Strona 86 z 87 PierwszyPierwszy ... 367684858687 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 861

Wątek: torba / plecak

  1. #851
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: torba / plecak

    Ciekawą rzecz znalazłem:

    http://www.amazon.com/dp/B008UVIT7M/ref=cm_sw_su_dp

    W zasadzie nie trzeba tłumaczyć - wszystko widać Zamiast szukać idealnej torby/plecaka foto, można kupić "normalne" nosidło i użyć takiego wkładu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #852
    | OlyJedi Awatar zulka
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    koniec świata - ostatni dom po lewej :)
    Posty
    316
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Mały wycieczkowy test plecaka Lowepro Photo Sport 200 AW

    Jakiś czas temu stałam się właścicielką tego oto plecaka

    http://store.lowepro.com/backpacks/photo-sport-200-aw

    Po małym testowaniu przyszedł czas na podzielenie się opinią o nim, może komuś się przyda

    Opinia na temat plecaka powstała na podstawie doświadczeń na niezbyt forsownej wycieczce górskiej - spacerowej po Bieszczadach jednak w warunkach pogodowych zmiennych - od upału po solidny deszcz i burzę.

    Dużą zaletą plecaka jest jego niefotograficzny wygląd, prezentuje się on raczej jak zwykły plecak turystyczny, nie zwraca na siebie uwagi - o ile oczywiście wybierzemy szary kolor a nie proponowany również pomarańczowy

    Materiał z którego plecak jest wykonany wydaje się być bardzo delikatny i podatny na “urazy” w rzeczywistości jest jednak dość mocny i łatwo usunąć z niego błoto, kurz itp Od materiału należy płynnie przejść do skomentowania wagi plecaka - jest on bardzo lekki jak na plecak tego rodzaju, producent podaje, że jego waga wynosi1,3 kg
    Waga plecaka była dla mnie jednym z ważniejszych argumentów przy zakupie, wystarczy że dźwigam to, co nawrzucam do środka Nie próbowałam też jakoś znacznie plecaka obciążać, nosiłam ze sobą tylko to co przydaje się na jednodniową wycieczkę - termosik z kawką, cienki polar, softshell, dodatkowa cienka kurtka przeciwdeszczowa, portfel, prowiant, mała apteczka i oczywiście aparat z dodatkami ale o tym za chwilę.

    Plecak bardzo łatwo się pakuje - ma niewielką kieszeń w górnej klapie, wewnątrz plecaka też jest mała kieszeń mieszcząca portfel, telefon itp. wraz z zaczepem do np. kluczy. Z boku mamy kieszeń którą można wykorzystać na wodę mineralną, termos lub statyw - są też pasy ściągające. Na zewnątrz plecaka jestteż “klapa” pod którą można schować na szybko polar czy kurtkę - przydaje się.

    Zaletą plecaka jest też to, że nie jest on podzielony na komorę dolną“aparatową” i górną - miejsce na aparat to jakby kieszeń z bocznym dostępem a naokoło niej jest miejsce do upychania różnych rzeczy, także możemy wykorzystać całą długość plecaka pakując wedle uznania wodę mineralną, statyw czy złożony w wałek polar itp. Do tego plecak cały jest w paskach i trokach, śmiem stwierdzić że co się do niego nie zmieści to można do niego przytroczyć i już. Tutaj wychodzi jednak pewna wada - paski są długie a kiedy nie są używane nie ma ich gdzie schować, brak jest zwykłych szlufek, żeby je podwinąć i jakoś estetycznie schować.
    Dodatkowo na pasie biodrowym jest kieszonka po każdej ze stron. Do kieszonki mieści się dekielek obiektywu lub telefon rozmiaru xperii mini pro

    Wygoda noszenia plecaka nie jest powalająca, nie ma specjalnego systemu nośnego masującego plecy z klimatyzacją. Jednak jakieś tam gąbeczki są i przy rozsądnym pakowaniu plecaka sprawdziły się całkiem dobrze podczas kilkugodzinnego marszu, do szelek też nie mam większych zastrzeżeń.

    Materiał, z którego wykonany jest plecak przez jakiś czas trzyma wodę napowierzchni, jednak przy większej ulewie warto założyć pokrowiec - zakłada się wygodnie - nie trzeba nawet przystawać i w ciągu paru godzin mocniejszego i słabszego deszczu nic nie przemokło. W plecach jest także kieszeń na camelbag,zamiast niego świetnie czuje się tam np. tablet czy mapy - albo jedno i drugie

    Wreszcie komora na aparat - jest dość duża, swobodnie mieścisię e-30 z 14-54 i 70-300 jakieś drobiazgi też jeszcze można upchać. Chyba poraz pierwszy mogę powiedzieć, że nie musiałam się szamotać z torbą/plecakiem.Zamki chodzą bardzo dobrze i można je odpinać i zapinać jedną ręką - dostęp do aparatu po zrzuceniu jednego “ramienia” też jest dość prosty i nie frustrujący.Komora na sprzęt wyposażona jest także w coś w rodzaju ściągacza, który sprawia, że sprzęt się nie telepie w środku i zajmuje mniej miejsca.

