało by się go jakoś zsynchronizować z linuxem, może jakiś płatny amulator pod linuxa to załątwi ?, wine nie daje rady.
    było sobie życie

  6. #6
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    ooo 0.9 ufrawa... dzięki za przypomnienie


    jużmj\i się buduje

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor
    W sprawie tej aktualizacji, to może jakaś petycja, lub coś ... Chociaż, linuksowców na tym forum myślę, że na palcach można wyliczyć

    A co do Ufraw - dlaczego jest 'taki se' ? Wersja 0.9 już jako tako radzi sobie z EXIF'em i ma fajne opcje, posiada plugin do Gimp'a itp. Cóż więcej wymagać.
    Może jednak jest ich trochę ? Sam się wtrącę jeśli chodzi o Linux'a. Sam używam go od kliku lat, jednak w końcu dałem sobie spokój z darmowym rozwiązaniem. W momencie używania dużej ilości RAW'ów opcja importu do Gimpa i edycji w nim stała się dla mnie zbyt uciążliwa. Zmieniłem software na Bibble Lite i jestem bardzo zadowolony. Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o jakość zdjęć ufraw/bibble, jednak łatwość obróbki zdjęć i workflow jest dużo w tym przypadku prostszy. Oczywiście nie ma róży bez kolców, trzeba za to zapłacić :/

    Może Wy macie jakiś opracowany workflow, aby poradzić sobie w linux'ie za pomocą darmowego oprogramowania z całym procesem obróbki zdjęć ?

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    jest przecież
    ufraw-batch

    Co do Bibble to sam się zastanawiam, ale ostatnio szybki teścik nie wykazał jakiejś przewagio nad ufraw (w kwestii jakości) , może daje więcej możliwości, ale kosztuje 70$ hmm zobacymy co przyszłośc przyniesie.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Akurat dzisiaj pojawił się na linux.com artykuł nt. obróbki RAW w linuksie:
    http://www.linux.com/article.pl?sid=06/08/01/209226

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Otóż to, na kanwie tego artykułu potwierdza się to co chciałem jeszcze w tym wątku wtracić ( zupełnie już oftopicowo ).
    Godnym uwagi jest chyba tylko UFRAW i plugin oparty o niego dla GIMP'a. Godnym śledzenia jest młody projekt Rawstudio.
    Niestety, w temacie Linuksa to tyle jeżeli chodzi o raw'y. I tego będę używał

Podobne wątki

  1. E-410/E-510 Aktualizacja Firmware’u
    By orwo in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.09.08, 15:00
  2. Problem z aktualizacją firmware w E-510.
    By Oleryk in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13.02.08, 23:18
  3. aktualizacja firmware dla e-410
    By Legal in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.09.07, 13:12
  4. e-500 i aktualizacja firmware
    By tomekskura in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18.09.06, 00:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.