Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 112

Wątek: Olympus Zuiko Digital ED 35-100mm 1:2

  1. #1
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Olympus Zuiko Digital ED 35-100mm 1:2

    Witam

    Stworzyłem ten topic gdyż uważam że sie może przydać w przyszłości uzytkownikom, którzy będą chcieli zakupić to szkiełko. Ponieważ na forum są już osoby które posiadają to szkieło ,więc myślę że napiszą cos o nim, zamieszczą sample, przedstawią swoje opinie.

    Na początek artykuł:
    http://www.foto.com.pl/index.php?id=testy&test=9

    Pozdrawiam
    było sobie życie

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Jeronimo - nostalgia nas bierze

    na wiosne są w USA rabaty zwrotne... więc powinno być taniej,,

    no to konkretnie.. trochę boję się tej minimalnej odległości ostrzenia 1,4 metra... w pracy przy robieniu szczegółów to może być dużo,, niech ktoś napiszę jak się tym pracuję z modelką,, bo mnie 1,5 metra przy pracy z ludzmi w 40-150 czasami wkurza...

    bo ogólnie lubię być bliżej - to znaczy z ok 1 metra lepiej mi się tłumaczy co i jak ma być
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  3. #3
    robin102
    Gość
    moim zdaniem to to szkło w calej swej świetności ma mało przydatny zakres ogniskowych , ja marzę o 50-200 bo ten mi by się przydał do "ścigania ludzi "

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    35-100 (70-200) to mało przydatny zakres??? Jakoś kazda z firm ma najlepsze szkła własnie w tym zakresie

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    moim zdaniem to to szkło w calej swej świetności ma mało przydatny zakres ogniskowych , ja marzę o 50-200 bo ten mi by się przydał do "ścigania ludzi "
    Mnie w 30-100 przeszkadza waga. To jest już szkiełko na podpórkę, nosi się gorzej od 80-200 nikonowego, któe mam do porównania.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Rozumiem jakosc tego szkielka... super 2.0 !!! Ale jakos bardziej by mi siadla jednak 50-200 - to jest moje marzenie... moze kiedys... moze jak przestane pic piwio i odkladac dziennie 5 zl to za jakis... (boshe... jaki??) czas sobie go kupie. Chcialbym tez 14-54 oj i wtedy mialbym prawie wszystko czego mi trza do szczescia.
    ...był Olek jest A6000

  7. #7
    robin102
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    35-100 (70-200) to mało przydatny zakres??? Jakoś kazda z firm ma najlepsze szkła własnie w tym zakresie
    pewnie i tak jest , ale dla mnie raz ,że za duże i ciężkie dwa za krótkie po prostu.
    A cena to już nawet nie pozwala amatorowi na marzenia.
    Ciekawi mnie za to jak szybko ogniskuje 50-200 w porównaniu do 40-150 , może ktoś porównywał
    motorek ma zapewne inny i sterownie jego też

  8. #8
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Mnie raczej przeszkadza cena , gdyż z ciężarem mogę sobie poradzić za pomocą noszonej z przodu podpórki, którą skonstuowałem "za friko" na podstawie statywu piersiowego do video (300zł oryginał). Jeśli mozna, to zademonstruję tę podpórkę w innym wątku...

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    226
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A Irek znów ma "patent" ciekawe co z tego wyjdzie , a do "tablicy" trzeba wywołać Jacka2004 on ma to szkiełko, nich coś powie, pokaże...
    Pozdrowionka

  10. #10
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez kisi
    Rozumiem jakosc tego szkielka... super 2.0 !!! Ale jakos bardziej by mi siadla jednak 50-200 - to jest moje marzenie... moze kiedys... moze jak przestane pic piwio i odkladac dziennie 5 zl to za jakis... (boshe... jaki??) czas sobie go kupie. Chcialbym tez 14-54 oj i wtedy mialbym prawie wszystko czego mi trza do szczescia.
    Też tak myślałem Później 50 Macro i dość. Jakoś nie czuję sytości... apetyt wrócił Teraz przydałby się 11-22, a później? Może Leica 25/1.4 lub 150/2.0

    Zuiko 50-200 jest super. Na 50mm ma tylko 157mm długości. Jednak na końcu zakresu uzbrojony w osłonę przeciwsłoneczną wygląda jak RPG. Jak miałem D 7D miałem smaka na 80-200, które również ma bardzo fajne gabaryty. Jednak chyba królem klasowych 200-stu milimetrowych zoomów jest Canon EF 70-200/4.0 L USM. Wewnętrzne ogniskowanie i tylko 172mm długości przy wadze 705g !!!

    Dla mnie kompaktowe wymiary szkieł są bardzo ważne. Z tego też powodu 35-100 dla mnie jest mało interesujący.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  4. Zuiko Digital ED 35-100mm 1:2.0 - Test(lab)
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.01.07, 19:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.