    Podsumowując - jest to bardzo fajne połączenie plecaka na aparat z plecakiem turystycznym. Plecak jest pakowny, lekki i wygodny w użytkowaniu, wygoda noszenia zależy od tego jak dużo rzeczy postaramy się doniego upchać. Do zalet należy zaliczyć kieszenie wewnątrz i na zewnątrz plecaka oraz kieszeń boczną, dużo pasków, pokrowiec przeciwdeszczowy i świetniechodzące zamki.

    Wadą będzie przede wszystkim cena, słaby system nośny (no ale to za wagę i wielkość) i majtające się paski (jakoś je ogarnęłam ale wkurzamnie to i tak)
    Skoro przez cały tydzień nie żałowałam, że targam ze sobą lustrzanę z obiektywani to chyba spełnił swoją rolę

    Ach - plecak ma też gwizdek “ukryty” w pasie piersiowym,nawet go przetestowałam - odwrócili się wszyscy na szlaku oprócz tego kto powinien, zdecydowanie lepszy jest więc standardowy krzyk rozpaczy “daaaleeekojeeeeeszczeeeee???”

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sport200AW_Left.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	89541
    Ostatnio edytowane przez zulka ; 27.05.13 o 19:20 Powód: literówki

  3. #853
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: torba / plecak

    Bardzo fajny test
    Szkoda, że praktycznie żaden z tańszych plecaków fotograficznych nie ma lepszego systemu nośnego.
    Na szelkach od plecaka są miejsca do przytroczenia etui z GPSem albo telefonem?
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #854
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: torba / plecak

    czy ktoś może polecić jakiś worek wodoszczelny. będę potrzebować czegoś takiego do zabezpieczenia aparatu z obiektywem lub małego plecaka foto podczas płynięcia wpław górską rzeką do jej źródła. ogólnie jest płytko lecz kilkadziesiąt metrów trzeba będzie pokonać płynąc. myślę, że pojemność ok. 30-50l z możliwością przełożenia przez plecy.
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  5. #855
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: torba / plecak

    Poszukaj workow żeglarskich na allegro. Torba do środka i do częściowego zanurzenia sie nada.

  6. #856
    | OlyJedi Awatar witwicky
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Ślůnsk - Radzionków
    Posty
    2.354
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria

    Odp: torba / plecak

    Adambieg dobrze prawi. W Decathlonie masz różne wymiary. O: http://www.decathlon.pl/C-611258-tor...y-wodoszczelne

  7. #857
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: torba / plecak

    o nie skojarzyłem, rzeczywiście żeglarskie kajakarskie akcesoria powinny się nadać, dzięki chłopaki
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  8. #858
    | OlyJedi Awatar zulka
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    koniec świata - ostatni dom po lewej :)
    Posty
    316
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: torba / plecak

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Bardzo fajny test
    Szkoda, że praktycznie żaden z tańszych plecaków fotograficznych nie ma lepszego systemu nośnego.
    Na szelkach od plecaka są miejsca do przytroczenia etui z GPSem albo telefonem?
    Są, po trzy paski na każdej szelce.

  9. #859
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Odp: torba / plecak

    Znów pozwolę sobie na malutki spamming i zareklamuję znajomka. Mad Onion zaczął szycie jakichś rupeci do noszenia aparatów. Nazwali to sobie "Adventure Photographer" - zrobione trochę na modłę militarną i system mocowania pasuje do różnych akcesoriów wojennych (na wypadek, gdyby ktoś już miał kamizelkę w systemie MOLLE )

    Nazwa:  MO.jpg
Wyświetleń: 166
Rozmiar:  131,1 KB
    przychodzisz do mnie z siekierą, to znaczy że też nie jestem Ci obojętny ...

  10. #860
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: torba / plecak

    Trochę przypomina mi to system ThinkTank.
    Byłoby ciekawiej, gdyby oprócz militarnej zieleni dołożyli taktyczną czerń i jakiś żywszy kolor w rodzaju jasnego szarego.
    Ups. Przepraszam, są inne kolory, moje niedopatrzenie.
    Ostatnio edytowane przez nightelf ; 17.07.13 o 16:15
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

Podobne wątki

  1. Potrzebna rada torba/plecak.
    By Wielblad in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.03.10, 16:44
  2. Ktory plecak z ponizszych? :)
    By dog_master in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20.06.08, 12:38
  3. Torba czy plecak do C5060
    By mini21 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.11.06, 10:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.