Strona 12 z 87 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 861

Wątek: torba / plecak

  1. #111
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    ja mam wersję dwukomorową, z miejscem na sprzęt w dolnej części i jeżdziłem z tym na nartach, na rowerze, na piechtę itd...
    Wnioski - nie nadaje się na bardziej ekstremalne wycieczki, gdzie oprócz zdjęć liczy się swoboda ruchów i wygoda. Po prostu robi się nie poręcznie, zwłaszcza na nartach. Upadki mu raczej nie szkodzą, leżałem nie raz, rzadko padasz bezpośrednio na plery...
    Znalazłem lepsze rozwiązanie na takie eskapady ale okrojone sprzetowo troszkę. Kupiłem dobry plecak na rower ( mały, sztywny, wygodny, z wentylacją ) i pakuję do niego korpus i dodatkowy obiektyw oraz monopod (sprzęt zawijam w ręcznik lub bluzę) i jazda - idealne rozwiązanie. Duża swoboda ruchów, właściwie poza ciężarem się nie czuje tego na plecach.
    Torboplecak, albo duży plecak się nie bardzo sprawdzają, jedynie na pieszych wędrówkach.

    Wierz lub nie ale naprawdę mam to obcykane - dzień w dzień jeżdżę do pracy na rowerze ze sprzetem, dość często po lub przed robotą robię jeszcze fotograficzne wycieczki na lotnisko lub za miasto i przerobiłem już kilka pomysłów i wersji utorbienia
    Dopiero banalny pomysł okazał się połączeniem wygody i funkcjonalności. Ale wiadomo - ilość sprzętu trzeba wtedy ograniczyć.

    Inna rzecz, jak pierdykniesz naprawdę solidnie to najlepszy plecak nie pomoże...

  2. #112

    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Już w tym temacie był zachwalany plecak Lowepro Slingshot. I ja go polecam. Polecam tym, którzy stoją przed zakupem "nosidła" na sprzęt, a w szczególności poszukują czegoś niedużego, mobilnego a zarazem z bardzo szybkim dostępem. Osobiście do tej pory używałem dwie torby i trzecią niedużą typu colt. Chodząc na spacery , turystyczne wycieczki praktyka pokazuje, że plecak jest wygodniejszy. Ja jestem tylko amatorem fotografii i sprzęt ogranicza się(myśle,że u wielu innych fotoamatorów podobnie) do: body, zoom standardowy, zoom tele, lampa błyskowa, zapasowy akumulator, filtry. Do takiego zestawu wystarczający z naddatkiem jest właśnie wymieniony Slingshot. W moim przypadku model 200. Dlatego 200, że jest troszkę większy od modelu 100 i daje do dyspozycji trochę miejsca na np. więcej akcesorii i lub kanapkę, małą wodę mineralną. Zmieści się tel. komórkowy, mapa, mały przewodnik. Ale jest sporo mniejszy i lżejszy od modelu 300. Jednak najważniejszą zaletą Slingshota, która w praktyce się niesamowicie sprawdza jest (może nie błyskawiczny) ale niezwykle szybki dostęp do wnętrza plecaka. Bardzo przydatna rzecz, gdy często chowamy i wyjmujemy aparat z "garażu" Naprawdę strzał w dziesiątkę z tym modelem. Fakt, że cena niemała-cóż płacimy za firmę i innowację-która jednakowoż odpłaca się przyjemnością częstego używania. Dodam, że materiały i szycie sprawiają wrażenie solidnych(dłuższa eksploatacja pokaże). Posiada także wszyty pokrowiec, którym bardzo szybko obciągamy plecaczek w wypadku deszczu czy zapylenia.
    Wczoraj na wędrówce krajoznawczej z PTTK przeszedłem z nim kilkanaście kilometrów przy kiepskiej wietrzno-deszczowej pogodzie. Sprawdził się znakomicie. Po ośmiu godzinach nie odczułem dyskomfortu jednej szelki, która dodam jest szeroka i dobrze wyprofilowana. Myślę, że te kilkanaście zdań pomoże poszukującym w optymalnym wyborze.

