Strona 1 z 43 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 425

Wątek: Olympus Zuiko Digital 50 1:2 makro

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Olympus Zuiko Digital 50 1:2 makro

    [center:651720f825]ZUIKO DIGITAL ED 50mm 1:2.0 Makro
    [/center:651720f825]

    pozwolilem sobie zacytowac jednego z uzytkownikow:
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    Stworzyłem ten topic gdyż uważam że sie może przydać w przyszłości uzytkownikom, którzy będą chcieli zakupić to szkiełko. Ponieważ na forum są już osoby które posiadają to szkieło ,więc myślę że napiszą cos o nim, zamieszczą sample, przedstawią swoje opinie.
    mowa byla o innym obiektywie no ale mysle ze troche tez o 50tce trzeba napisac (do KOMPEDNIUM).

    Zachecam do publikowania pokazowych/testowych fotek (nieobrabianych) ktore pokaza na co stac te szkielko

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    mam nadzieje ze sie temat przyjmie... wtedy wrzucimy go do KOMPENDIUM

    ostatnio jest moda na tego typu tematy:
    - Obiektyw ZD 35-100/f2
    - obiektyw 35mm f3,5 (subiektywnie)
    - ZD 40-150mm w akcji - praca zbiorowa
    ...
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    takie zdjecie 50 dla dużych chłopców



    e-1 iso 100 f:4,0 spot metering 1/500 RAW
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    tak ladnie wyszlo bez obrabiania?
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Obróbka w zakresie RAW - JPG, w Photoshopie tylko zmniejszone, bo jak zmniejszałem czymś innym to robiły się artefakty... RAW parametry ekspozycja +1,1, Contrast +2, Ostrość +1
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    49
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Troszkę się czepię, ale lepiej by wyszło, gdyby ostrość poszła na oczy a nie na rękę.
    Pozdrawiam,
    Oatl

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    gdzie najtaniej można kupić ZD 50mm f/2 ?
    wkrótce wpadnie mi trochę kasy i zastanawiam się nad obiektywem do mojego E-500

    wybór pomiędzy 14-54mm (ale mam już 14-45) lub 50 mm
    50 stałka, jaśniejsza, i na dodatek makro
    14-54 podstawowy obiektyw, ale przecież mam 14-45 który spełnia tą samą funkcję

    jestem w rozterce...

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Piotr_0602:

    na Twoim miejscu pchnąłbym 14-45 i kupił 14-54 a dopiero potem myślał o czym innym.
    inna budowa, wyższa prędkość AF, inny (jaśniejszy) obraz w wizjerze, lepsze powłoki i brak aberracji, możnaby pisać dalej o różnicach między 14-54 a 14-45...

    14-54 - jeśli trzeba - może też robić za obiektyw makro bo ostrzy od paru cm (mierzone od filtra UV). pogadaj z bladym, o ile pamiętam to On zamienił 14-45 na 14-54.

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Tak, tylko kto mi kupi 14-45? Każdy kto wchodzi w 4/3 to albo kupował E-1 z 14-54, albo E-300 lub E-500 z 14-45. Sprzedaż z 17-45 praktycznie chyba nie istnieje. 14-45 jest prawie nie do opchnięcia, pozostaje trzymać go jako zapas.

    Fakt, 14-54 to o jedną działkę jaśniej, szybszy autofocus, ale zakres ogniskowych podobny. 18mm więcej (w analogowej skali). Ale faktycznie dubluję obiektyw. Czy naprawdę zobaczę różnicę na zdjęciach?
    Gdybym nie miał 14-45 to bym się nie zastanawiał i brał 14-54. Zoom ma w uniwersalności przewagę nad stałką, nawet jeśli ustępuje nieco w jakości zdjęć. Jednak mam 14-45, który może cudem nie jest ale takim znowu badziewiem też nie jest.
    Może gdyby 14-54 był nieco szerszy, coś w stylu obiektywu zamontowoanego w Sony R1, to bym się nie zastanawiał. Ale tak, sam nie wiem.

    Przy 50mm f/2 mam dwie działki jaśniej (nawet liczac od 14-54 przy tej ogniskowej), obiektyw nie jest duży i ciężki co jest zaletą (mniejszy od 14-45, a wagowo tylko nieco cięższy). Dodatkowo daje możliwości zabawy w makro. Do portretów (takich robię najwiecej) chyba idealny.

    Będzie mnie stać na jeden. Jeśli dokonam wyboru, na zakup drugiego będę musiał długo czekać... Może kupić 50mm, a gdy nazbieram na 14-54 to już wtedy pojawi się w sprzedaży Lecia 14-50 ze stabilizacją po rozsądnej cenie?

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    kupuj 50 F;2,0 - obiektyw jest trudny,... i trzeba się przystosować,,, ale jak moja kobieta zobaczyła różnice na zdjęciach... i nie pytana powiedziała, że świetnie ze kupiłeś ten obiektyw...

    To jest jedyny obiektyw za przystępną kasę - którym się osiaga te szczyty fotografii, świetny do makro,,, ale równie dobry do portretów i światła zastanego ,,, jakościowo - jest to już world class....wiesz, że już lepiej się nie da - to bardzo przyjemne odczucie

    niestety ekwiwalet 100 mm jest dość wąski, obiektyw jest wolniejszy od 14-54 często się gubi,,,, ale jakość optyczna,.,, to jest
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

Podobne wątki

  1. Olympus Zuiko Digital 35mm 1:3.5 makro (subiektywnie)
    By robin102 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post / autor: 1.08.14, 01:13
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.