  3. #113
    | OlyJedi Awatar cadman
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Szczecinek
    Posty
    364
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja również zamówiłem sobie Lowepro SlingShot-a 200 AW. Oczywiście wybór padł na niego z powodów opisanych przez kolegę powyżej. Kupiłem "nówkę" na Allegro w cenie ~200 zł. Są dostępne w sklepach foto i na Allegro. Mam nadzieję, że się sprawdzi na moich wyprawach.
    Czarny aparat z gorszego systemu
    Moja galeria: http://picasaweb.google.com/Cadman1959

  4. #114
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Posty
    93
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Polecam amerykańskiego producenta Naneu. Bardzo solidne wykonanie, różne wersje i wielkosci plecaków, przystępne ceny. Ja wybrałem ten http://allegro.pl/item257217344_bogu...tary_echo.html

  5. #115
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Potrzebuję plecak. Taki bym mógł z nim pochodzić po mieście, ale i bym od biedy założył go w góry i nie żałował tego po godzinie marszu. Do środka ma zmieścić się mój E-1 z 14-54, lampa FL-50, jeszcze jeden obiektyw (dajmy na to 50tka, lub 40-150) i powiedzmy, że jeszcze jeden (jakiś manual z m42 do portretu). Plus oczywiście jakieś filtry i tym podobne duperellle. Do tego, fajnie gdybym upchał tam jeszcze jakiś drobiazg, a la dwa zeszyty, jeśli będę focił bezpośrednio po szkole, kanapka i puszka coli.
    Tak rozważałem wstępnie i patrzyłem na Slingshota 200, ale jakoś nie pasuje mi noszenie na jednej szelce (miałem kiedyś coś takiego - w sensie zwykły plecak i źle się nam współpracowało), rozważyłem też Lowepro Orion Trekkera II i Tamraca Adventure 7. Chyba nad tymi dwoma się zastanawiam najbardziej. Co polecilibyście dla moich potrzeb? A z pomiędzy tych dwóch? Ktoś ma? Używał? Wrażenia jakieś?
    I nie chce zapłacić fortuny Chce wydać max 250zł - chyba, że trzeba więcej - cóż.. zacisnę zęby i kupi się.

    Pozdrawiam
    Przemek

  6. #116
    | OlyJedi Awatar Warmik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    451
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    mam slingshota 100 i trochę żałuję, że nie wziąłem 200
    plecak rewelacja
    obracasz plecak na jednej szelce i aparat jest Twój
    nigdy nie miałem zwykłego plecaka tego typu więc nie wiem jak tam to wygląda, ale ten ma takie zapięcie które zapobiega obracaniu się plecaka



  7. #117
    | OlyJedi Awatar cadman
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Szczecinek
    Posty
    364
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jutro prawdopodobnie przyjdzie do mnie pocztą zamówiony SlingShot 200. Wybrałem go dla jego podstawowej zalety jaką jest szybki dostęp do sprzętu. Poza tym używałem klasycznego plecaka i uważam, że dwie szelki krępują mi ruchy. Jedna szeroka szelka przez korpus ukośnie pozwala na wygodne ruchy ramion. Nigdy nie noszę aparatu na pasku, chyba że jestem nad wodą, na molo itp. Zawsze sprzęt noszę w torbie, dlatego zależy mi na swobodnym dostępie, bez potrzeby zdejmowania plecaka. Poza tym w tym typie plecaka aparat leży poziomo, więc nawet przy upadku nie wali się obiektywem pionowo o podłoże, co niestety występuje w innych typach plecaków foto. To tyle z zalet wybranego przeze mnie plecaka. Jak przetestuję go, to z pewnością coś więcej napiszę.
    Czarny aparat z gorszego systemu
    Moja galeria: http://picasaweb.google.com/Cadman1959

  8. #118
    Awatar jones
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Posty
    35
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    hej!
    co sadzicie o tych plecakach: http://www.allegro.pl/item265868088_...wa_bemowo.html

    ma ktos taki?

  9. #119
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jako, że oprócz aparatu często biegam z kompem w plecaku mam plecak CaseLogica - świetnie się sprawdza, bo ma masę kieszonek w które upycham osprzęt

  10. #120
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jones
    hej!
    co sadzicie o tych plecakach: http://www.allegro.pl/item265868088_...wa_bemowo.html

    ma ktos taki?
    Nie znam tej firmy ale robię przymiarki do zakupu trochę większego modelu. Chcę mieć w plecaku dodatkowe paski - piersiowy i biodrowy... W sklepie www.cyfrowe.pl te plecaki są w cenie niższej niż u sprzedawcy z linku Allegro.
    Ponawiam więc pytanie - czy ktoś z Was miał do czynienia z wyrobami firmy Naneu Pro? Ceny są OK a jakość? Interesuje mnie konkretnie plecak Alpha - tam sprzęt wkłada się od strony pleców - zdaje sie być wygodne ale czy tak jest? Poza tym plecak nie wygląda jak plecak foto co raczej też jest zaletą. Chodzi o ten:
    http://www.naneupro.com/products/mo-a/#'
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. Potrzebna rada torba/plecak.
    By Wielblad in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.03.10, 16:44
  2. Ktory plecak z ponizszych? :)
    By dog_master in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20.06.08, 12:38
  3. Torba czy plecak do C5060
    By mini21 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.11.06, 10:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.